Пам'ятка "Безпечне проведення скошування трави"

Опис документу:
Пам'ятка "Безпечне проведення скошування трави". До робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці, а у разі використання ручної газонокосарки з електричним приводом додатково проводять інструктаж за інструкцією з охорони праці під час роботи з ручним електроінструментом...

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Безпечне проведення скошування трави

Пам’ятка  

Основний прийом догляду за газонами — це скошування, що зазвичай здійснюють за допомогою газонокосарок. Попри простоту застосування цього засобу, під час роботи з ним необхідно дотримуватися певних вимог безпеки.

До робіт з використанням ручних механізованих газонокосарок допускають осіб після проведення інструктажу з питань охорони праці за відповідною інструкцією з охорони праці, а у разі використання ручної газонокосарки з електричним приводом додатково проводять інструктаж за інструкцією з охорони праці під час роботи з ручним електроінструментом.

Медичних протипоказань для осіб, яких залучають до робіт з газонокосаркою, немає.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України , не вимагає отримання суб’єктом господарювання документа дозвільного характеру на експлуатацію ручних механізованих газонокосарок.

Суб’єкт господарювання, який експлуатує газонокосарку, має визначити особу, відповідальну за її технічний стан та організацію безпечного проведення робіт.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! На кожному виробі електрообладнання має бути національний знак відповідності, що є підтвердженням проведення оцінки відповідності та наявності декларації про відповідність виробу національним стандартам.

Газонокосарку обладнують робочим оснащенням відповідно до експлуатаційної документації. Для обліку видачі газонокосарці присвоюють інвентарний номер. Роботи з газонокосаркою проводять за розпорядженням та без видачі наряду-допуску.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Оскільки роботи з управління тракторами і самохідним технологічним устаткуванням входять до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України (п. 109), то робота з газонокосаркою, керованою особою, що перебуває на сидінні машини, належить до робіт підвищеної небезпеки і передбачає проходження спеціального навчання.

Працівник, який працює з газонокосаркою, повинен бути у міцному (наприклад, шкіряному) спецвзутті та довгих штанях. Під час роботи з тримерами та колісною газонокосаркою, що має вивантаження трави назад, з відкритими задніми колесами або без уловлювача, застосовують захисні окуляри. Під час роботи з газонокосаркою, що має бензиновий двигун, використовують протишумні навушники.

Під час експлуатації газонокосарки заборонено:

- виконувати роботи босоніж або у відкритих сандалях (слід використовувати спецвзуття);

- виконувати роботи на дуже крутих схилах (з кутом нахилу до горизонту від 45 ° і вище);

- допускати перебування частин тіла у зоні дії обертових частин машини;

- виконувати роботи за наявності людей або тварин у робочій зоні;

- запускати машину на поверхні, що не має трав’яного покриття.

Перед початком роботи потрібно перевірити справність газонокосарки. Поверхню, де проводитимуть роботи, слід очистити від каміння, гілок та інших твердих сторонніх предметів, що можуть пошкодити механізми газонокосарки. Роботи виконують за достатнього денного освітлення. Двигун машини запускають на холостому ходу.

Двигун машини необхідно негайно зупинити після потрапляння у робочий орган стороннього твердого предмета. Також двигун вимикають перед очищенням робочого органа або вивантажувального жолоба. Під час проведення робіт положення газонокосарки не має допускати можливості її скочування або падіння. Під час роботи на схилах слід працювати поперек схилу.

Паливо для газонокосарки з бензиновим двигуном переміщають і зберігають у спеціально призначених резервуарах із дотриманням вимог пожежної безпеки. Заправляти паливо та виконувати його дренаж з паливного бака необхідно поза межами приміщення. Заборонено курити та застосовувати відкритий вогонь під час роботи з паливом.

Під час експлуатації газонокосарки з бензиновим двигуном слід дотримуватися таких вимог безпеки:

- не знімати кришку паливного бака та не доливати бензин під час роботи двигуна або поки двигун теплий;

- не запускати двигун у замкненому просторі або іншому місці, де можуть накопичуватися шкідливі робочі гази (діоксид вуглецю);

- у разі розливання бензину не запускати двигун на цьому місці, а перемістити машину вбік та уникати появи будь-яких джерел запалювання на місці розливання бензину;

- після використання паливо з машини злити.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»