П'ЯТНИЦЯ. " КОЛОБОК" Театралізований конкурс для учнів та батьків

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

П'ЯТНИЦЯ

КОЛОБОК

Театралізований конкурс для учнів та батьків

Положення про конкурс.

Це театралізований конкурс, у якому беруть участь 4 команди. Склад команд: троє першокласників та троє батьків (матуся, тато, бабуся або дідусь). Головний герой та ведучий конкурсу — Колобок. Помічники ведучого (Лисиця, Заєць, Вовк, Ведмідь) відповідно є кураторами команд «Лисенята», «Зайченята», «Вовченята», «Ведмедики». У залі за чотирма круглими столами сидять діти зі своїми кураторами. Батьки зі складу команд сидять на стільцях позаду своїх дітей.

Задача команд — зібрати з окремих фрагментів портрет Колобка. Шість фрагментів портрета необхідно приклеїти на чистий аркуш паперу, який як табло має висіти на сцені.

Кольори

червоний

синій

зелений

жовтий

жовтогарячий

білий


Кожний фрагмент можна заробити, якщо команда правильно відповість на запитання. Команди по черзі обирають запитання на ігровому столі зі стрілкою, що обертається. Стрілка вказує на сектор, з якого треба обрати будь-яку з шести фішок з номером запитання. Якщо в обраному секторі всі фішки із запитаннями закінчилися, фішку належить обирати з наступного сектора за годинниковою стрілкою. Ігровий стіл розбито на 6 секторів. Можна використати кубик з гранями відповідних кольорів. Колір грані вкаже на потрібний сектор.

Сектори

 1. Загадки

 2. Мультфільми

 3. Запитання до батьків

 4. Казки

 5. Пісеньки, вірші

 6. Мить удачі

У кожному секторі шість запитань та завдань. Час на роздуми — 1 хвилина. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 фрагмент портрета Колобка. За неправильну відповідь команда пропускає хід, і на це ж запитання відповідає наступна команда. Підказки глядачів забороняються. Батьки-учасники за підказку своїй команді, окрім сектора «Пісеньки, вірші», дискваліфікуються до закінчення конкурсу, а команда не отримує фрагмент портрета Колобка. Сектори обирають діти з команд за заздалегідь домовленою послідовністю, наприклад: Тетянка, Сергійко, Марійка.

Опис секторів.

1. Сектор «Загадки».

На загадку відповідають тільки діти, батьки не беруть участі в обговоренні.

2. Сектор «Мультфільми».

На запитання даного сектора відповідають тільки діти, батьки не беруть участі в обговоренні.

3. Сектор «Запитання до батьків».

Фішку із запитанням з цього сектора обирають діти, але відповідають батьки, причому батьки всіх команд одразу. Кожне запитання даного сектора має чотири варіанти відповіді. За одну хвилину батьки повинні показати журі та глядачам картку (1, 2, 3 або 4) з обраним варіантом відповіді. Всі команди, які відповіли правильно, отримують по одному фрагменту портрета Колобка.

4. Сектор «Казки».

На запитання відповідають діти. Ведучий показує малюнок, на якому зображено сюжет з якоїсь казки. Через одну хвилину команда повинна назвати ім'я головного героя цієї казки.

5. Сектор «Пісеньки, вірші».

Якщо команді випав цей сектор, батьки дітей з цієї команди підходять до своїх дітлахів та всі гуртом пригадують будь-який віршик або дитячу пісеньку. Через одну хвилину двоє або троє гравців з команди (обов'язково серед них має бути дитина) мають розказати віршика чи заспівати пісеньку. Одного заспіву достатньо, аби отримати фрагмент портрета Колобка.

6. Сектор «Мить удачі».

Цей сектор налічує шість фішок. Дві з них — «Приз». Дитина, яка обрала таку фішку, отримає персональний приз «Колобка». Чотири фішки мають назву «Хрестики-нулики». Якщо обрано ці фішки, команда вільно вибирає собі суперника, тобто одного з батьків будь-якої команди. Обирають діти, а грають батьки. На стенді прикріплюється ігрове поле (6 на 6 клітинок), в якому обидві команди маркерами двох кольорів по черзі малюють хрестики та нулики. Право першого ходу має команда, яка обирала фішку. Час на роздуми — 10 секунд. Задача гравців — побудувати ряд з трьох своїх фігур за горизонталлю, вертикаллю або діагоналлю. Команда-переможниця отримує фрагмент портрета Колобка. У разі «нічиєї» обидві команди отримують фрагмент. Під час кожного ходу конкурсу ведучий Колобок знайомить членів команд з глядачами. Для емоційного розвантаження юних учасників оголошується конкурс «Рекламна пауза». За проведенням конкурсу спостерігає неупереджене й справедливе журі. Перше місце присуджується команді, яка першою зібрала портрет Колобка. Можливі кілька перших місць: одночасний фініш зараховується командам на одному колі запитань, тобто командам надаються рівні шанси, бо одна з команд завжди має запитання раніше, ніж решта.

Оформлення та атрибути для проведення конкурсу.

 1. Оголошення про проведення конкурсу.

 2. Сцена: зображення Колобка; напис «Конкурс»; напис «Колобок».

 3. Ігровий стіл: назви секторів; 36 фішок.

 4. Столи чи парти (по одному для кожної команди): 4 підставки-малюночки (Вовк, Заєць, Лисиця, Ведмідь); назви команд «Вовченята», «Зайченята»,
  «Лисенята», «Ведмедики».

 5. Портрет Колобка: 4 чистих аркуші; 4 комплекти — клей, пензлик; 4 комплекти — портрет Колобка, розрізаний на 6 фрагментів.

 6. Картки «1», «2», «З» і «4» — 4 комплекти.

 7. Малюнки «Герої казок»: Папуга Кеша; Вінні-Пух; П'ятачок; Віслюк Іа; Чиполліно; Кіт Матроскін.

 8. Сектор «Мить удачі»: ігрове поле (6x6 клітинок); маркери (2 шт.).

 9. Напис «Журі».

 1. Костюми: Колобок; Лисиця; Заєць; Ведмідь; Вовк; Рекламна Пауза.

 2. Грамоти: переможець конкурсу (12 штук); учасник конкурсу (9 штук).

 3. Призи переможцям (максимальна кількість — 12 шт., мін. — 3 шт.).

 4. Призи для сектора «Мить удачі» (2 шт.).

 5. Пам'ятні медалі. Стрічки для пам'ятних медалей (12 шт.).

 6. Конкурсні бланки.

Сценарій конкурсу.

Дійові особи:

Колобок — ведучий шоу-програми;

Вовк — куратор команди «Вовченята»;

Заєць — куратор команди «Зайченята»;

Лисиця — куратор команди «Лисенята»;

Ведмідь — куратор команди «Ведмедики».

Рекламна пауза — ведуча.

Ролі виконують актори — учні середніх або старших класів. Педагог-організатор контролює хід заходу та втручається за необхідності.

Ведучий. Здрастуйте, дорогі глядачі! Сьогодні для дітей та їхніх батьків ми проводимо конкурс «Колобок». У нашому веселому конкурсі беруть участь 4 команди. Команди, прошу на сцену!

Під музику на сцену виходять команди. Рекламна Пауза представляє учасників. Після цього всі сідають на свої місця.

Ведучий. Хлопчики та дівчатка, чи любите ви грати? Тоді давайте покличемо до нас казково розумного Колобка, який вигадав для вас нову, цікаву гру.

Закінчився вже урок.

Де ж подівся Колобок?

Може, в лісі десь гуляє

Та до нас не поспішає?

Нам без нього сумно грати,

Треба Колобка гукати.

В далину неси луна

Наших діточок слова:

«Колобочку, приходи!

Гру цікаву проведи!»

А тепер, хлопчики та дівчатка, давайте разом голосно повторимо два останні рядки:

«Колобочку, приходи!

Гру цікаву проведи!».

Три, чотири!

Усі діти повторюють. До залу входить Колобок і наспівує.

Колобок. Я — Колобок, рум'яний бік,

Від баби з дідусем я втік.

Недовго в їхній хаті жив.

Утік, до школи поспішив!

До дітлахів мені пора,

Бо зараз розпочнеться гра!

Вітаю вас, дорогі дітлахи та шановні батьки, бабусі та дідусі й інші родичі! О, та тут знайомі всі обличчя! Усі з моєї казочки! Школярі, а з якої я казки? Правильно, молодці! Я так поспішав до вас, добре підготувався до гри, але потрапив у пригоду. Котився я по лісу, котився, притомився, приліг відпочити. А доки я спав, хтось узяв та й розрізав чотири моїх портрети на шматочки! Уявляєте? А я хотів ці портрети вам подарувати. Любі мої, допоможіть мені, будь ласка, зібрати мої портрети докупи. Допоможете? Дуже дякую! А давайте тоді влаштуємо конкурс-змагання. Яка команда швидше портрет збере, та й перемогла. На переможців чекають призи! Якби я просто роздав вам фрагменти портрета, і ви б їх зібрали, то це було б нецікаво. Спробуйте кожний фрагмент портрета заробити своїм розумом та винахідливістю. Згодні? Правила будуть ось такі: відповіли на запитання — отримайте фрагмент і наклейте його на чистий аркуш паперу. І

так — доки не буде готовий цілий портрет. А запитання ми будемо обирати на нашому ігровому столі з чарівною стрілочкою. Побігає стрілочка колом та й зупиниться навпроти якогось сектора. Секторів на столі цілих шість! А в кожному секторі лежать фішки з номерами запитань. Зараз я розповім вам про кожний сектор.

Діточки, діточки, любите загадочки? Добре! Є такий сектор! У секторі «Загадки» я приготував для вас шість цікавих загадок. А мультики любите? Дуже добре! Отже, ви зможете відповісти на всі запитання сектора «Мультфільми». Казки читали? Ще краще! Отже, впізнаєте героїв своїх улюблених казок. Чи любите ви співати, діти? Молодці! Якщо чарівна стрілочка покаже сектор «Пісеньки, вірші», то разом з батьками ви за одну хвилину пригадаєте дитячі пісеньки або віршики та одразу перетворитеся на артистів, заспіваєте нам пісеньку або розповісте віршика. Ваші батьки, бабусі та дідусі теж колись були маленькими, тепер вони вже дорослі, але досі люблять гратися. Я й для них сектор приготував — «Запитання для батьків». Тільки, дітки, прошу вас не підказувати! Нехай батьки самі поміркують, згода? Фішку в цьому секторі мають обирати діти, а батьки трохи пограють у «Хрестики-нулики». Зверніть увагу: у цьому ж секторі — дві особливі фішки. Призові! Той, хто обере таку фішку, отримає персональний приз конкурсу. Саме тому наш останній сектор має назву «Мить удачі». Всі готові грати? Раз, два, три, початок гри! Першими чарівну стрілочку розкручує команда...

За 15—17 хвилин на сцені з'являється Рекламна Пауза.

Рекламна Пауза. Мої любі школярі! , «Стійте! Стоп!» — кажу я грі.

Певно, ви стомились, діти.

Треба трохи відпочити.

Дивіться виступ школярів —

Талановитих дітлахів.

(Завдання Рекламної Паузи оголошувати концертні номери першокласників або учнів інших класів у порядку, узгодженому заздалегідь. Після виступу гра продовжується доти, доки одна з команд першою не складе портрет Колобка; коло запитань необхідно закінчити, бо кількість поставлених запитань для всіх команд мусить бути однаковою. Можливе обрання й другого чи третього переможця. У такому разі проводиться супергра.)

Колобок.

Молодці, хлоп'ятка.

Молодці, дівчатка!

Впораєтеся ви чи ні,

Я не знав спочатку.

Та портретики чудові

Майже всі уже готові!

Виконали ви задачу.

Всі старалися! Я бачу.

Я люблю вас, діти, всіх.

Хай дзвінкий лунає сміх!

Молодці! — ще раз кажу:

Всіх дітей нагороджу.

А для того, школярі,

Слово я надам журі.

Журі підбиває підсумки, оголошує переможців. Всі учасники конкурсу нагороджуються грамотами, пам'ятними медалями і солодкими призами, а команді переможців вручається суперприз.

Запитання секторів.

Сектор «Загадки»

 • Захотів я малювати.

Що для цього мушу взяти

Та загострити кінець?

Помічник мій — ... (олівець).

 • На городі — товстий пан,

Має смугами жупан.

Сам червоний та м'якенький,

Наче з цукром, солоденький. (Кавун.)

 • Ніжка тоненька,

Кулька біленька,

Як подуло, як повіло,

Все із кульки облетіло.

(Кульбаба.)

 • Червона дівчина,

Зелена чуприна.

Як її багато їсти,

Зростом будеш вгору лізти.

(Морква.)

 • Мов пухнасті кошенята,

Ці смугастенькі звірята.

З ними гратись взагалі

Можна, поки ще малі.

Небезпечні стануть ігри —

Виростуть з них грізні...

(тигри).

Я — це крихітний жучок,

Вдяг червоний піджачок

В чорнії горохи,

Тільки там їх трохи.

Вусики, як ріжки,

Коротенькі ніжки.

Дивне маю я ім'я.

Може, сонцю родич я,

Що з-за хмарки виглядає,

Свого родича вітає?

Всі мене, вважаю, знають.

Тож, як мене називають?

(Сонечко.)

Сектор «Мультфільми»

 • Про який острів постійно згадував у своїх розповідях Папуга Кеша? (Таїті.)

 • Хто весь час намагався скривдити Зайчика в мультфільмі «Ну, постривай!»? (Вовк.)

 • Кого першим з лісових жителів зустрів на стежці Колобок? (Зайця.)

 • Назвіть прізвище листоноші з Простоквашина. (Пєчкін.)

 • Яку назву мала квітка з пелюстками кольорів веселки, яка виконувала будь-які бажання дівчинки Жені? (Квітка-семицвітка.)

 • Як звуть друга Незнайка з Квіткового міста, який уміє робити все самотужки? (Саморобкін.)

Сектор «Запитання для батьків»

1. Який колектив музикантів налічує дев'ятеро виконувачів?

а) нонет;

б) септет;

в) хор;

г) квинтет.

2. В якому місті на даху жив Карлсон?

а) Москва;

б) Аддис-Абеба;

в) Стокгольм;

г) Мехіко.

3. Кого підкував Лєвша?

а) муху,

б) блоху;

в) таракана;

г) сороконіжку.

4. Як називається вірш, створений за заданими римами?

а) макраме;

б) акростих;

в) буриме;

г) легато.

5. Грошова одиниця держави Бангладеш називається:

а) такка;

б) нетакка;

в) етакка;

г) растакка.

6. Яку назву мали обрядові бубни в язичників?

а) чудіси;

б) бубеси;

в) кудеси;

г) стукеси.

Сектор «Казки»

У секторі розміщено фішки з номерами малюнків казкових сюжетів. Ведучий показує малюнок, а команда має назвати ім'я зображеного мультгероя.

Сектор «Пісеньки, вірші»

Сектор фішок не має. Гравці, які обрали цей сектор, повинні пригадати будь-який віршик або дитячу пісеньку та через 1 хвилину розказати віршика або заспівати пісню.

Сектор «Мить удачі»

У цьому секторі розміщено 6 фішок лицем до столу. На двох з них написано «Приз», а на чотирьох — «Хрестики-нулики».

Супергра

Запитання ставляться до двох чи до більшої кількості команд, які одночасно зібрали портрет Колобка після останнього кола запитань. Відповідають діти і батьки разом. Кожне запитання передбачає чотири варіанти відповіді. Команди мають обрати правильний варіант та підняти картку відповідно з цифрами «1», «2», «З» або «4». Супергра триває до переваги результатів однієї з команд в один бал.

1. Колишній прем'єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер народилася в родині дрібного торговця Альфреда Робертса, її мати звали Беатріс. Ким за фахом була мати Маргарет Тетчер?

а) кравчиха;

б) куховарка;

в) офіціантка;

г) учителька.

2. Яке ім'я мав віслючок, друг Вінні-Пуха?
а)Уа;

б) Іа;

в)Оа;

г)ІУ-

3. Як звали хлопчика, від якого з вікна полетів Папуга Кеша?

а) Вовка;

б) Толик;

в) Коля;

г) Дімка.

4. З якого хутра шиють шапки королівських гвардійців Великобританії?

а) вівця;

б) вовк;

в) соболь;

г) ведмідь.

5. Назвіть прізвище відомого клоуна Карандаша.

а) Попов;

б) Дуров;

в) Нікулін;

г) Рум 'янцев.

6. Назвіть імена німецьких письменників-казкарів братів Грімм.

а) Генріх та Артур;

б) Вільгельм та Якоб;

в) Адольф та Генріх;

г) Фриц та Карл.

7. Де застосовується поняття ендшпіль?

а) військові маневри;

б) слюсарна справа;

в) шахи;

г) токарська справа.

8. Як у 90-ті роки XX століття дачники почали називати свої ділянки?

а) ранчо;

б) ферма;

в) фазенда;

г) скит.

9. На якій дистанції в програмі Олімпійських ігор проводяться змагання з бар'єрного бігу серед жінок?

а) 100 м;

б) 200 м;

в) 300 м;

г) 500 м.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!