Правознавство. Кваліфікація складу злочину

Опис документу:
Стаття підготовлена для роботи за спецкурсом "Правознавство" і містить основні теоретичні дані щодо питання кримінально-правової кваліфікації злочинів; може бути використана для підготовки до олімпіад та турнірів з права.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2

Кваліфікація складу злочину

Склад злочину – це сукупність установлених законом об’єктивних і суб’єктивних ознак, притаманних даному, конкретному злочину, описаному в диспозиції Особливої частини Кримінального кодексу України.

Склад злочину є законною, єдиною, необхідною та достатньою підставою кримінальної відповідальності. Законною підставою кримінальної відповідальності склад злочину виступає тому, що його ознаки описані в законі і більш ніде.

Відповідно до статті 6 Кримінально-процесуального кодексу України кримінальну справу не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю, зокрема, за відсутністю в діянні складу злочину.

Об’єкт злочину дає змогу визначити соціальну сутність злочину, з’ясувати його суспільно небезпечні на­слідки, сприяє правильній кваліфікації діяння, а також відмежуванню його від суміжних суспільно небезпечних посягань.

Безперечно, об’єктом злочинів є не будь-які суспільні відносини, а тільки ті, які поставлені під охорону закону про кримінальну відпо­відальність. Тому об’єктом злочинів є не вся сукупність суспільних відносин, а тільки ті із соціально схвалених відносин, які необхідно охороняти за допомогою кримінальної заборони.

При цьому ідеться тільки про найбільш важливі, найбільш значущі для інтересів держави і суспільства суспільні відносини, яким злочинні посягання можуть спричинити дуже істотну шкоду.

Саме тому, якщо шкода завдана іншим суспільним відносинам, не тим, що регулюються кримінальним законом, то є відсутньою об’єкт злочину, а отже неповним є склад злочину.

Також необхідно зазначити, що чинним Кримінальним кодексом не охороняються відносини, закріплені приписами канонічного права або статеві відносини між подружжям. Тому відсутній об’єкт злочину і немає складу злочину у діях особи, яка заперечує існування Бога або особи, яка вчинила подружню зраду.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.