Період стрімкого розвитку рухових навичок

Опис документу:
ІІ період психосоціального розвитку (5-12 міс.)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПЕРІОД стрімкого РОЗВИТКУ РУХОВИХ НАВИЧОК
(ІІ період психосоціального розвитку (5-12 міс.))

Розвиток кори головного мозку у другому віковому періоді проявляється в тому, що діти починають здійснювати довільні рухи – перекочуватися і перевалюватися з боку на бік, сідати, повзати, тобто пересуватися за допомогою великих м’язів рук і ніг. Всі ці рухи відносяться до так званої грубої моторики.

Однак, крім таких рухів, діти можуть взяти щось великим і вказівним пальцями, використовуючи малі м’язи пальців рук і ніг, тобто розвивається тонка моторика. Оволодіваючи контролем над грубою моторикою, діти переходять до локомоторних рухів – такому переміщенню в просторі, коли задіяні всі частини тіла. Тонкі і складні рухи стають можливими внаслідок розвитку координації рухів очей і рук, але в основному вдосконалення тонкої моторики відбувається значно пізніше.

Уміння і навички, що набуваються малюком з перших місяців життя, включаючи уміння перекочуватися з місця на місце, перекидатися, сидіти за підтримкою дорослого, переповзати і навіть стояти за допомогою сторонніх, перебирати ніжками, як при ходьбі, коли вони торкаються твердої поверхні, – усе це моменти психічного розвитку малюка, що готують його до ходьби. Формування координації «очі – руки» також проходить ряд стадій – від чисто рефлекторного хапання, властивого дітям з моменту народження, до зорового цілеспрямованого в 5 місяців і використання великого і вказівного пальців у 7-9 місяців.

.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!