Матеріал:

Нестандартний урок з математики

ppt
11.03.2025
4 0
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

! УВАГА

Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Опис методичного матеріалу:

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №165 міста Києва

Задачі на знаходження числа за його відсотком

Методична розробка

уроку з математики

вчителя математики

Бернади Олени Василівни

2024/2025 н.р.

Мета уроку:

  • дидактична: сформувати навички розв’язування задач на знаходження числа за його відсотком, вдосконалювати уміння та навички знаходити відсотки від числа, заохочувати учнів до самостійної навчальної діяльності,

  • розвивальна: розвивати в учнів усну і письмову культуру мовлення, логічне мислення, цікавість до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь, до забезпечення переносу знань і способів дій у нові умови;

  • виховна: виховувати у них позитивну мотивацію до навчання, відповідальність за власні навчальні досягнення, допитливість, уважність, натхнення, любов до природи .

Тип уроку: формування практичних умінь та навичок

Обладнання: мультимедійна презентація, проектор, підручник, робочий зошит, індивідуальні картки різнорівневого складу, картки самооцінювання.

Задачі уроку:

  1. Закріпити теоретичні знання з теми «Відсотки».

  2. Удосконалити практичні уміння та навички розв’язувати задачі на знаходження відсотків від числа; вчити знаходити число за його відсотком

    1. Що таке відсоток? Виразити відсоток десятковим дробом: 3%, 40%, 5%, 0,5% , 60%, 7%, 100%.

Очікувані результати.

Після уроку учні удосконалюють вміння:

- перетворювати відсотки у дріб, перетворювати дроби у відсотках,

- знаходити відсоток від числа,

- знаходити число за його відсотком.

Девіз уроку: нехай думки, які ти вичитуєш з книг, будуть твоїм основним капіталом, а ті, що народяться в тобі, — його відсотками.

Хід уроку

І. Організаційний момент. 2 хв. (слайд 1)

Епіграф уроку :

«Предмет математики є настільки серйозним, що корисно не втрачати випадку зробити його цікавішим»

Блез Паскаль

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:cmlZUGhcRksELM:http://nasha-vifania.at.ua/blaise_pascal_b.jpg

Під таким девізом пройде наш урок. Я зроблю його для вас цікавим, а ви повинні бути уважними, серйозними і активно демонструвати свої знання.

ІІ. Повідомлення теми, мети, задач уроку та очікуваних результатів.

1 хв.(слайд 2,3)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. 1 хв. (слайд 4,5,6)

Ми з вами розв'язували багато задач на відсотки. Скажіть, а навіщо нам потрібно було цьому вчитися? Де застосовуються ті знання і вміння, які ви отримали, вивчаючи тему "Відсотки"?

Знання з теми «Відсотки» мають широке використання у повсякденному житті. Ми розглянемо практичне застосування відсотків .

ІV. Перевірка домашнього завдання – 5хв. (слайд 7)

Дидактична гра «З якого приклада відповідь?» Взаємоперевірка.

V. Актуалізація опорних знань. Зустріч з «Відсотком». 8 хв. (слайд 8-14)

Я – пан Відсоток, я багач, живу і не сумую

Свої прибутки раз у раз у доларах рахую.

Знижки, акції, кредит без мене не обходяться

Про мене добре знає той, у кого гроші водяться.

Я маю замки, вертоліт і офіс в хмарочосі,

Але про себе, про процент, я знаю мало й досі

То розкажіть же, прошу вас, про все, про що дізналися

І як в задачах ви мене обчислювати навчалися.

1) Усні вправи та теоретичні питання за методикою «Ланцюжок».

  1. Як розв'язуються задачі на знаходження відсотків від даного числа?

Знайти 5 % від 40;

10 % від 30; 25 % від 100; 20 % від 50.

3) Знайти правильну відповідь:

1. 3% у вигляді десяткового дробу записують так:

а) 3,00;б) 0,3;в) 0,03;г) 0,003.

2. 0,43 у вигляді відсотків записують так:

а) 4,3%;б) 0,43%;в) 43%;г) 430%.

3. 1% від числа 530 дорівнює:

а) 530;б) 53;в) 0,53;г) 5,3.

4. Щоб знайти 30% від числа 210, треба:

а) 210 : 100 · 30;б) 210 : 30 · 100;в) 210 : 30;г) 210 · 100 · 30.

Відповіді: 1. в); 2.в); 3.а); 4.а);

VІ. Активізація мисленєвої діяльності з формування практичних умінь та навичок. Подорож екологічною стежкою нашої місцевості. 18 хв.

( слайд 15-20)

В роботі нам допоможе вислів давньогрецького філософа і вченого Аристотеля: «Розум полягає не лише у знаннях, але й у вмінні застосовувати ці знання».

Вам надається можливість застосовувати свої знання й вміння на всіх етапах уроку.

Задача 1. Цукровий буряк містить 15% цукру. Скільки цукру можна одержати з 200 ц Буряка ?

Розв’язування. 15% = 0,15. 200 х 0,15 = 30 (ц)

Відповідь: з 200ц буряка можна одержати 30 ц цукру.

Задача 2. З молока виходить 10 % сиру. Скільки можна одержати сиру з 500 кг молока?

Розв’язування. 10% = 0,1. 500 Х 0,1 = 50 кг.

Відповідь: з 500 кг молока можна одержати 50 кг сиру

Задача 3. Швидкість польоту горобця 100 км/год. Швидкість польоту ластівки складає 60% швидкості горобця, а швидкість хруща складає 1/6 швидкості ластівки. Знайти швидкість хруща.

Розв’язування. 60% = 0,6

1)100 х 0,6 = 60 (км/год.)

2) 60 х 1/6 = 10 (км/год.)

Відповідь: швидкість польоту хруща 10 км/год.

Задача 4. Руда містить 56% заліза. Скільки треба переробити руди, щоб одержати 28 тон заліза?

  • Яка відмінність між даною задачею і тими, що ми розв’язували ?

(створення проблемної ситуації)

  • Давайте відшукаємо в підручнику правило, як знайти число за його відсотком.

1.Робота з підручником. Розв’язування задач .

2.Фізкультхвилинка (хвилина релаксації). 1хв.

Розв’язування. 56% = 0,56

28 : 0,56 = 50(т)

Відповідь: треба переробити 50 т руди

Задача 4. Маса гуски 3кг 200г, що складає 40% від маси лебедя, а маса чайки 9% маси лебедя і 60% маси качки крякви. Визначити масу цих птахів

Розв’язок. 3 кг 200г = 3,2 кг

40% = 0,4 , 9% = 0,09 , 60% = 0,6.

1)3,2 : 0,4 = 32 : 4 = 8 (кг) - маса лебедя

2)8 х 0,09 = 0,72 (кг) – маса чайки

3)0,72 : 0,6 = 7,2 : 6 = 1,2 (кг) – маса качки крякви

Відповідь : маса лебедя – 8 кг, маса чайки – 0,72 кг, маса качки крякви –

1,2 кг

Розв’язування задач з підручника

1656, 1659

Задача 1656

Розв’язок 4% = 0,04

32:0,04=800(учнів)

Відповідь: 800 учнів

Задача 1659 (самостійно і самоперевірка)

Розв’язок 80%=0,8

1:0,8=1,25(т)

Відповідь: 1,25 т

VІІ. Підсумки уроку. 2 хв. При підведенні підсумків звертаю увагу учнів на очікувані результати уроку і, передаючи уявний мікрофон, з’ясовую:

- чи досяг очікуваних результатів кожен учень та клас у цілому (при цьому учні обговорюють відповідь)?

- над якими навичками, вміннями ще треба працювати?

Картка самооцінювання

Мудрець сказав: “ Дві людини, які обмінялися золотими монетами, не стали багатшими. Але якщо вони обмінялися думками, то кожний з них стає в двоє багатшим. Ця істина – проста, але зміст її – глибокий. І ви, діти, я впевнена, обмінюючись сьогодні думками, ідеями, знаннями, стали багатшими інтелектуально, бо вчилися практичному застосуванню відсоткових розрахунків до розв'язування задач

VІІІ. Домашнє завдання. 2 хв.

Задачі №1647, 1655, 1665. Повторити правила §37

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

+Показати ще (14)

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

! УВАГА

Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Рекомендуємо

Нестандартні способи візуалізації навчального матеріалу на уроках математики

docx
Нестандартні способи візуалізації навчального матеріалу на уроках математики

602

Аватар профіля Світловський Максим Володимирович
Математика
I—VI курси та дорослі

100 грн

Нестандартні форми роботи на уроках математики в умовах НУШ

pdf
Нестандартні форми роботи на уроках математики в умовах НУШ

3526

Аватар профіля Миколайчук Наталя Миколаївна
НУШ
1—4 клас

50 грн

Нестандартні задачі з математики. Задачі на логіку.

pptx
Нестандартні задачі з математики. Задачі на логіку.

1094

Аватар профіля Ялова Зоя Ігорівна
Математика
2—4 клас

30 грн

Нестандартні форми вивчення математики у початкових класах

doc
Нестандартні форми вивчення математики у початкових класах

364

Аватар профіля Ісамова Тетяна Леонідівна
Математика
I—VI курси

333 грн

Нестандартні форми організації навчально-пізнавальної діяльності школярів з математики

pptx
Нестандартні форми організації навчально-пізнавальної діяльності школярів з математики

234

Аватар профіля Біда Юлія Володимирівна
Математика
IV—V курси, дорослі та змішані

25 грн

Нестандартний урок на тему "Непропорційність : проблема чи ні?"

pdf
Нестандартний урок на тему "Непропорційність : проблема чи ні?"

275

Аватар профіля Рябенко Лариса Григорівна
Математика
6 клас

30 грн
