Основи здоров'я, "Традиційні способи загартування".

Опис документу:
Завдання вчителів початкових класів не тільки навчати учнів , а і відповідально ставитися до життя та здоров'я дітей, прищеплювати бажання вести здоровий спосіб життя, бажання турбуватися про своє здоров'я

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Традиційні способи загартовування

До традиційних способів загартовування відноситься три з них: водою, повітрям і сонцем.

Загартовування водою

Перший спосіб є найбільш дієвим та поширеним на сьогоднішній день. Починати його слід не з прямого контакту з водою, а з обтирань. Для цього знадобиться зручний махрова ганчірочка або рукавиця. В перші дні такого загартовування температура води повинна збігатися з температурою тіла. А в подальшому її необхідно поступово починати знижувати на кілька градусів.

Сама процедура займає всього 5-7 хвилин. Достатньо лише обтерти все тіло, починаючи з рук і закінчуючи ногами. Обтирання повинно здійснюватися по масажних лініях. Наприклад, ноги обтираються знизу вгору, а живіт – акуратними рухами за годинниковою стрілкою.

Приблизно через місяць регулярних обтирань можна приступати безпосередньо до обливання водою. Температура води для обох процедур спочатку має бути не нижче +34 С. Далі її можна повільно знижувати.

Якщо перед обливанням у людини замерзли ноги, їх обов’язково потрібно зігріти і тільки після цього приступити до процедури. А після кожного обливання слід ретельно розтерти шкіру всього тіла до рожевого кольору.

Справжні «аси» в області загартовування після обтирань і обливань переходять до холодного душу, а потім і зовсім до купання у відкритих водоймах і ополонці. Але це вже нетрадиційні методи загартування. Так як багато лікарів до останніх способам ставляться вельми скептично, найбільш придатні з них для себе повинен самостійно вибрати кожна людина.

Загартовування повітрям

Загартовування повітрям також дуже корисно і ефективно для зміцнення імунної системи людей будь-якої статі і віку. Для початку повітряні ванни влаштовуються в попередньо провітреному приміщенні, температура повітря в якому зберігається на позначці +20С. Тривалість процедури – 5 хвилин.

Наступним етапом стане збільшення тривалість повітряної ванни, зниження температури і вихід на відкрите повітря.

Дуже корисні для людини і прогулянки на відкритому повітрі в поєднанні з фізичними вправами. Час – не менше 1 години. Можна просто бродити по місту в певному темпі або ж виконувати будь-які фізичні вправи.

Загартовування сонцем

Щоб сонячні ванни, які так люблять багато людей, принесли тільки користь, головне знати міру і не забувати захищати голову капелюхом або панамою. Починати загартовування сонцем слід з 12-15 хвилин. Особливо це стосується тих людей, у кого ніжна, світла і чутлива шкіра. Далі поступово час процедури можна збільшити навіть до 3 годин. Необхідно лише щогодини робити перерву на 10 хвилин.

Не варто забувати і про те, що засмагати і перебувати на відкритому сонці можна лише у певний час. Для середньої смуги Росії це з 9 до 13 години, а потім з 16 до 18 годин.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»