науково-дослідницька робота ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗУБНОЇ ПАСТИ НА СТАН ЗУБІВ

Опис документу:
Зубна паста - спеціальна лікарська форма, призначена для гігієни порожнини рота, профілактики і лікування захворювань. За допомогою зубної пасти забезпечується ефективне очищення порожнини рота і лікувально-профілактичний вплив. Тож нас зацікавила гіпотеза: чи здатна зубна паста вплинути на міцність зубів?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Департамент освіти і науки

Чернівецької обласної державної адміністрації

Відділ освіти, молоді та спорту

Сокирянської районної державної адміністрації

Ожівський навчально – виховний комплекс

Конкурс експериментально-дослідницьких робіт

із природознавства “Юний дослідник”

Номінація : Охорона здоровя

ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ЗУБНОЇ ПАСТИ НА СТАН ЗУБІВ

Роботу виконав:

Шевчук Ігор Дмитрович

учень 3 класу Ожівського НВК

Керівник:

Шевчук Іванна Вікторівна,

директор Ожівського НВК

2019

ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………............3

РОЗДІЛ 1. ЗУБНІ ПАСТИ. КОМПОНЕНТИ ЗУБНОЇ ПАСТИ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ…………………………………………………………………4

РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖННЯ ВЧЕНИХ ПРО ВПЛИВ ЗУБНОЇ ПАСТИ НА СТАН ЗУБІВ……………………………………………………………………..5

РОЗДІЛ 3. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА………………………………………….6

ВИСНОВКИ……………………………………………………………............10

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ…………………………………11

ВСТУП

Актуальність дослідження. Зубна паста - спеціальна лікарська форма, призначена для гігієни порожнини рота, профілактики і лікування захворювань. За допомогою зубної пасти забезпечується ефективне очищення порожнини рота і лікувально-профілактичний вплив. Тож мене зацікавила гіпотеза: чи здатна зубна паста вплинути на міцність зубів?

Об’єкт дослідження: зубна паста.

Предмет дослідження: склад і вплив зубних паст.

Мета дослідження:.

  • зібрати інформацію про види і склад зубних паст;

  • вивчити вплив зубної пасти на міцність зубів;

  • систематизувати отримані теоретичні та практичні знання;

  • досліджувати, поспостерігати і провести експеримент.

Завдання дослідження:

1. Провести експеримент і зробити висновок про результат хімічної взаємодії кислот і сполук кальцію.

2. Вивчити історію створення, склад і дію компонентів зубних паст;

3. Провести спостереження і експеримент;

4.Зробити висновки.

РОЗДІЛ 1. ЗУБНІ ПАСТИ. КОМПОНЕНТИ ЗУБНОЇ ПАСТИ ТА ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

Зубна паста - спеціальна лікарська форма, призначена для гігієни порожнини рота, профілактики і лікування захворювань. За допомогою зубної пасти забезпечується ефективне очищення порожнини рота і лікувально-профілактичний вплив. Для цього в її склад вводяться абразивні, антимікробні, бактеріестатіческіе, стимулюючі і поверхнево-активні речовини. Основні властивості зубної пасти - Очищаючі, антимікробні, органолептичні та споживчі. Очищаючу дію зубних паст необхідно для усунення з порожнини рота харчових залишків, мікробів і зубного нальоту. З цією метою в їх склад включають крейда, дикальцію фосфат, натрію метафосфат, гідроокис алюмінію, двоокис кремнію та ін. Антимікробні і бактерицидні речовини включають до складу зубних паст як для впливу на мікрофлору порожнини рота, так і для збереження властивостей зубних паст. Для зниження карієсогенного дії мікрофлори порожнини рота до складу ряду зубних паст включають антисептики, такі як хлоргексидин. В даний час з`явилися і активно розробляються пасти, до складу яких входять ферменти, які впливають на обмін речовин в порожнині рота, що розчиняють м`який зубний наліт і харчові залишки. Ще одним ефективним засобом є гелеві зубні пасти. Для поліпшення органолептичних і споживчих властивостей в зубних пастах використовують речовини, що підвищують пластичність, ароматизатори, харчові барвники. для лікування стоматитів, запалення ясен, захворювань пародонту використовуються зубні пасти, що містять рослинні добавки, біологічно активні речовини, вітаміни, регулятори обміну речовин.

Надмірне використання зубної пасти негативно впливає на стан зубів

РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖННЯ ВЧНИХ ПРО ВПЛИВ ЗУБНОЇ ПАСТИ НА СТАН ЗУБІВ

Експерти американського Центру з контролю і профілактики захворювань стверджують, що занадто велика кількість маленьких дітей використовує дуже багато зубної пасти при чищенні зубів. А це наражає їх до підвищеного ризику карієсу, як і відсутність пасти зовсім, інформує Ukr.Media.

Спостереження показали, що 40% дітей наносять на зубну щітку дуже багато зубної пасти, хоча експерти рекомендують, щоб там була кулька пасти розміром з маленьку горошинку. Спостереження дослідників здійснювалися більш ніж за 5000 дітей і підлітків у віці від 3 до 15 років.

Сьогодні стоматологи рекомендують всім людям активно вживати воду, збагачену фтором, а дітям старше двох років необхідно двічі на день чистити зуби пастою, що також містить фтор. Але дуже важливо стежити за кількістю цієї пасти. Малюкам до трьох років потрібен мінімальний об'єм пасти розміром з зерно рису. Дітям у віці від трьох до 6 років можна задовольнятися кількістю пасти розміром з горошинку. Фтор дає значні переваги, але його необхідно використовувати розумно. Крім того, дитячі зубні пасти сьогодні дуже приємні на смак, що збільшує спокусу дитини видавити більше пасти на зубну щітку. Саме тому батьки повинні стежити за чищенням зубів маленьких дітей

Але чим небезпечний надлишок зубної пасти?

Він формує на зубах плями або смужки, відомі під назвою флюороз зубів (надмірна концентрація фтору). В екстремальних випадках зуби можуть навіть роз'їдатися цим мінералом, хоча традиційно флюороз протікає не так важко, і буває помітний тільки досвідченим дантистів. Це захворювання призводить до утворення дірочок в зубах, тобто карієсу.

РОЗДІЛ 3. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА

Я спостерігав шкідливий вплив кислот на прикладі шкарлупи яйця, тому що яєчна шкаралупа, як і зубна емаль, складається з кальцію.

Мені потрібні були: 2 курячих яйця, оцет, лимонна кислота, дві скляні банки і дві кришки.

Порядок виконання: спочатку приготував 9% розчини оцтової і лимонної кислоти.

Потім на дно кожної банки поклав сире яйце, в одну банку налив оцет, а в іншу лимонну кислоту. Процес контролював кожні дві години.

Результати: через 6 годин шкаралупа яйця в розчині лимонної кислоти стала м'якою, а через 11 годин розчинилася.

Вміст залишився покритим найтоншою мембраною, яку можна проткнути.

У розчині оцтової кислоти реакція йшла повільніше, але з тим же результатом. Вона розчинилася через 2 години пізніше.

ВИСНОВКИ

Зараз зубна паста вже не просто засіб для чищення зубів, вона може запобігти карієс, зміцнити емаль, відбілити зуби, зміцнити або навіть вилікувати хворі ясна.

Зубна паста – незамінний засіб для профілактики і лікування захворювань порожнини рота, але щоб правильно її використовувати, найкраще, щоб зубну пасту підібрав лікар стоматолог з урахуванням особливостей саме Ваших зубів.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. В.М.Зубачик. Провілактика стоматологічних захворювань / Імунологічні особливості порожнини рота. «ГалДент», 2008. -№ 11. – С.42-46.

2. Овруцкий Г.Д, Марченко А.П., Зелинская Н.А., Імунологічні особливості порожнини рота.. 2010. - № 5. – С. 48-53.

13

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
1
міс.
2
8
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!