Тема уроку: Ознайомлення зі швидкістю руху.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «швидкість руху», скороченим позначенням швидкості при числах, простими і складеними задачами на знаходження швидкості; розвивати навички усних та письмових обчислень; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Сортування поданих величин відповідно одиницям вимірювання.
(У частини дітей під стільчиками заховано надруковані картки з відповідними значеннями. Їх завдання, визначити, до якої із чотирьох груп належить задане число и розташувати у відповідному місці на дошці)
100 км | 3 тижні | 26 кілограмів |
21 м | 11 хвилин | 4 центнери |
17 дм | 24 години | 350 грамів |
5 см | 6 років | 45 тон |
Розв’язування простих усних задач на знаходження однієї із взаємопов’язаних величин.
– За 6 годин роботи, лікар прийняв 48 пацієнтів. Скільки він приймав пацієнтів за годину?
– Механік Василь відремонтував 36 автомобільних двигунів, за 4 тижні роботи. Скільки двигунів Василь ремонтував за тиждень роботи?
– Бригада електриків за 8 годин роботи замінили 216 метрів електричного кабелю. Скільки метрів кабелю вони замінювали за годину робочого часу?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні вранці, я вирішив прийти на роботу пішки, замість того, щоб поїхати на маршрутці. Оглядаючи ранкове місто по дорозі, я зрозумів, що часу у мене на дорогу піде набагато більше, ніж якщо б я поїхав на маршрутці. Як ви гадаєте, чому так? (Тому що автомобіль рухається набагато швидше за автомобіль)
— Виникає нове питання. Чому автомобіль рухається швидше за пішохода? (тому що в нього колеса замість ніг; двигун дає можливість швидко пересуватися дорогою; людина стомлюється якщо швидко рухається, тому і часу проходить набагато довше)
— Які ще види транспорту вам відомі?
— Що буде рухатися швидше— автобус чи автомобіль?
— Як це перевірити?
— Сьогодні на уроці ми навчимося це робити.










































