НУШ. Казка про здоровий спосіб життя «Правильне життя»

Опис документу:
Ні для кого не секрет, що казка та оповідання — один із найдоступніших видів передачі інформації дітлахам. У стислій ненав'язливій формі можна повідомити дітям основні життєві цінності, поділитися досвідом нації. До казки додаються запитання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Казка про здоровий спосіб життя

«Правильне життя»

У якомусь-то краї, а в якому – не пам'ятаю, жила собі Квіточка. У неї було гарне вбрання, яке складалось із семи пелюсток, сім пелюсток – сім кольорів. Ось одного чудового ранку, коли наша Квіточка ще спала, до неї завітала тітонька Лінь.

Вона була така приємна, увічлива, улеслива. Вона загортала Квіточку-Семиквіточку в ковдру й шепотіла їй на вушко: "Люба, спи, ну навіщо тобі вставати так рано, робити якусь ранкову зарядку, умиватись, чистити зуби? Ну кому це потрібно?! Не вставай, поспи ще трошки, поспи..." І Квіточка-Семиквіточка, піддавшись доводам Ліні, повернулася на іншій бік і заснула. А прокинувшись, навіть не помітила збляклої пелюстки у своєму вбранні.

Уставши, Квіточка-Семицвіточка вирішила приготувати собі сніданок, а тітонька Лінь тут як тут: "Покинь ти це дурне діло, стільки часу втрачати, з'їси бутерброд та й годі по тому!". Квіточка так і зробила, але знову не помітила, як ще одна пелюстка втратила своє яскраве забарвлення.

І ось стала наша Квіточка товаришувати з тітонькою Лінню: рано не встає, зарядку не робить, не вмивається, зуби не чистить, дім не прибирає. А посуду в неї брудного назбиралось, у-у-у-у...

Одного дня, коли все на сонці вигравало й виблискувало чудовими барвами, наша брудна, невмивана, голодна та похмура Квіточка- Семиквіточка пішла на прогулянку. І що б Ви думали? Зустріла свою давню знайому, таку ж Квіточку, а та прекрасно виглядає: така гарна, чистенька, пелюстки блищать кожна по-своєму, навколо розноситься прекрасний аромат. Подивилася на себе наша Квіточка-Семиквіточка – і соромно їй стало: брудна, пелюстки зім'яті, колір утратили, не блищать, а аромат... зовсім не той, що був колись.

"Ну ні, – подумала Квіточка, – так більше не буде: вижену Лінь зі свого дому й почну правильне життя!"

А як Ви думаєте, правильно – це як?

Запитання до казки:

1. Що таке, на вашу думку, лінь і чому вона нам заважає в житті?

2. Чому пелюстки Квіточки-Семиквіточки після її зустрічі з тітонькою Лінню почали втрачати свій колір?

3. Як Квіточці-Семиквіточці відновити яскраве забарвлення своїх пелюсток?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»