Ознайомлення з природним довкіллям + художньо-продуктивна діяльність (ліплення підсніжника). Пластилінографія "Перші вісники весни"(театр квітів). Це чудова тема для інтегрованого заняття, яка поєднує екологічне виховання та розвиток дрібної моторики. Пластилінографія — це техніка «малювання» пластиліном на площині, що ідеально підходить для створення тендітних підсніжників.
Мета:
закріпити знання про весняні квіти та вчити дітей входити в образ квітів, передавати його за допомогою пантоміми та ритму класичної музики Ф.Шопена (допомагає дошкільнятам виражати емоції, розслаблятися та отримувати задоволення від процесу);
розвивати творчі здібності з допомогою пластилінографії - це техніка створення картин із пластиліну (діти не лише розвивають дрібну моторику, але й фантазію, художній смак, терплячість);
викликати радісний, емоційний настрій у дітей та бажання берегти рідну природу.
Методичні рекомендації щодо структури та змісту такого заняття.
1. Ознайомлення з природним довкіллям.
Перша частина заняття має бути присвячена спостереженню та формуванню дбайливого ставлення до природи.
Бесіда про весну:
- Обговоріть перші ознаки весни (сонечко пригріває, тане сніг, з’являються проталини).
Знайомство з підсніжником:
- Чому він так називається? (Бо виростає з-під снігу).Будова квітки: тонке зелене стебло, вузькі листки, біла голівка, схожа на дзвіночок.
Екологічне виховання:
- Наголосіть, що підсніжники занесені до Червоної книги України. Їх не можна рвати, ними краще милуватися в лісі або створювати власними руками.
2. Художньо-продуктивна діяльність: Пластилінографія.
Для роботи краще використовувати картон блакитного, синього або фіолетового кольору, щоб білі квіти виглядали контрастно.
Етапи виконання роботи:
- Підготовка фону: у нижній частині аркуша можна розмазати трохи білого пластиліну, імітуючи залишки снігу, або коричневого — як талу землю.
- Стебло та листя: скачати тонку довгу ковбаску з зеленого пластиліну. Притиснути її до картону, злегка зігнувши (підсніжники часто «схиляють голову»). Листочки зробити з коротших ковбасок, загострених з обох боків, і розплющити їх пальцями.
- Квітка (дзвіночок): верхня частина пластмасових ложок.















