Правознавство. Предмет злочину. Об’єктивна сторона злочину

Опис документу:
Стаття підготовлена для роботи за спецкурсом "Правознавство" і містить основні теоретичні дані щодо питання кримінально-правової кваліфікації злочинів; може бути використана для підготовки до олімпіад та турнірів з права.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2

Предмет злочину. Об’єктивна сторона злочину

Предметом злочину є будь-які речі матеріального світу, з певними властивостями яких закон про кримінальну відпові­дальність пов’язує наявність у діях особи ознак конкретного складу злочину. Тому до предмета злочину треба від­носити тільки певні речі, а не будь-які інші цінності. Оскільки ж предметом злочину може виступати лише певна річ, то предмет завжди є речовою (матеріальною) ознакою злочину.

Відсутні ознаки предмета злочину – це властивості матеріальних цінностей, відсутність яких необхідно встановити для того, щоб визнати певні матеріальні цінності предметом посягання.

Об’єктивну сторону злочину утворюють його зовнішні елементи. Об’єктивна сторона злочину включає такі елементи (ознаки):

діяння;

наслідок;

причинний зв’язок;

час;

місце;

спосіб;

обстановку.

Об’єктивної сторони злочину немає, якщо відсутнє діяння як таке (у т.ч. незакінчене). Не можна говорити про суспільно-небезпечне діяння, якщо наявне малозначне діяння. Адже у цих випадках склад злочину фактично є, хоча шкода об’єкту завдається мізерна (неістотна). Кримінальна справа у таких випадках не порушується або закривається за частиною 2 ст. 11 Кримінального кодексу.

Причинно-наслідковий зв’язок є обов’язковим для матеріального складу злочину. У злочинах з матеріальним складом обов’язково треба встановлювати причинний зв’язок між самим діянням і суспіль­но небезпечними наслідками, що настали.

Причинний зв’язок має місце тільки тоді, коли діяння виступає необхідною умовою, без якої неможливе настання наслідку. У випадку, коли причина не передує наслідку або не викликає його, або діяння не є головною його умовою, або діяння не викликає наслідок з неминучістю, тоді є відсутнім причинно-наслідковий зв’язок, а, отже, і об’єктивна сторона в матеріальному складі злочину.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.