Підсумковий урок-подорож за розділом "Звуки і букви" у 2 класі

Опис документу:
Підсумковий урок-подорож за розділом "Звуки і букви". Конспект допоможе вчителеві перевірити знання учнів з теми "Звуки і букви" у 2 класі. Учні узагальнюють знання в цікавій формі. Також додається презентація - тестування з теми "Звуки і букви" .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Підсумковий урок-подорож за розділом "Звуки і букви"

Мета: перевірити та узагальнити знання учнів з вивченої теми; розвивати зв'язне мовлення і мислення; виховувати любов до України та рідної мови.

Тип уроку: узагальнюючий урок-подорож.

Наочність: презентація, карта подорожі, картки із завданнями.

Хід уроку:

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Каліграфічна хвилинка

зв ук бу кв ва звук та буква

2. Бліц — турнір

- Мабуть ви вже зрозуміли, що сьогодні буде не зовсім звичайний урок. Ми вирушаємо в подорож стежками рідної мови.

  • А яка наша рідна мова? 

  • З чого складається мова? 

  • А речення складаються зі... 

  • Що ми чуємо, коли промовляємо слова? 

  • Якими бувають звуки? 

  • Скільки голосних звуків в українській мові? 

  • Яка буква в українській мові немає звука?

Я бачу ви готові вирушати в путь.

IІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-  Сьогодні ми з вами повторимо все, що знаємо про букви і звуки. Під час подорожі будемо ділити слова на склади, визначати наголос, робити звуко-буквений аналіз слів. Отож вирушаємо до країни звуків та букв.

IV. Узагальнення вивченого матеріалу. Подорож до країни звуків та букв

Зупинка 1. Склад

Поділ слів на склади

  • Як визначити скільки в слові складів?

  • Поділіть на склади слова : небо, сонце, земля, Україна. Складіть і запишіть речення про Україну.

Групова робота.

Гра «За складом – слово»

Учні придумують слова на запропонований склад.

Зупинка 2. Наголос

Учні отримують картки зі словами та визначають наголос.

Прапор, мова, пісня, верба, калина, чорнобривці, лелека, віночок.

- Що об’єднує всі ці слова?

Зупинка 3. Звуки і букви

- Чим відрізняються звуки від букв?

- Які бувають звуки?

- Якими бувають приголосні звуки?

- Назвіть голосні звуки. А скільки букв є для позначення голосних звуків?

Звуко-буквений аналіз слів

Батько, матуся, сім’я, родина.

Фізкультхвилинка

Зупинка 4. Апостроф

- Що позначає апостроф?

- Після яких букв і перед якими буквами ставиться апостроф?

- Спишіть слова, вставляючи, де потрібно, апостроф.

Мор.я, бур.як, бур.ян, м.ята, пір.я, подвір.я, п.є, в.юн.

V. Підсумок уроку

Тест (презентація)

1) Звуки ми:

А) чуємо;

Б) вимовляємо.

2) Яка буква не позначає окремого звука?

А) буква Й

Б) знак м`якшення.

3) Яка група слів закінчується на голосний звук?

А) колір, горох, автор.

Б) хата, волошка, площа.

4. Яка буква завжди позначає м’який приголосний звук?

А) буква Ї;

Б) буква Й.

5. Визнач групу слів з одного складу.

А) Дорога, павучок.

Б) М`яч, дощ.

6. У якій групі слова правильно поділено для переносу?

А) С-тіл, топ-оля.

Б) Ка-лина, по-луниця.

VІ. Домашнє завдання. Підготуватись за картою до контрольної роботи.

– А закінчити урок я хочу словами з вірша:

Одна Батьківщина, і двох не буває.

Місця, де родилися, завжди святі.

Хто рідну оселю свою забуває,

Той щастя не знайде в житті.

– Бажаю вам багато подорожувати, але завжди повертатися до рідної домівки і не забувати рідну мову!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»