Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«Адаптація і соціалізація дітей з особливими освітніми потребами в умовах дитячо-учнівського колективу»

Основні форми та засоби козацького виховання дітей дошкільного віку

Я і Україна

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

02.08.2020

284

14

0

Опис документу:
Козацьке виховання є виховання патріотизму, і оскільки воно за своєю природою багатогранне, то об’єднує всі сторони особистості: моральну, трудову, розумову, мовленнєву, естетичну, а також фізичний розвиток і передбачає вплив на кожну із сторін для отримання єдиного результату.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Основні форми та засоби козацького виховання

дітей дошкільного віку

Підготувала: вихователь КЗ ДНЗ № 56 м. Слов’янська В.В.Найда

Козацьке виховання дошкільнят - це не лише виховання малюків в дусі славних козацьких традицій, але й виховання любові до рідного дому, сім'ї, дитячого садка, шанобливого ставлення до людини-трударя, результатів її праці, повага до рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, народних свят.

Таким чином, козацьке виховання є виховання патріотизму, і оскільки воно за своєю природою багатогранне, то об’єднує всі сторони особистості: моральну, трудову, розумову, мовленнєву, естетичну, а також фізичний розвиток і передбачає вплив на кожну із сторін для отримання єдиного результату.

Основними напрямами козацького виховання є:

 • формування уявлень про сім'ю, родину, рід і родовід;

 • краєзнавство;

 • ознайомлення з явищами суспільного життя;

 • формування знань про історію держави, державні символи;

 • ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;

 • формування знань про людство.
  Кожен із цих компонентів може стати змістом освітньо-виховної діяльності з дітьми, і кожен внесе свій внесок в козацьке виховання малят.

Основними формами та засобами козацького виховання дітей дошкільного віку є:

Заняття

Спеціально організована форма роботи «Ми – веселі козачата», де діти набувають знань саме з теми «Козацтво». Проводиться в ІІ молодшій та середній групах 1 раз на місяць, в старшій групі – двічі на місяць.

Закріплення та інтеграція отриманих знань з цієї теми проводиться на заняттях:

 • з ознайомлення із навколишнім + народознавство — вивчення культури, побуту, звичаїв, культурними і матеріальними цінностями родини і рідного народу, пояснюють зв'язок людини з минулими і майбутніми поколіннями, виховують розуміння смислу життя, інтерес до родинних і народних традицій;

 • зображувальної діяльності - ознайомлення із розписами, малювання, аплікація, ліплення із глини;

 • художньої літератури – твори про козаків (казки, легенди, думи, вірші), історію і сьогодення України, життя дітей і дорослих;

 • музичних - слухання народної музики, співи народних пісень, тощо;

 • театралізованих – інсценування казок, легенд;

 • фізкультурних – оскільки з основних напрямків втілення козацької педагогіки є практичне відродження військово-спортивного мистецтва: стрільба із луку, володіння списом, мечем, плавання, подолання природних перешкод;

 • хореографічних – вивчення народних танців - хороводів, гопака, тощо

Сюжетно-рольова гра

З використанням українських національних костюмів, іграшок, організована в куточках народознавства в групі, закріплює знання дітей звичаїв, традицій та обрядів, моделює позитивні взаємовідносини між дітьми, розвиває самостійність та організованість.

Народні ігри

Є важливим засобом різнобічного розвитку дошкільнят, адже їх характерна особливість — комплексний вплив на організм та на особистість дитини. Такі ігри допомагають одночасно здійснювати фізичне, розумове, моральне, естетичне та трудове виховання дитини, розвивати її емоційну сферу, формувати національну свідомість, повагу до звичаїв та традицій рідного народу.

Свята та розваги

Проводяться в старшій групі 1 раз на квартал. Молодші діти є лише спостерігачами, хоча й беруть участь у загальних дійствах – хороводи, ігри, співи, тощо.

Тематика свят може бути різноманітною – спортивна, знайомство з традиціями і звичаями козаків, конкурси, декламування віршів, інсценування.

Джерело:

 1. https://mon.gov.ua/storage/app/media/programy-rozvytku-ditey/8ukrayina-moya-batkivshhina-rejpolska.pdf

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.