Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Практичні поради батькам для спілкування з дитиною

Психологія

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас

07.11.2018

1259

76

0

Опис документу:
В даній статті перераховані найбільш важливі фрази, які хоче чути кожна дитина від своїх батьків. Ці слова допоможуть виховувати впевнену в собі та здорову особистість. Рекомендації актуальні для дітей будь-якого віку.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Поради батькам для гармонійного спілкування зі своєю дитиною

Рано чи пізно син піде твоєму прикладу, а не твоїх порад. Так сказав якийсь розумний чоловік,і безперечно це правдиві слова. Характер дитини формується під впливом не слів батьків, а швидше, їх особистого прикладу. Проте, спілкуватися з дитиною все-таки потрібно. Але на жаль, не всі батьки вміють це робити. Коли розмова з сином або дочкою обмежується повчаннями і лекціями з питань моралі, необгрунтованими заборонами і незрозумілими причіпками, користь від такого виховання просто дорівнює нулю. Далеко не всі батьки вміють правильно розмовляти з дітьми і допускають безліч помилок у спілкуванні, самі того не усвідомлюючи.

«Мене не люблять», «Всім на мене наплювати», «Якщо я піду, ніхто не помітить» « Мене ніколи не хвалять»... І справа в тому, що це аж ніяк не слова депресивного підлітка. Ці та схожі питання задають діти різного віку. Будь-якій дитині дуже потрібні розмови про те, що відчуває до нього мама чи тато, і певна річ,що вона чекає теплих і добрих слів.

Іноді здається, що підтримати дитину можна тільки словами «молодець, добре!» Насправді таких слів куди більше. Саме вони допомагають дитині відчути, що ви її любите, розумієте і приймаєте. 

У цій статті підібрані 8 фраз, назвемо їх « магічними», які будуть сприяти гармонійному розвитку вашої дитини і просто робити її щасливою особистістю.

  • Я люблю тебе.

Ці три чарівних слова по-справжньому важливі для здорового розвитку маленького людинки. Важливо підкріплювати свої слова реальними діями: проводити час разом, гратися, сміятися і дуріти, пускати мильні бульбашки і обіймати свого малюка, обговорювати його проблеми, підтримувати в разі потреби.

  • Я пишаюся тобою!
    Кожна дитина хоче і старається бути для батьків найкращою. Коли ми говоримо «Я пишаюся тобою!» - ми даємо малюку зрозуміти, що помітили його.  Покажіть дитині, що ви високо цінуєте її успіхи

  • Давай сробуєм це зробити разом

Іноді нам усім потрібна рука допомоги і впевненість, що нам допоможуть, коли це буде потрібно.

  • Як здорово, що у нас народився саме ти

Важливо, щоб з самого раннього віку діти розуміли, що вони унікальні, відмінні від інших, особливі. Поставте перед собою мету щодня говорити дітям про те, що їх поява на світ - це найкраще, що трапилося у вашому житті. Особливо це важливо чути дітям, у яких є брати і сестри. Заспокойте дитину, нехай вона знає, що маминої і татової любові вистачить на всіх і кожна дитина для батьків - любима.

  • Як пройшов твій день?

Добре закінчувати день, обговорюючи, як він пройшов, адже обов'язково було щось важливе. Якщо ця фраза буде звучати щодня, дитина звикне обговорювати з батьками те, що з ним відбувається. Питати треба не «для галочки», тобто вислухати відповідь цілком, навіть якщо дитина розповідає повільно і плутано, а ви втомилися і голова забита зовсім не дитячими радощами і розчаруваннями. Якщо ви хочете зберегти контакт з дитиною у підлітковому віці, закладати фундамент для цього потрібно вже зараз. Та немає краще фундаменту, ніж звичка постійно розмовляти.

  • Давай обіймемося

Психологи стверджують , що дитині для виживання потрібно 4 обійми на день, для того щоб вона відчувала себе добре - 8, а для того щоб вона виростала і розвивалася як особистість - 12. Дослідження показують, що обійми здатні знімати стрес, покращувати фізичне і психологічне здоров'я. Крім того, якщо дитина «недоотримує» необхідну кількість обіймів, вона може вирости байдужою людиною, яка не буде здатною любити.

  • Ти розумний

Чому дитині важливо знати, що вона розумна? ЇЇ самооцінка може бути заниженою. В один прекрасний момент, орієнтуючись на успіхи однолітків, вона вирішить, що не володіє видатними розумовими здібностями. Це призведе до того, що при найменших труднощах дитина буде пасувати і спише невдачі на власну дурість. Тому при кожному зручному випадку хваліть її інтелект.

  • Спасибі

Не забувайте дякувати дитині, якщо вона прибрала за собою іграшки, допомогла вимити посуд або витерти пил. Неважливо, наскільки добре у неї це вийшло: на помилки можна буде вказати потім, а відразу - слід подякувати за прагнення допомогти. Це чарівне слово не тільки зближує і мотивує, але й навчає ввічливості.

Дитинство  важливий період життя людини, це не підготовка до майбутнього дорослого життя, дитинство  це і є яскраве, неповторне, самобутнє життя. І від того, як воно проходить, хто веде дитину за руку в дитячі та юні роки, що ввійшло в її розум і серце з навколишнього життя, залежить те, якою людиною в майбутньому вона стане.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.