Практичний матеріал допоможе провести гурток цікаво. Це додаток до гуртка "Вчимося Жити разом" . Зроблений з матеріалі що були надані на тренінгу від ЮНІСЕФ.Метою гуртка було :Поглибили знання дітей про свою сім’ю, культуру родинних стосунків, правила сімейного етикету. Розвили в дітей здатність співпереживати та співчувати іншим. Сформували усвідомлення того, що батьки — найрідніші люди, які турбуються про дитину. Ознайомили з родинними оберегами. Сформували поняття історії роду, честі роду. Сприяли засвоєнню уявлень про духовний ідеал людини, збагаченню власного емоційного досвіду та виробленню певного ставлення до самого себе. Дали уявлення про те, що суспільство засуджує негативні вчинки людей. Вчили поводитися відповідно до норм моралі, давати оцінку власним негативним вчинкам, формували негативне ставлення до поганих вчинків. Формували в дітей моральні еталони поведінки на основі засвоєння норм і правил. Виховували доброзичливість, дружні, товариські взаємини з однолітками та іншими людьми. Розвивали моральні мотиви поведінки, які сприяють налагодженню взаємин із дорослими та однолітками. Формували основи морально-вольових якостей особистості дитини: організованості, дисциплінованості, самостійності, відповідальності, наполегливості в досягненні позитивних цілей. Розвивали вміння орієнтуватися в людських взаєминах, відчувати та усвідомлювати недоброзичливе та добре ставлення до себе, помічати зміни настрою близьких людей. Вчили передбачати наслідки своїх вчинків (негативні — осуд, позитивні — схвалення дорослого). Формували почуття власної гідності, поваги до себе та інших людей. Формували усвідомлення необхідності дотримання моральних правил поведінки. Давали знання про поведінку дітей у дитсадку, на вулиці, в лікарні, крамниці, транспорті. Формували переконання, що гарна поведінка забезпечує радісне життя, сприяє соціальному здоров’ю. Формували здатність до правильного морального вибору . Були виконанні ось такі завдання: емоційно-ціннісне ставлення до себе та іншої людини, інтерес до нової інформації та діяльності, пов’язаної з категорією «людина»;позитивна картина світоглядних морально-етичних уявлень про себе та навколишній світ, уміння аналізувати та диференціювати такі моральні поняття, як «доброта», «чуйність», «справедливість», «дружба», «чесність», «товариськість» тощо. розвинена потреба та прагнення активної діяльності з іншою людиною, здатність реалізувати спільну діяльність із дорослими та однолітками, що спрямована на досягнення позитивних цілей, розвинена здатність дитини в ситуаціях невизначеності або конфлікту робити вибір на основі ціннісних орієнтацій, які відповідають духовності, утвердженню життя, безпеки та здоров’я людини.
Результатом проведеної роботи стало прагнення позитивних форм поведінки, прагне зрозуміти їх, допомогти, потоваришувати, уважна до оцінок дорослих; дотримується елементарних правил культури спілкування та ввічливості з дорослими й однолітками;
намагається оцінити дії та вчинки інших людей з позиції відомих правил та оцінок; проявляє турботу до близьких людей; підтримує добрі взаємини з дітьми та дорослими, звертаючись до них, проявляє конструктивні вміння та навички допомоги; уміє дружити та уникати сварок, проявляти товариськість, ввічливість, відповідальність, доброту, чуйність, співчуття, милосердя; уміє порадіти за однолітків; проявляє посильну турботу про новеньких дітей. уміє адекватно поводитися в колективі, бути ввічливою, вихованою, приймати правильні рішення в різних життєвих ситуаціях; має сформовані уявлення про доброту, гуманність, чесність, справедливість як про важливі якості взаємин між людьми та керується ціннісними орієнтаціями в житті; проявляє прихильність до дорослих та однолітків; уміє висловлювати своє ставлення; прагне позитивної оцінки оточуючих; здатна до особистісного контакту з дорослими; уміє регулювати свої емоції; володіє вміннями планувати, організовувати (гру), прагне досягти позитивних результатів в індивідуальній і спільній діяльності; уміють розв’язувати проблемні ситуації; уміють спілкуватися з людьми різного віку, статі; знають та відповідально виконують свої обов’язки. Роботу було проведено з 8 дітьми, вони показали достатній рівень розвитку . Високий рівень показав Кердивар Назар. Діти намагаються проявляти такі моральні якості як «доброта», «чуйність», «справедливість», «дружба», «чесність», «товариськість». Але інколи діти не стримуються та йдуть на конфлікти один з одним.









































































































