Правознавство. Членство у виробничому кооперативі: поняття, принципи, права та обов’язки членів

Опис документу:
У роботі виконано теоретичний аналіз поняття і ознак виробничих кооперативів, розвитку інституту виробничого кооперативу, вивчено організаційні основи діяльності виробничого кооперативу і правовий режим майна у виробничому кооперативі та порядок переходу паю. Стоаття може бути використана для додатової роботи з правознавства. Розробка буде доцільною для підготовки до олімпіад і турнірів з правознавства.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

1

Членство у виробничому кооперативі: поняття, принципи, права та обов’язки членів

Характерною ознакою виробничих кооперативів є членський характер їх утворення та функціонування. Членство у кооперативі виступає своєрідним юридичним фактом, з яким пов’язане виникнення у громадянина юридичної можливості задовольнити свої матеріальні, культурно-побутові потреби та інтереси.

Членами виробничого кооперативу можуть бути фізичні особи (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), які досягли 16-річного віку, визнають статут кооперативу та дотримуються його вимог, беруть трудову та майнову участь у діяльності кооперативу, зокрема, внесли вступний та пайовий внески у розмірах та порядку, визначеному статутом кооперативу. Кооператив зобов’язаний вести облік своїх членів та видати кожному з них посвідчення про членство. (ч. 1 ст. 98 ГК).

16-річний віковий ценз для членства у виробничому кооперативі відповідає загальним положенням цивільного права про неповну цивільну дієздатність фізичної особи. Згідно зі ст. 32 ЦК України фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років має право бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи. 16-річний віковий ценз для членства у виробничому кооперативі також узгоджується з положеннями трудового права України, відповідно до яких, за загальним правилом, не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років (ст. 188 КЗпП України).

Громадяни можуть бути одночасно членами кількох виробничих кооперативів, а також членами кооперативів інших типів (споживчих, обслуговуючих тощо).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.