Позакласний захід з образотворчого мистецтва "Веселкова подорож"

Опис документу:
Закріплювати інтерес у дітей до образотворчого мистецтва, знання про кольори, навички художньої самостійної діяльності, уміння передавати в малюнку своє ставлення, що зображується; розвивати в дітей відчуття кольору, вміння використовувати різні техніки малювання, виховувати позитивні взаємини між учнями.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Веселкова подорож.

Мета. Закріплювати інтерес у дітей до образотворчого мистецтва, знання про кольори, навички самостійної художньої діяльності, уміння передавати в малюнку своє ставлення, що зображується; розвивати в дітей відчуття кольору, вміння використовувати різні техніки малювання, висловлювати власну думку, творчі здібності; виховувати позитивні взаємини між учнями, почуття дружби та відповідальності.

Обладнання для вчителя. Репродукція картини І. Буканова «Райдуга», записи пісень, ілюстрації – зразки дитячих робіт із зображенням веселки; малюнки, презентації.

Обладнання для учнів. Альбом, гуашеві фарби, посудина з водою, пензлі, палітра, кольорові олівці, губка кухонна, зубна щітка, серветки, цеглинки лего

Хід уроку

І. Організаційна частина.

  Вітаю учасників нашої подорожі. Східні мудреці вважали, що людина народжується прекрасним бутоном усередині. Від неї залежить, чи розквітне цей бутон пишною квіткою та наповнить своїм ароматом життя, чи навпаки, залишиться непоміченим, зівяне, засохне. Силою образотворчого мистецтва ми здатні впливати на прекрасний бутон нашої душі, пробуджуючи пелюстки прекрасної квітки. Сьогодні ми поринемо у чарівний світ образотворчого мистецтва. Дозвольте представити наші команди, які будуть братии участь – це команда 2-А і команда 2-Б класів. Отож, розпочнемо. Подивіться на наше небо. На ньому є хмари, з яких йшов дощ, вийшло сонечко і з’явилися повітряні кульки.

  • А що ще з’являється в небі після дощу, коли світить сонце?

  • Так, це веселка. На нашому небі вона теж з’явиться, але не після дощику, а коли ми позбираємо кульки і виконаємо завдання. Згодні? А який перший колір веселки? Отже, знімаємо червону кульку.

ІІ. Основна частина

І конкурс РОЗМИНКА

Веселка, райдуга ― це диво природи, що народжується після рясного теплого літнього дощу. Тільки-но він напоїть землю, з’являється в небі барвиста дуга. ― На що вона схожа? (На стрічки, доріжку, місточок, рушничок, віночок.)

― Які барви є у веселки? скільки їх Складіть цеглинки лего.

Поетична хвилинка

Червоний колір – дуже теплий,

Веселий та яскравий,
Як полуниця він сміється,

Трояндою до нас вбереться.

Оранжевий – він сонячний, щасливий,

Солодкий як морквинка,

Зі смаком апельсинки.

Жовтий – теплий та ласкавий,

Сонцем усміхнеться,

Листячком осіннім біля ніг зів’ється.

А зелений колір дуже всім знайомий,

Пахне він травою,

Ялинкою лісовою.

Блакитний – синього він друг,

Краплинкою, хмаринкою,

Холодною крижинкою в долоньки упаде

Водичкою грайливою в струмочку потече.

Синій він холодний та сумний

Дружить він з дзвіночками,

Сливками, волошками.

Фіолетовий казковий

На баклажані примостився

До фіалки притулився

В темну нічку полетів

Таємницю залишив.

  • На які групи поєднуються всі кольори? Покажіть.

А зараз пропоную переглянути презентацію, які бувають види веселки .

Види веселки

Звичайна веселка

Це атмосферне оптичне явище, що спостерігається у разі освітлення сонцем безлічі крапельок під час дощу або туману, або після дощу.

Внаслідок заломлення сонячних променів у краплинах води під час дощу на небі з’являється кольорова дуга.

Подвійна веселка

Ми вже знаємо, що веселка на небі з’являється від того, що промені сонця проникають крізь дощові краплі, заломлюються і відображаються на іншій стороні неба різнобарвною дугою. А іноді сонячні промені можуть спорудити на небі відразу дві, три а то й чотири веселки. Побачити подвійну веселку – хороша прикмета – це до удачі, здійснення бажань. Так що, якщо вам пощастило побачити подвійну веселку, поспішіть загадати бажання і воно обов’язково збудеться.

Перевернута веселка

Перевернута веселка – явище досить рідкісне. Вона з’являється за певних умов, коли на висоті 7 – 8 км тонкою завісою розташовуються перисті хмари, що складаються з крижаних кристалів. Сонячне світло падаючи під певним кутом на ці кристали, розкладається в атмосферу. Кольори перевернутої веселки розташовані у зворотному порядку: зверху знаходиться фіолетовий, а знизу – червоний.

Туманна веселка

Туманна веселка, або біла, з’являється при освітленні сонячними променями слабкого туману, що складається з дуже дрібних крапельок води. Така веселка являє собою дугу, пофарбовану в дуже бліді кольори, а якщо зовсім дрібні крапельки, то веселка пофарбована білий колір. Туманна веселка може з’являтися і вночі під час туману, коли на небі яскравий місяць. Туманна веселка досить рідкісне атмосферне явище.

Місячна веселка

Місячна веселка або нічна веселка з’являється вночі і породжується Місяцем. Місячна веселка спостерігається під час дощу, який йде напроти Місяця. Так само місячну веселку можна спостерігати в місцевостях, де є водоспади.

Зимова веселка

Таку веселку можна спостерігати тільки взимку під час сильного морозу, коли холодне Сонце сяє на блідо – блакитному небі, а повітря наповнене маленькими кришталиками льоду. Сонячні промені заломлюються., проходячи крізь ці кристали, як крізь призму і відображаються в холодному небі різнобарвною дугою.

ІІ конкурс ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ

Завдання На хмаринках слів прочитати вислови в порядку кольорів веселки.

Сім кольорів веселки розташовані зверху вниз у такому порядку: червоний,помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Їх легко запам’ятати вивчивши такі вислови:

  1. Чапля Паву Жде Завзято — Будуть Сани Фарбувати.

  2. Чарівна осінь жартує, землю барвами сонця фарбує .

  3. Чому пінгвіни живуть зимою без своїх фантазій.

  4. Чом овес жують зайці? Бо старанні фахівці.

  5. Чий олівчик жвавий зрану, грає струнами фонтану.

  6. Чий орган живе зорею, будить семибарвну фею.

ІІІ конкурс ЗУСТРІЧ З ІНОЗЕМЦЯМИ

Завдання

  1. Назвати кольори веселки на англійській мові. Учні показують цеглинку

відповідного кольору і називають колір по - англійськи.

2. І команда Розмалювати тільки ті фрукти і ягоди, які мають основні кольори.

Назвати колір і предмет на англійській мові.

(Вишня, ананас, яблуко, лимон, ожина, гранат, слива, виноград, полуниця.)

ІІ команда Розмалювати тільки ті овочі, які мають похідні кольори.

(Капуста, горох, кабачок, баклажан, перець, огірок, гарбуз, цибуля)

Назвати колір і предмет на англійській мові.

3. Заспівати пісню про кольори на англійській мові

ІV конкурс РУХЛИВИЙ

1.Фізкультхвилинка «Райдуга».

2. Рухлива гра «Райдуга»

Мета: вчити дітей орієнтуватися в просторі. Закріпити знання про кольори. Розвивати увагу, спостережливість. Виховувати бажання гратися.

 Хід.  Діти діляться на групи за кількістю кольорів райдуги. Кожній дитині чіпляється на одяг стрічка одного з кольорів райдуги. Вихователь пояснює, що всі вони разом – райдуга, а кожний окремо – краплинка води. Грає жвава музика дощу – «крапельки» бігають та грають. Музика змінюється – виходить сонечко,  «смужки» райдуги збираються разом, шикуючись за кольорами у райдузі.

(Діти, які не беруть участі в цьому етапі гри, перевіряють, чи правильно складена райдуга, та допомагають виправити помилки.)

V конкурс ТВОРЧИЙ

На основі прийому малювання «Входження в картину» намалювати свою картину за допомогою різних технік малювання.

«Входження в картину»

1. Учням не повідомляють ні автора картини, ні події, які там відбуваються, щоб розіграти дитячу уяву та фантазію.

2. Учителю потрібно ставити правильні запитання.
Перше з них: що відбувається на картині? (Але не «що бачите» чи «що зображено»). Тоді діти розглядають картину як подію, яка відбувається тут і зараз, замість пасивного споглядання діти ніби занурюються в подію. Одразу ж має йти запитання: чому ти так думаєш? Важливо, щоб дитина аргументувала свої припущення. Тоді вона починає вдивлятися, бо зацікавилася, та намагається застосувати знання, щоб знайти докази і довести свою правоту.

Ще запитання: де і коли відбуваються події?

Що ти ще думаєш, що б робив, якби опинився в картині, що б змінив?

Пам’ятайте! — Щоб кольори у вашій роботі були чистими і яскравими, не лінуйтеся щоразу промивати пензлик у чистій воді. — не забудьте про лінію горизонту. Що можна намалювати під нею?

Вправа. “Хвилинки - кольоринки”. (Проводиться для глядачів поки учні малюють)

  • Покладіть перед собою окремі аркуші паперу, візьміть олівець будь-якого кольору і протягом хвилини наносьте на аркуші будь-які розчерки ( малюйте просто так).

  • Діти, а чи знаєте ви що колір має великі можливості впливати на людину. Потреба в кольорі властива людині ще з дуже давніх часів. Залежно від того, який колір людина вибирає, а який відхиляє, можна судити про стан її здоров’я, характер, можливості і здібності.

  • Хочете, я зараз дізнаюсь хто в нашім класі найактивніші, енергійні, відкриті, все розповідають, всім діляться (радістю й бідою)? (Вчитель проходить по класу і називає тих хто вибрав червоний колір (малював розчерк).

  • А хто ж у нас спокійний, врівноважений, любить все робити не поспішаючи, ділиться з іншими.(Синій колір).

  • А тепер узнаємо хто здатний фантазувати, жартувати, вільно спілкуватися.... любить гратися на самоті. (Жовтий).

  • Діти, хочу щоб ви знали, що кольори ще лікують захворювання.

Червоний - легені, шлунок; синій - шкіру (алергію), опіки, зубний

біль, кашель; фіолетовий - сприяє росту кісток.

  • Як лікуватись?..

  • дивитись на кольорову картку (6* 25 см) 10 хв.;

  • приймати ванну з кольоровими стінами (ширми);

  • перебувати в кімнаті з фарбованою лампочкою.

VІ конкурс МУЗИЧНИЙ

Пісня «Веселка» Наталії Май

VІІ конкурс ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

Відтворення кольорів веселки з фруктів

ІІІ. Підсумок заняття.

Бажаю щоб ваше життя було схожим на казку,
розфарбовану всіма кольорами веселки:
червоний – це  вічне взаємне кохання,
оранжевий – тепло дружніх стосунків,
жовтий – яскраве сонечко,
зелений – спокій і мир в душі,
блакитний – чисте безхмарне небо,
синій – вірність і чесність,
а щоб ви іноді розслаблялиcь,
то нехай час від часу для вас все буде фіолетовo.

РОЗМИНКА

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ

ЗУСТРІЧ З ІНОЗЕМЦЯМИ

РУХЛИВИЙ

ТВОРЧИЙ

МУЗИЧНИЙ

ІНТЕРПРЕТАЦІЯ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!