Нетрадиційні техніки малювання
Тема: Грони винограду (малюємо пальчиком)
Мета: Розширити та уточнити уявлення дітей про виноград,де він росте;
Продовжувати вчити дітей малювати нетрадиційними техніками ,регулюючи силу натискання, передавати образи навколишньої дійсності,помічати їх виразність; розвивати спостережливість, увагу; виховувати любов до малювання.
Матеріали: дід Андрушка ,кошик з виноградом, аркуш паперу із намальованими листочками, фарби, вологі серветки.
Хід заняття
- Сьогодні до нас на заняття, завітав дід Андрушка , та не із пустими руками.
У нього у кошику є подаруночки для вас.
- Хочете дізнатися, що там у кошику?
- Тоді відгадайте загадку :
Мовби на одній нозі.
Він зростає на лозі.
Подивись скоріш в віконце —
Грона сповнені всі сонця!
Кожен скуштувати рад
Соковитий... (Виноград)
- Молодці дітки, це виноград.
- У дідуся Андрушки у садку достигнув соковитий виноград. Він із нього з бабою Марушкою наробили соку, вина , компоту та вирішили цими фруктами поділитися із нами. Та ще дуже багато соковитого винограду залишилося уверху, на лозі для птахів та осів .
- Давайте скоштуємо цей виноград!
- Ось погляньте якого він кольору?
- А якої форми ягідки?
- А на смак який виноград?
- Смачний він, правда дітки?
Виноград – це одна з найдавніших культур, вирощуваних людиною, джерело вітамінів і мінералів, плоди винограду корисні і дуже смачні. У більшості південних регіонів до винограду ставляться дуже трепетно, виділяючи під посадку південні, більш теплі і прогріваються сонцем схили.
- Наш дідусь дуже радий , що ви малята скоштували його плоди винограду,
і хоче щоб у нього залишилися спогади про нашу зустріч, та про такий багатий врожай у цьому році.
- Давайте ми зараз із вами намалюємо на згадку нашому дідусеві соковиті грона винограду.
- Але перед тим трішки відпочинемо, встанемо та зробимо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
Раз квадрат – два квадрат.
Ось квадратів цілий ряд.
( показують фігури у повітрі )
Виноград та виноград –
Виноградів спіє ряд.
( імітують збір винограду)
Лист, листочок, листопад –
Заяснів листочків ряд.
(ловлять у повітрі листочки)
Малювати треба вміти
Вам ритмічну сітку діти.
Раз квадрат, два квадрат
Знов квадратів цілий ряд.
(показують фігури у повітрі )
- Сідайте тихенько , будемо ми малювати виноград.
- У кожного із вас на столі лежить аркуш паперу з намальованими листочками, вусиками та гілочкою,а також є фарби та вологі серветки.
- Сьогодні ми будемо малювати виноград нашими пальчиками. Зверніть увагу на виноград, форма грони з верху більша, а чим нижче , тим менше ягід. Та ягідки у нас різної величини ,ось погляньте.
- Щоб вони вийшли у нас теж різної величини, більші та менші потрібно змінювати силу натиску пальця.
- Зрозуміли малята? Тож приступаємо до роботи. Акуратно мачаємо пальчик у фарбу та переносимо відбиток на аркуш паперу,формуючи грону зверху від листочків. Біля листочків робимо більше ягідок,і посуваючись до низу зменшуємо кількість ягідок .
- Подивись дідусю, у діток получилися подібні грони винограду до твого.
- Молодці малята, але нашому дідусеві вже час вирушати додому, там його зачекалася баба Марушка. У них в селі ще безліч справ.
- Давайте попрощаємося з дідом Андрушкою.
- До побачення!













