Правознавство. Питання кваліфікації злочинів

Опис документу:
Стаття підготовлена для роботи за спецкурсом "Правознавство" і містить основні теоретичні дані щодо питання кримінально-правової кваліфікації злочинів; може бути використана для підготовки до олімпіад та турнірів з права.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2

Питання кваліфікації злочинів

Законність при розслідуванні і розгляді кримінальних справ неможлива без правильної кваліфікації злочинів. Будь-яка помилка в цьому складному процесі застосування норми права означає порушення вимог закону і спричиняє серйозні процесуальні і матеріальні наслідки, внаслідок чого порушуються конституційні права і свободи учасників процесу. На жаль, практика свідчить про численні помилки у кваліфікації злочинів.

Кваліфікація злочину є найскладнішим видом правозастосування. Ніяка інша правозастосовча діяльність не вимагає врахування такої кількості конкретних обставин вчинення діяння, такого досконалого знання законодавства, що передбачає відповідальність за його вчинення, та слідчо-прокурорської і судової практики.

Саме в цій діяльності припускається і найбільша кількість помилок. Більшість вироків змінюється і скасовується через неправильну кваліфікацію злочинів.

Але, при цьому слід зазначити, що при кваліфікації здійснюється аналіз не лише тільки відповідного діяння, але і усіх елементів складу злочину.

При цьому, на практиці, нерідко виникають ситуації, коли визначити об’єктивну сторону або об’єкт злочину неможливо, оскільки або суспільні правовідносини, на які було здійснено посягання, є такими які не регулюються законодавством взагалі, або ж Кримінальним кодексом конкретно, або ж у випадку, коли в нормі тієї або іншої статті закріплений інший предмет посягання, аніж той, який виник на практиці.

Але частіше може виникнути ситуація, коли те чи інше діяння не буде характеризуватись як суспільно-небезпечне, тобто на буде злочинним, або не потягне настання за собою відповідних наслідків, або між цими наслідками і діянням не буде безпосереднього причинно-наслідкового зв’язку.

Саме тому питання кваліфікації злочинів, особливо при відсутності певних елементів складу злочину є актуальним питанням і потребує подальшого вивчення.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.