Період самоствердження або період "упертості"

Опис документу:
V період психосоціального розвитку (3-6 років)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПЕРІОД САМОСТВЕРДЖЕННЯ АБО ПЕРІОД «УПЕРТОСТІ»
(V період психосоціального розвитку (3-6 років))

У дітей віком від 3 до 6 років помітно збільшується сила і швидкість рухів, поліпшується координація – найважливіші компоненти будь-якого виду рухової активності. У ці роки діти вчаться виконувати рухи з більш швидкою реакцією. Успішно освоюється біг, стрибки. Діти вміють підтримувати рівновагу.

У віці від 3 до 6 років удосконалюється сприйняття деталей і частин об’єктів, причому виявляється ця здатність специфічно. Трирічні діти більше помічають виступаючі частини предмета, швидко досліджують їх, як правило, супроводжуючи цей момент пізнання елементами гри. Загальний розумовий розвиток дитини стає успішним в тому випадку, коли дитина швидко опановує вибірковою і систематичною увагою, вмінням не відволікатися на незначну інформацію або ту, що не стосується справи.

У цей період дитина починає засвоювати навички читання, а трохи пізніше – і письма. В основі здібностей до читання і писання лежать пам’ять, навички усного мовлення, вміння слухати і слідкувати очима зліва-направо, впізнавати слова по перших звуках і буквах, розрізняти предмети і не плутати різні букви. Ці вміння і навички формуються в процесі повсякденного спілкування дітей з однолітками і дорослими.

У віці 3-х років дитина починає усвідомлювати себе особистістю і намагається домогтися незалежності від дорослих. Однак, продовжуючи освоювати навколишній світ, ініціативність маленького «дослідника», його власне прагнення до незалежності, все більш вступає в суперечність з необхідністю підкорятися вимогам дорослих. Так виникає вікова криза трьох років (див. нижче). І від того, чи зуміють дорослі мудро вирішити діалектичне протиріччя між бажанням дитини бути самостійною (дитина завжди хоче більше, ніж може) і полем її діяльності (батьки часто дозволяють їй менше, ніж вона може) буде залежати подальше її благополуччя.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!