План - конспект урока з англійської мови у 1 класі за підручником І.В. Доценко, О.В. Євчук, С.С.Губарєва. ТЕМА: Мої домашні улюбленці
МЕТА:
навчальна : повторити раніше вивчені букви та звуки; слова теми “Тварини”, познайомити учнів з назвами деяких домашніх тварин, буквами “Ii” та “Jj ”, звуками.
розвиваюча: розвивати навички аудіювання, говоріння, письма та мовну кмітливість, а також тренувати пам’ять, дрібну моторику руки;
виховна: виховувати дисципліну; прагнення до активної діяльності та пізнавальний інтерес до вивчення англійської мови, а також любов до тварин.
Обладнання: картки “Настрій”, тематичні картки та ілюстрації, картки
звуків, букв, прописи з буквами , картки для закріплення лексичного матеріалу з контурами тварин, інтерактивна дошка, підручник І.В. Доценко, О.В. Євчук, С.С.Губарєва Англійська мова 1 клас. Робочий зошит.
Тип уроку: комбінований з елементами гри.
Методи та прийоми: бесіда, гра.
Форми роботи : колективна, парна, індивідуальна.
ХІД УРОКУ
1. Підготовка до сприйняття англійської мови.
1. Привітання
T: Good morning, my dear children!
Ps: Good morning, good morning,
Good morning to you,
Good morning, good morning
we are glad to see you!
T: I’m glad to see you too! Sit down, please! Let’s start our today’s lesson. (Вчитель перекладає фрази українською мовою у випадку необхідності).
2. Оргмомент уроку.
а) бесіда про настрій:
T: How are you? (Вчитель показує картки зі смайликами настрою, діти по черзі відповідають. Потім хтось з дітей запитує про настрій у вчителя. Вчитель відповідає на питання дітей).
P1, 2, 3 …: I’m fine / OK / bad, thank you!→T: I’m OK, thank you very much!
3. Оголошення теми та мети уроку.
T: Kids! Діти, на сьогоднішньому уроці ми повторимо вивчені раніше англійські букви, звуки та слова по темі “Тварини” ( “Animals”). Ми вивчимо нові букви англійського алфавіта, нові англійські звуки та слова. Ми будемо говорити, слухати, грати, співати пісеньки. А тваринки нам в усьому будуть допомагати. Ми поговоримо про домашніх улюбленців. Англійською мовою “домашні улюбленці” - це My pets. Look at the blackboard. Погляньте на дошку. Repeat after me. Повторіть за мною. (Вчитель звертає увагу дітей на дошку, де написана тема уроку та прикріплено ілюстрації, просить повторити назву теми уроку. Діти повторюють назву теми “My pets” за вчителем разом, індивідуально, по черзі).
11. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Введення в іншомовну атмосферу:
а) фонетична розминка:
T: My dear friends! Let’s play the games. Друзі мої, давайте пограємо в гру “Mosquitoes and Wasps” (відпрацювання раніше вивчених звуків /z/ и /ᶞ/);
( Коли летять комарі, діти відтворюють звук комарика і плескають у долоньки, ніби відганяючи їх. А коли летять оси, діти сидять нерухомо, відтворюючи характерний звук. Вчитель демонструє ілюстрації комарика та оси, супроводжуючи їх картками з відповідним звуком. Потім просить декількох учнів назвати звук по картці. Після цього звертає увагу на написані на дошці слова, в яких є перша буква або буквосполучення, що передає цей звук. Діти читають після вчителя разом. Можна запропонувати бажаючим прочитати ці слова самостійно, разом з вчителем).
гра “Ukrainian and English Bees” (відпрацювання раніше вивчених звуків /s/ и /ᶱ/);
(Вчитель розповідає про українську та англійську бджілок, які вирішили потоваришувати, але з’ясували, що розмовляють на різних мовах. Кожна з бджілок дзижчить по своєму, діти імітують за командою вчителя звуки. Вчитель демонструє ілюстрації і картки відповідних звуків, а також пише на дошці слова, у яких є перша буква чи буквосполучення, що передає ці звуки. Просить дітей прочитати ці слова разом, самостійно, разом з вчителем).
б) мовна розминка:
T: Діти! Пропоную вам вивчити та розповісти віршик, що пов’язані з темою нашого сьогоднішнього уроку. Але спочатку їх прослухаємо та перекладемо! Тож , будьте уважними…. Вчитель читає вірша, разом з учнями перекладає його.
I' ve got a pet. It is a cat.
His name is Fred. I love my cat.
Кілька разів, разом з вчителем учні повторюють вірш, бажаючі можуть спробувати ( з допомогою вчителя) розповісти.
2. Введення та відпрацювання лексики теми урока.
Учитель демонструє картинки puppy, kitten, hamster, chinchilla і вимовляє відповідне слово. Діти повторюють разом та індивідуально. Деякі слова можна супроводжувати римівками.) - с.61 в.1.
3. Розвиток навичок аудіювання.
Текст аудіозапису: puppy, kitten, hamster, chinchilla.
(Діти слухають аудіозапис перший раз, а вчитель демонструє відповідну картинку. Прослухуючи аудіозапис в друге - вони повторюють слова в паузах разом. Після цього учні дивляться на картинки і називають слова разом, індивідуально, за бажанням).
Виконання в.2 с.61 - прослухай та вкажи.
4. Фізкультхвилинка Іt’s Fun
It’s fun to be this, It’s fun to be that,
To leap like a lamp, To climb like a cat,
To swim like a fish, To hop like a frog,
To trot like a horse, To jump like a dog.
5. Повторення вивчених букв Аа - Hh.
T: Children! Діти! Давайте повторимо вивчені нами раніше букви англійського алфавіту. (Вчитель піднімає карточку з буквами, діти по черзі або разом їх називають).
6. Знайомство з буквами “Ii” та “Jj ”
T: Boys and girls! Зараз ми познайомимося ще з двома англійськими буками. Ось вони. ( Вчитель піднімає картки і називає букви) Повторіть за мною. Repeat after me. (Діти повторюють разом та по одному кілька разів).
Подивіться на картинки. (Вчитель показує картинки insect, jaguar і просить дітей разом повторити слова). - с.62 в.3.
7. Вправа “Букви у повітрі”
(Вчитель пропонує дітям “прописати” букви “Ii” та “Jj ” у повітрі разом з ним. Пишуть на рахунок.)
8. Розвиток навичок письма.
Робота у робочих зошитах. ( Вчитель пишу букву на дошці на рахунок. Діти пишуть після вчителя. Вчитель слідкує за виконанням завдання та допомагає у випадку необхідності.)
9. Зарядка для очей.
T: Kids! Listen to me and do exercises. Діти, послухайте мене і зробіть вправу.
Close your eyes! Open your eyes! Look high up! Look down! Look right! Look left!
(Вчитель показує, як треба робити вправу. Вправа виконується 3-4 рази).
111. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Гра “Назви тварину” - с.62 в.5 - учні разом з учителем виконують вправу.
2. Закріплення вивченої лексики уроку - с.62 в.4 - учні разом з учителем виконують вправу.
3. Рефлексія.
Що нового ми дізналися на уроці? Чи цікаво вам було? Що сподобалось найбільше?
4. Підсумок уроку.
T: My dear friends! Друзі мої! Our today’s lesson is over. Наш сьогоднішній урок закінчено. You are very good students! Ви - дуже гарні учні! Thank you very much for the lesson. Stand up, please! Goodbye, my dear children!
Pls: Goodbye, teacher!



























