Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Оповідання «Подорож до своєї мрії»

Дошкілля

18.03.2020

415

7

0

Опис документу:
Мета: продовжувати вчити дітей емоційно сприймати та розуміти зміст оповідання; закріпити вміння дітей відповідати на запитання вихователя; розширити знання дітей про Україну, державні та національні символи; продовжувати формувати в дітей вміння бачити красу рідного краю за допомогою художніх творів, сприяти формуванню почуття гордості за свою Батьківщину. Розвивати мислення, уяву, увагу, уміння аналізувати і робити висновки. Виховувати мислення дітей, посидючість, патріотичні почуття.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТЕРРИТОРІАЛЬНИЙ ВІДДІЛ ОСВІТИ ДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ № 192 «ВЕСЕЛКА» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Номінація: Творчий педагог

Тема: Оповідання «Подорож до своєї мрії»

Прізвище та ім’я виконавця:

вихователь: Литвиненко Вікторія Іванівна

Запоріжжя

2020

Вікова категорія вихованців: для дітей середнього та старшого дошкільного віку.

Мета: продовжувати вчити дітей емоційно сприймати та розуміти зміст оповідання; закріпити вміння дітей відповідати на запитання вихователя; розширити знання дітей про Україну, державні та національні символи; продовжувати формувати в дітей вміння бачити красу рідного краю за допомогою художніх творів, сприяти формуванню почуття гордості за свою Батьківщину. Розвивати мислення, уяву, увагу, уміння аналізувати і робити висновки. Виховувати мислення дітей, посидючість, патріотичні почуття.

Оповідання «Подорож до своєї мрії»

Привіт друже! Я – маленька Зірочка. Кожного дня, я дивлюся на твою планету – Земля. Вона така маленька, але дуже цікава. Всесвіт подарував їй різні кольори: зелений, коричневий, жовтий, але більше мені подобається блакитний, і цього кольору дуже багато.

На планеті багато різних країн, океанів, озер, гір, річок. Але мене зачарувала одна квітуча країна, яка називається Україна. За її родючі землі, за мудрість пращурів, за співучу мелодійну мову, за працьовитих та добрих людей. І я дуже б хотіла потрапити на Україну, до своєї мрії….

«До істоків могутнього Дніпра»

Одного разу Зірочка почула з Землі мелодійну пісню і стала потихеньку розгойдуватися в такт музики, та розгойдалася так, що відірвалась та полетіла на зустріч своєї мрії. Підлітаючи до планети Зірочка раптом зустріла Вітерець. «Куди ти летиш?», - запитав Вітерець. «Я лечу до своєї мрії, до України», - відповіла маленька Зірочка: «Там я бачила різні кольори, але мені дуже подобається блакитний. Цей колір проходе стрічкою через всю країну , туди я хочу і потрапити. – «А ти знаєш що він позначає?» - ні, відповіла Зірочка.

Це - річка Дніпро, вона впадає в Азовське, та Чорне море. Але спочатку тобі треба потрапити до витоків Дніпра, в Смоленську область, місто Сичьовка. Дякую тобі Вітерець, а як мені туди потрапити? Вітерець дмухнув і Зірочка полетіла до своєї мрії.

Підлітая до міста Сичьовка, Зірочка побачила маленький струмочок, який пробивався з болотистого грунту на краю ліса. По дорозі є дерев’яні зруби з прорізаним написом: «Подорожній ти знаходишся біля витоків великої річки – Дніпро. Береги її!» І тут Зірочка потрапила в маленький струмочок – витоки могутнього Дніпра, де жила маленька Краплинка. «Ура, моя мрія здійснилося!» – голосно зраділа Зірочка. «А ти хто, та звідки до нас потрапила?» - зацікавилась Краплинка. Я, маленька Зірочка а потрапила я з неба. Дуже мені хотілося побачити вашу квітучу країну Україну. А ти хто? Я Краплинка, іноді я теж подорожую Дніпром, та милують краєвидами рідної землі. «Тож давай разом, адже удвох веселіше.» - запропонувала Зірочка. І дзвінкий струмочок підхопив їх, та поніс на зустріч цікавим пригодам. І так почалася мандрівка маленької Зірочки та розповідь Краплинки про Україну.

«Здійснення мрії»

Раптом вони побачили відображення. Це були гарні дітлахи в українському вбранні, з радісними та щасливими очима, з іскорками сонця ясно-золотими. Яке чудове вбрання, а який яскравий квітучий віночок. Сорочка вишиванка, вишитими чорними та червоними нитками. А які незвичні широкі червоні штани – шаровари. А які червоні шкіряні чоботи! Всю красу та щедрість природи, можна було побачити в одязі цих маленьких українців. Пропливаючи Зірочка намагалася привітатися з новими друзями: «Привіт! Я – Зірочка, - але вони її не чули.»

Хвилі підхопили Зірочку та Краплинку, і несли все далі та далі, до могутньої козацької фортеці, до Запорізької Січі. Там колись жили вільні люди, які називали себе козаками. «Які вони були відважні та сильні», - подумала Зірочка. Козаків було легко впізнати за зачіскою, бо всі вони носили довгий чуб, який називали – оселедцем. Зброя у них була гостра, як ніж. До майбутніх походів вони ретельно готувалися та вирушали по Дніпру на човнах, які називались - чайками. Зірочка захопилося відважністю, героїзмом козаків. Та дух козацтва досі тече в жилах справжніх, щирих українців.

Все далі і далі хвилі Дніпра несли друзів, і підпливали вони до столиці України - місто Київ. Це одне з найстаріших міст Європи, розповідала Краплинка. Центральна вулиця столиці – Хрещатик. В місті особливо красиво навесні коли цвітуть знамениті київські каштани. Ще Київ називають «Каштанова столиця.» Тут розташовано багато історичних будівель, пам’ятників. «Ой, а що це майорить на будівлі, таке яскраве?» - здивовано запитала Зірочка. Це, державний символ України – прапор, він жовто-блакитного кольору. Жовтий колір означає поле, пшениця, а блакитний це небо. Ще державними символами є герб України, а якщо придивитися то можна прочитати слово «Воля». Пропливаючи далі Зірочка побачила уздовж берегів дерева які схилили свої гілочки, мов дівчина яка сумує. Це - верба. ЇЇ вважають символом родинного вогнища, її оспівували в піснях та легендах. А калина уособлювала народження всесвіту, була символом вогняної трійці: Сонця, Місяця й Зорі. Тому і назву свою одержала від давньої назви Сонця – Коло. Її вважають символом любові, щастя, краси. Тому в народі так і кажуть: «Без верби і калини, нема України.»

Краплинка, ще багато цікавого розповідала Зірочці. Але, це вже інша історія...

Запитання

  1. Як ви гадаєте, зірочкам цікаво дивитися на Землю? Щоб вони побачили?

  2. Яка мрія була у маленької Зірочки? Чому?

  3. Куди треба було потрапити, щоб почати подорож до своєї мрії?

  4. Хто жив в струмочку? Кого ще могла зустріти Зірочка?

  5. Що цікавого про Україну ти би розповів?

  6. Придумайте кінець оповідання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.