! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Поведінка з рідними, товаришами, друзями, знайомими, незнайомими

Опис документу:
Урок - тренінг - дати поняття про ознаки справжнього друга; - розвивати бажання осмислено обирати друзів за інтересами та умови, що сприяють збереженню і зміцненню здоров'я; - виховувати повагу до себе й інших людей та культуру поведінки зі знайомими та незнайомими людьми.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок – тренінг з основ здоров’я в 2 класі

Шевцова Т.І.,

вчитель початкових класів

гімназії № 39 м.Кам’янського,

вчитель – методист,

тренер сучасної педагогічної

технології «Освіта на основі

розвитку життєвих навичок»

Тема. Поведінка з рідними, товаришами, друзями, знайомими, незнайомими

Мета:

  • дати поняття про ознаки справжнього друга;

  • розвивати бажання осмислено обирати друзів за інтересами та умови, що сприяють збереженню і зміцненню здоров'я;

  • виховувати повагу до себе й інших людей та культуру поведінки зі знайомими та незнайомими людьми.

Навчальні завдання

Наприкінці навчання учні повинні:

  • називати ознаки справжнього друга;

  • обґрунтовувати важливість дружніх стосунків з однолітками;

  • дотримуватись культури поведінки.

Обладнання і матеріали

  • аркуш з контуром «Бінго»;

  • ножиці;

  • ручки;

  • кольорові маркери;

  • аркуші паперу А2;

  • скоч;

  • кольорові квіти за кількістю дітей;

  • аркуші паперу А5 для витинанки за кількістю дітей.

Що підготувати заздалегідь

  • плакат «Стався до іншого так, як бажаєш, щоб ставилися до тебе»;

  • макет поїзда із 3 -х вагончиків;

  • плакат « Якості ввічливої людини»;

  • плакат «Сонечко» і стрічки паперу – промінці з написаними на них ознаками справжнього друга;

  • костюми до інсценування казки «Колобок».

Домашнє завдання

Намалювати свого найкращого друга і підписати його риси характеру.

Орієнтовний план тренінгу

Стартові завдання

10 хв.

Робота в групах

15 хв.

Зворотний зв'язок

10 хв.

Прощання

5 хв.

Хід уроку - тренінгу

Вступна частина

  1. Знайомство

Вчитель роздає кольорові невеликі аркуші паперу і пропонує дітям вирізати «Бінго», на голівці якого написати своє ім'я, а на тулубі фразу « Я люблю … (назвати кого). Вчитель пропонує кожній дитині по черзі встати, показати свого «Бінго», назвати своє ім'я, назвати людину, яку любиш і сказати, як ця людина вчить ставитись до інших людей. Починає вчитель.

Вчитель вивішує плакат «Поїзд до країни щастя», на якому паровозик і декілька вагончиків з прорізями, на кожному вагончику написано: «Ввічливість», «Шанобливість», «Порядність».

Ввічливість — риса характеру, яка характеризує особистість хорошими манерами, добрими вчинками та освіченістю.

Шанобливість – це ставлення до людини з повагою, з врахуванням її особистості, інтересів, життєвого досвіду.

Порядність - моральна якість людини, яка завжди прагне виконувати свої обіцянки.

Вчитель: «Діти, сьогодні ми відправляємось на цьому чудовому поїзді у Країну щастя. Виходьте і садовіть ваші «Бінго» у вагончики».

  1. Правила

Учні обирають кожний своє правило та приговорюють фразу: « Моє правило важливе, тому що…»

Вчитель. Для того, щоб людина почувала себе серед людей добре, треба підтримувати гарні стосунки, треба дотримуватись правил спілкування і співіснування. Кожен з вас повинен намагатися стати чесною і порядною людиною. Потрібно завжди думати, що говоримо, тому що образливе слово може ранити іншу людину. Люди справедливо кажуть: « Шабля ранить голову, а слово – душу». Щоб жити в мирі і злагоді ви повинні бути ввічливими, послужливими, щирими, шанобливо ставитись до усіх: бажати здоров'я, доброго ранку, вечора, вітати зі святами.

  1. Очікування

Вчитель. Сьогодні на нашому уроці-тренінгу ми дізнаємось про те, як треба поводитись з рідними, друзями, знайомими, незнайомими. Вирушаємо до «Країни щастя!»

Вчитель роздає різного кольору паперові квіточки, пропонує написати на них свої очікування, встати, назвати своє очікування і прикріпити свою квітку внизу під вагончиками.

Основна частина

  1. Міні-лекція

Вчитель. Поруч із нами завжди є цікаві люди, у яких багато чого можна навчитися. Кожного дня ви спілкуєтесь з різними людьми. Це – ваші рідні, друзі, однокласники, сусіди, знайомі й незнайомі люди. Усі вони різні й по різному ставляться до вас. Як же потрібно спілкуватися з людьми, щоб вони не ображалися, а раділи спілкуванню з вами? Є одне золоте правило, яким люди користуються з давнини: постарайся бути поруч із тими, хто займається цікавими справами, корисними для здоров'я і стався до іншого так, як бажаєш, щоб ставилися до тебе. (Вчитель вивішує плакат з цим правилом).

  1. Вправа «Витинанка»

Дітям роздають аркуш А5 і пропонують зігнути його, як хочеться, і на згині надірвати посередині. Так треба зробити декілька раз. Потім розправити, роздивитись, що вийшло і продемонструвати усім дітям.

Вчитель звертає увагу, що немає жодної витинанки схожої одна на одну, тому що кожна дитина є індивідуальність, людиною, яка є унікальною з тільки їй притаманними якостями і особливостями, кожна людина дуже важлива й незмінна в спільноті і, що і є її суттєвою частиною і окрасою. Тому кожна людина достойна поваги й любові з боку всіх членів суспільства.

  1. Мозковий штурм «Якості ввічливої людини»

Всі якості ввічливої людини вчитель записує на плакаті:

  • Терпляче чекає своєї черги, вміє зачекати.

  • Розмовляє ввічливо, не розмахує руками, не використовує образливих слів.

  • Не вихваляється своїми вчинками, допомагаючи товаришам, не підкреслює цього.

  • Уважно слухає і не перебиває співрозмовника.

  • Звертається до людей по імені.

  • Пропоную свою допомогу.

  • Поважає дорослих, шанобливо ставиться до батьків.

  • Виконує всі домашні обов'язки.

  • Не ображає молодших.

  • Пропускає у двері старших, дівчат, молодших за себе людей.

  • Уступає місце у транспорті малюкам й старим людям.

  • Завжди вітається першим.

  • Використовує ввічливі слова: будь ласка, дякую, дозвольте, вибачте, до побачення, добраніч.

  1. Руханка «Поїзд дружби»

За командою «Поїхали» усі учні шикуються один за одним і імітують рух потяга.

За командою «Зупинка» - учні присідають.

  1. Вправа «Сонечко»

Учням роздають заздалегідь підготовані половинки сонячних промінчиків. На дошку вивішується плакат «Сонечко».

Вчитель: « У Країні щастя завжди тепло, радісно і приємно, бо там світить лагідне, щире сонечко і живуть там справжні друзі. Роздивіться і прочитайте уважно текст на половинках своїх промінчиків. Вам треба знайти половинки і з'єднати їх, а потім прикріпити до нашого сонечка».

  • Називай друга по імені, і він буде звертатись до тебе так само.

  • Будь уважним до оточуючих, і люди будуть тебе поважати.

  • Вмій уважно слухати іншого, і ти узнаєш багато нового.

  • Будь ввічливим, і в тебе буде багато друзів.

  • Вмій поставити себе на місто іншого, і ти зможеш зрозуміти його вчинки.

  • Справжній друг говорить… Тільки правду.

  • Справжній друг не покине… Мене в біді.

  • Справжній друг ніколи… Мене не зрадить.

  • Справжній друг буде разом... Зі мною радіти.

  • Мій друг завжди ділиться … Зі мною солодощами.

  • Мій друг самий веселий, він любить … Жарти і веселощі.

  • Мій друг допомагає мені… Готувати складні уроки.

Вчитель: «Подивіться, яке красиве у нас стало сонечко. Давайте поаплодуємо!»

  1. Робота в групах

Об'єднання учнів у 5 груп.

Завдання групам: придумати ситуацію, яка ілюструє якості вихованої людини або справжнього друга і обіграти її за темами:

1.«У квартирі». 2.«На спортивному майданчику». 3.«У селі». 4.«На дорозі». 5. «У лісі».

Кожна група представляє свою сценку.

  1. Обговорення ситуації « Казка «Колобок»

Вчитель: «Діти, поміркуйте, чому з Колобком скоїлося лихо?

Які правила поведінки з незнайомими він порушив?

Чому саме Лисиці повірив Колобок?»

Заключна частина

Завершення тренінгу

Вчитель: «Діти, прийшов час повернутися до нашого поїзда, до Країни щастя, про що ми говорили на початку уроку. Так ось зараз кожний підійдіть. Знайдіть свою квіточку з очікуванням і, якщо ваше очікування справдилось, приєднайте його до руки свого «Бінго».

Прощання

Усі беруться за руки і промовляють: « Разом нас багато» - сходяться до середини і піднімають зчеплені руки вгору, «Нас не подолати» - розходяться, опускаючи зчеплені руки донизу. Повторюють тричі. Потім діти аплодують.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Воркшоп як інноваційна освітня технологія»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись