Правознавство. Членство у виробничому кооперативі. Вольовий характер членських відносин у виробничому кооперативі

Опис документу:
У роботі виконано теоретичний аналіз поняття і ознак виробничих кооперативів, розвитку інституту виробничого кооперативу, вивчено організаційні основи діяльності виробничого кооперативу і правовий режим майна у виробничому кооперативі та порядок переходу паю. Стоаття може бути використана для додатової роботи з правознавства. Розробка буде доцільною для підготовки до олімпіад і турнірів з правознавства.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2

Членство у виробничому кооперативі.

Вольовий характер членських відносин

у виробничому кооперативі

У членських правовідносинах можна виділити юридичні факти, які спрямовані на виникнення, зміну чи припинення правовідносин та на відновлення порушених прав і притягнення винних осіб до юридичної відповідальності. При визначенні вольового характеру членських відносин, слід звернути увагу, що в кооперативах застосовується принцип двостороннього волевиявлення при набутті права членства.

Цей принцип означає, що, з одного боку, волевиявлення особи є необхідною умовою виникнення членства в кооперативі, а з іншого, що кооператив, як самостійна юридична особа і самостійний суб’єкт господарювання сам вирішує питання про прийняття в члени кооперативу кожної окремої особи, яка подала заяву про вступ до нього.

Право членства у кооперативі є рівним правом для всіх громадян незалежно від статі, раси, національності, освіти і кваліфікації. Для виробничого кооперативу цей принцип виражається, насамперед, через рівність прав та обов’язків для всіх членів, рівну майнову відповідальність, яку вони несуть за зобов’язаннями кооперативу, через рівні права у прийнятті рішень за правилом «один член кооперативу – один голос», що є одним з основних принципів діяльності кооперативів взагалі.

Особистий характер членства передбачає також, що вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особистий характер членства у виробничому кооперативі повинен виражатися в особистій трудовій участі його членів, а не в забороні на участь в кількох кооперативах.

Обов’язковою умовою при вступі до кооперативу є сплата вступного та пайового внесків. Ця обставина передбачає економічну (майнову) участь членів кооперативу, що є одним з міжнародних принципів кооперації. При цьому головною ознакою виробничого кооперативу є обов’язкова трудова участь його членів, а майнова – повинна відігравати другорядну роль.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Google-сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
390 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.