Основи здоров'я "10 способів загартування організму".

Опис документу:
Всім відомо, що загартовування - один з ефективних способів зберегти здоров'я. Останнім часом населення буквально переслідують різні простудні захворювання, з якими імунна система людини змушена вести постійну боротьбу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

10 способів загартування організму

Всім відомо, що загартовування - один з ефективних способів зберегти здоров'я. Останнім часом населення буквально переслідують різні простудні захворювання, з якими імунна система людини змушена вести постійну боротьбу.

Це пов'язано з потеплінням клімату, що сприятливо для розмноження вірусів, алергенними продуктами харчування, вживанням великої кількості всіляких ліків, до яких миттєво пристосовуються віруси. Читайте також нашу статтю - значення загартовування Для Організму Людини.

Можна по-різному зміцнити своє здоров'я, тому розглянемо 10 способів загартовування організму.

1. Одним з найпоширеніших вважається загартовування людини повітрям, або прийом повітряних ванн. Перебуваючи в лісовому масиві або парку в літню пору року, організм через легені і шкіру насичується особливими кисневими частками аероіонами, активними речовинами, які виділяються рослинами. Взимку в морозному повітрі щільність кисню більше, він практично вільний від мікробів, тому значно посилюється згорання холестерину, що надзвичайно корисно для людей, страждаючих серцево-судинними захворюваннями.

2. Більш досконалим методом є загартовування людини повітряним потоком, для чого використовують побутові вентилятори, за допомогою яких застосовуються слабкі холодні навантаження. Діючий на задню і передню поверхні тіла поперемінно, прохолодний повітряний потік створює штучне охолодження вітром, загартовує організм, запобігає розвитку простудних захворювань.

3. Наступний необхідний спосіб збереження здоров'я - загартовування сонцем. Ультрафіолетові промені виключно покращують обмін речовин, підвищують тонус центральної нервової системи, згубно діють на хвороботворні мікроби, заряджають людину енергією, бадьорістю. Сонце - основне джерело енергії життєдіяльності всіх організмів на Землі.

4. Прекрасна закаливающая процедура - ходіння босоніж, яка надзвичайно корисна дорослим і дітям. При цьому способі загартовування чудово тренуються судини, розташовані під шкірою стоп, зменшується пітливість ніг, зникають мозолі, попрілості. Одним словом, ходіння босоніж - відмінний пілінг для ніг.

5. Черговим способом загартовування організму людини можна назвати катання на лижах і ковзанах. Такі спортивні заняття одночасно поєднують загартовування сонцем, повітрям і рухом. При цьому підвищується опірність організму до простудних захворювань, поліпшується функція дихальної системи, опорно-руховий апарат, розвивається координація рухів.

6. Цілющі властивості води відомі з давніх часів. Загартовування водою надає більш сильний ефект у порівнянні з загартовуванням повітрям, тому що поєднує охолодження, нагрівання і механічна дія. Водне загартовування слід починати з обтирань змоченим рушником або губкою, тільки потім переходити до обливання, збільшуючи холодну навантаження. Прийняття контрастного душу також вважається процедурою обливання.

7. Виключно ефективний вплив на організм людини надає загартовування морськими купаннями. Плавання в морській воді, що поєднує масаж морським вітром, забезпечує міцну психічну і фізичну підготовку. Саме тому більшість населення нашої країни влітку спрямовується до моря.

8. Екстремальним способом загартовування можна назвати заняття зимовим плаванням або моржуванням. Враховуючи найсильніший ефект переохолодження, плавання в ополонці необхідно використовувати обережно і тільки підготовленим людям. Хоча, це вважається вищою формою загартовування, що сприяє посиленню роботи всіх систем організму завдяки максимальному процесу терморегуляції.

9. Природною гормонотерапією, підвищує опірність організму до простудних захворювань, є загартовування снігом. Особливо корисна така процедура після відвідин парилки, при цьому ефективно активуються ендокринні процеси.

10. Нарешті, справжнім джерелом здоров'я і бадьорості духу вважається використання високих температур, або загартовування паровими лазнями. При відвідуванні парильні посилюється кровопостачання, починають активно функціонувати потові і сальні залози, шкіра виключно очищається від жиру, відмерлих клітин. Парові лазні знімають душевну втому, натруджене тіло прекрасно відпочиває.

Розглянувши 10 способів загартовування організму, можна зробити висновок, що життєдіяльність людей невіддільна від повітря, сонця, води, фізичних занять. Загартовування повинне стати обов'язковою процедурою кожної людини. Читайте також нашу статтю - Принципи та методи загартовування або Як Правильно загартовуватися.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»