План-конспект уроку на тему: "Стебло. Функції стебла".

Біологія

Для кого: 6 Клас

04.11.2019

689

3

0

Опис документу:
1. вегетативний орган рослини : пагін, крона, кущ. 2. рослина, яка має крону це кущ, дерево, трава. 3. до якої рослини ми відесемо моркву до : однорічна, дворічна, багаторічна. 4. пагін, який стелиться по землі називається: стоячий , повзучий, стелячий. 5. рослини, які живуть один рік - це : дворічні, багаторічні, однорічні. 6. кущі мають пагін: трав"янистий, дерев"янистий.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Стебло. Функції стебла

Навчальна мета: Вивчити зовнішню будову стебла , види стебла. З'ясувати, яку роль відіграє стебло у житті рослини.

Розвиваюча мета: Вчити порівнювати, робити висновки, розвивати мислення.

Виховна мета: Виховувати бережне ставлення до рослин. Завдяки валеологічним хвилинками, сприяти зміцненню здоров'я учнів.

Форма уроку. Урок- казка.
Обладнання: таблиця „Різноманітність стебла", магнітофон, роздатковий матеріал.

ХІД УРОКУ.

1. Організаційний етап

Валеологічне привітання: ( лунає спокійна музика)

Доброго ранку любі діти! Попрошу всіх покласти руки на парту догори долоньками заплющити ваші оченятка і тихо повторювати за мною:

Доброго ранку, життєдайне повітря!
Доброго ранку, чиста водице!
Доброго ранку, зелена травиця!
Доброго ранку, любі звірятка!
Доброго ранку, хлопчатка й дівчатка!
Доброго ранку, ласкаве сонечко!

Ви відчуваєте, як сонечко доторкнулось до ваших долоньок і сонячне тепло проникло в них. Тепло від сонечка розлилося по всьому тілу і дійшло до самого серця. І вам стало тепло і затишно. Розплющіть очі! Посміхніться один одному! Подаруйте частинку вашого тепла один одному та оточуючому вас світу! Побажайте один одному здоров'я і життя на землі від цього стане кращим!

2.Мотивація навчальної діяльності.

УЧИТЕЛЬ:Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Уявіть собі , що ми всі потрапили у гарне, чисте, справедливе царство. Кругом цього царства квітнуть яскраві квіти, ростуть могутні дерева, кущі та трави. А ви- жителі цього незвичайного царства. Править ним добра, щира, справедлива цариця Флора. Вона сьгодні прийшла до вас у гості і хоче звернутися до вас. (Виходить дівчина, вбрата у зелену сукню , оздоблену різнобарвними листочками з різних дерев. На голові корона з листочків та квітів)

ФЛОРА: Добрий день мої мої любі ! Я дуже рада привітати вас сьогодні. У нас сталася біда. Злий чарівник Торнадо сьогодні вночі побував у нашому чарівному лісі. Він переплутав все у лісі. Тепер я не можу з"ясувати де дерево, де кущ, а де трава та квіти. Тому я написала такий указ.

УКАЗ цариці ФЛОРИ є метою даного уроку і учні знайомляться з метою уроку.

ФЛОРА зачитує такий указ:
Привести все до порядку у казковому лісі.
Допомогти розібратися, які ознаки має кущ, дерево та трава.
З'ясувати , шо таке однорічні, дворічні та багаторічні рослини. Ознайомитись з їхніми ознаками. З'ясувати функцію пагона у рослині.

Найкращі , найактивніші учні отримають царську винагороду. За правильну відповідь будуть отримувати листики, які допоможуть в кінці уроку виставити оцінку за роботу на уроці.

УЧИТЕЛЬ: Ну що ж , любі діти? Допоможемо нашій шановній цариці Флорі? А поможе нам в цьому наш добрий чарівник - підручник. Ми розкриємо йго на стор . 70 , параграф 25, „Пагін. Види пагону" І, вивчаючи його, ми зможемо допомогти цариці Флорі. А для того щоб ви дуже добре запам"ятали цей матеріал треба активізувати роботу головного мозку. Це ми ми можемо зробити , провівши точковий масаж наших долоньок. А проведе цю фізхвилинку цариця Флора.

ПРОВОДИТЬСЯ ТОЧКОВИЙ МАСАЖ ДОЛОНЬ.
Великий палець лівої руки ставиться перпендикулярно на виступ долоні правої руки. Не сильно натискаючи, проти ходу годинникової стрілки робляться кругові рухи 2-3 хвилини. Потім руки міняються і масаж проводиться 2-3 хвилини для іншої руки.

УЧИТЕЛЬ: Дякуємо нашій цариці. Хай вона займає свій трон і уважно слідкує за кожним учнем нашого класу.

3.Активізація опорних знань.

А ми згадаємо...
Бесіда:

Що таке пагін? Які бувають бруньки?
Що таке стебло? Що таке вегетативна брунька?
Що таке міжвузля? Що таке генеративна брунька?
Що таке вузол?

За кожну правильну відповідь учень отримує листочок із рук цариці.

Пояснення нового матеріалу.

Робота з підручником. Опрацьовуючи параграф 25 діти викреслюють схему РІЗНОВИДИ СТЕБЛА у зошиті, а учитель на дошці.

Замальовують у зошитах види пагонів. Наводять приклади рослин з різними видами пагонів.

УЧИТЕЛЬ: Ми з вами гарно попрацювали з підручником. За нами дуже уважно стежить наша цариця. А вона піклується про здоров"я своїх підлеглих .А ми з вами читали, писали, малювали і наші очі стомилися, тому цариця проведе ГІМНАСТИКУ ДЛЯ ОЧНИХ М"ЯЗІВ.

ФЛОРА ПРОВОДИТЬ ГІМНАСТИКУ ДЛЯ М"ЯЗІВ ОЧЕЙ (лунає легка музика)

ФЛОРА: Любі діти!Подивіться, не повертаючи голови , вправо, задержіть погляд. Вліво-задержіть погляд. На стелю , на підлогу. Вправа виконується декілька разів - 2-3 хвилини.

УЧИТЕЛЬ: Дякую цариці Флорі, а ми продовжуємо наш урок. Я пропоную уважно прочитати які ж функції виконує стебло у рослини, а потім представник кожного ряду прикріпить на дошці табличку із функціями стебла. І у нас з вами повинна вийти схема:

ФУНКЦІЇ СТЕБЛА

Траспортна
Опорна
Накопичувальна
Осьова.

Молодці! Гарно працюємо! А зараз представники кожного ряду представлять цариці характеристику дерева, куща та трави. ( Учні працюють по групам і кожна група звітує пред царицею сценкою , віршем , приказкою про ознаки дерева, куща, трави).

ФЛОРА: Дякую мої любі,дякую мої дорогі! (не забуває роздавати найактивнішитм листочки)
УЧИТЕЛЬ:.Щоб продовжити нашу роботу далі треба трохи розім"ятися.

ПІД ВЕСЕЛУ МУЗИКУ ДІТИ РУХАЮТЬСЯ, ЩО ДАЄ ЗМОГУ ЗНЯТИ НАПРУГУ ІЗ ХРЕБТА ТА М"ЯЗІВ СПИНИ.

Сіли - присіли. Встали - потягнулись.
Вліво, вправо погойдались.
Руки в боки- підстрибнули.
Знову сіли та присіли.
Посміхнулись, підстрибнули
І за парти тихо сіли.

4.Узагальнення вивченого матеріалу.

УЧИТЕЛЬ: А зараз уважно подивіться на свої записи у зошиті , на мої записи на дошці. Згадайте все, що ми сьогодні дізналися на уроці, бо зараз цариця хоче у вас дещо дізнатися. ( Написання біологічного диктанту по новим термінам)

ФЛОРА: Подивлюся, любі діти, що нового ми сьогодні дізналися. Чи всі виконали мій указ?
(Диктує біологічний диктант)

  1. вегетативний орган рослини : пагін, крона, кущ.

  2. рослина, яка має крону це кущ, дерево, трава.

  3. до якої рослини ми відесемо моркву до : однорічна, дворічна, багаторічна.

  4. пагін, який стелиться по землі називається: стоячий , повзучий, стелячий.

  5. рослини, які живуть один рік - це : дворічні, багаторічні, однорічні.

  6. кущі мають пагін: трав"янистий, дерев"янистий.

УЧИТЕЛЬ:Поміняйтеся ,будь ласка, зошитами і перевіремо один одного. (Перевірка біологічного диктанту) У кого всі відповіді вірні отримує до набраних уже балів за листочки , ще 6 балів.

Порахуйте всі свої бали і підніміть руки у кого є найвищий бал 12-11-10? Той отримує із рук цариці грамоту за гарну роботу на уроці та допомогу цариці Флорі.

ФЛОРА. Дякую вам , мої любі. Завдяки вам все у нашому чарівному лісі стало на свої місця. Але хочу у вас запитатати: „ То які ж рослини слід насадити в моєму лісі однорічні, дворічні чи багаторічні.
( Діти дають поради)
Дякую і сподіваюся, що ви ніколи в своєму житті не зламаєте дерево, не зірвите з корінням квітку і не зрубаєте кущ, бо ви знаєте, що всі вони живі істоти. А зараз мені час повертатися в свій казковий ліс. Бажаю всім злагоди та здоров"я!

5Домашнє завдання:

Учитель: Дійсно нам дуже сумно розставатися із царицею, але коли ви будете вивчати параграф 25 та 27, то згадаєте її. А вивчивши параграфи, складете кросворди та ребуси по цій темі.

РЕФЛЕКСІЯ. (Коло відчуттів) Діти стають у коло і кожен висловлює думку про урок.

УЧИТЕЛЬ: А зараз ми поділимося нашими відчуттями від сьогоднішньго уроку. Кожен з вас загляне до себе в серце і скаже , що ж він відчуває? ( Учні діляться своїми відчуттями та висловлюють один одному побажання)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.