Правознавство. Членство у виробничому кооперативі. Асоційоване членство у виробничому кооперативі

Опис документу:
У роботі виконано теоретичний аналіз поняття і ознак виробничих кооперативів, розвитку інституту виробничого кооперативу, вивчено організаційні основи діяльності виробничого кооперативу і правовий режим майна у виробничому кооперативі та порядок переходу паю. Стоаття може бути використана для додатової роботи з правознавства. Розробка буде доцільною для підготовки до олімпіад і турнірів з правознавства.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

2

Членство у виробничому кооперативі.

Асоційоване членство у виробничому кооперативі

У ч. 1 ст. 163 ЦК України зазначено, що статутом кооперативу та законом може бути передбачено участь у діяльності виробничого кооперативу на засадах членства також інших осіб.

Так, відповідно до ст. 14 Закону України «Про кооперацію» у кооперативі допускається асоційоване членство для осіб, які визнають його статут та внесли пай.

Порядок вступу до кооперативу та участь асоційованого члена в його господарській та іншій діяльності, права та обов’язки такого члена, розміри паїв та виплат на паї визначаються статутом кооперативу. Члени кооперативу можуть переоформити членство в кооперативі на асоційоване членство в порядку, визначеному статутом кооперативу.

Специфіка асоційованого членства у виробничому кооперативі полягає в тому, що, по-перше, асоційованим членом кооперативу може бути не тільки фізична, а і юридична особа, яка внесла пайовий внесок.

По-друге, для асоційованого члена не є обов’язковою трудова участь у діяльності кооперативу.

По-третє, асоційований член не має права вирішального голосу, а користується тільки правом дорадчого голосу в кооперативі.

По-четверте, при ліквідації кооперативу асоційований член кооперативу має переважне порівняно з членами кооперативу право на одержання паю.

Така модель мінімізації майнових ризиків асоційованого члена кооперативу аналогічна переважному праву вкладників командитного товариства перед повними учасниками на одержання вкладів. Це пояснюється тим, що у зв’язку з відстороненістю асоційованого члена від діяльності кооперативу та управління ним відповідальність за результати господарювання кооперативу та пов'язані з цим майнові ризики мають нести передусім члени кооперативу, і саме вони, а не асоційовані члени, мають зазнавати негативних наслідків у випадку недостатності майна при ліквідації кооперативу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Правове регулювання освіти осіб з особливими потребами»
Байталюк Ольга Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.