Моя родина і я
(Інтегроване заняття для ясельної групи)
Мета: формувати уявлення про сім’ю, рідних, які дбають одне про одного (мама, тато, брат, сестра, дідусь, бабуся), прагнуть бути разом, тішити одне одного, вчити називати імена всіх членів сім’ї. Прищеплювати почуття поваги, любові до рідних. Вчити дітей розмовляти чітко, зрозуміло, не поспішаючи, достатньо голосно. Збагачувати словник вихованців різними частинами мови, вводити в активний словник слова ввічливості та узагальнювальні слова.
Матеріал: лялька Маринка, зображення членів сім’ї, іграшки: ляльки, машинки, два підноси, картонні ляльки різної статі, картонні сукні та автомобілі, презентація «Без сім’ї немає щастя на землі», колиска, лялька – немовля, кошик із гостинцями, мультфільм «Моя сім’я».
Хід заняття
Вихователь демонструє ляльку Маринку і пропонує дітям привітатися із нею (діти вітаються).
- Добрий день, мої малята,
І дівчата, і хлоп’ята.
Привітаємось, малята!
Будемо із гостями вітатись!
Під музичний супровід:
Доброго ранку (2р.), сонце привітне,
Доброго ранку (2р.), небо блакитне,
Доброго ранку (2р.), пташки у неї,
Доброго ранку (2р.), тобі і мені.
Послухайте вірш, який мені розповіла лялька :
- У мене є матуся, у мене є татусь,
У мене є бабуся, у мене є дідусь,
Ще є у мене братик, а у них усіх є я.
Оце і є, малята, уся моя сім’я.
- Маринка хоче показати вам свою родину. (Показ малюнку із зображенням членів сім’ї ).
- Кого ви бачите на малюнку?
- Хто в цій сім’ї батьки?
- А хто діти?
Дидактична гра «Лагідні слова»
- Діти як ми можемо звернутись до членів нашої родини ласкаво?
- Як звертаємося до мами? (МАМУСЮ,МАМУНЮ).
- Як ласкаво звернемося до тата? (ТАТУСЮ,ТАТОНЬКУ,ТАТОЧКУ).
- Як покличемо лагідно бабусю? (БАБУНЯ,БАБУЛЯ,БАБУСЕНЬКО).
- Як звернемося лагідно до дідуся? (ДІДУНЮ, ДІДУСЕНЬКО).
- Як покличемо ласкаво брата? (БРАТИКУ,БРАТОНЬКУ).
- Як звернемося лагідно до сестри? (СЕСТРИЧКО,СЕСТРОНЬКО,СЕСТРИЦЕ).
Виконання пісні «Я печу, печу».
- Діти, подивіться, хто у нас спить у колисці? Маленька дитина не може спати, тому ми заспіваємо їй колискову.
Виконання колискової.
- Ой, подивіться, поки ми співали, до нас ще завітали гості – хлопчик та дівчинка. Давайте ми для дівчинки прикрасимо сукню та полагодимо автомобілі.
- Молодці, діти!
Фізкультхвилинка
Ми з мамами танцюєм : раз, два, три!
Ми з татами танцюєм : раз, два, три!
В долоньки будем плескать: раз, два, три!
І будемо стрибати : раз, два, три!
Ми маму привітаєм : раз, два, три!
І татуся привітаєм : раз, два, три!
А потім покружляєм : раз, два, три!
Здоров’я всім бажаєм : раз, два, три!
- А зараз послухайте віршик :
Різні у групі в нас малята,
Є дівчата, є хлоп’ята.
Всі дівчата, ой гарненькі,
Наче лялечки маленькі.
Сильні й спритні всі хлоп’ята,
Бо хлоп’ята – козачата.
Дидактична гра «Дівчинка чи хлопчик»
Правила гри. Вихователь називає імена, а діти визначають, кому вони можуть належати.
- Даринка – це хлопчик чи дівчинка?
- У нас у групі є Даринка?
- Сергійко – це дівчинка чи хлопчик?
- А у нас у групі є Сергійко?
- Молодці, а зараз пограємо у цікаву гру «Хто чим грається»?
Правила гри. Вихователь пропонує дітям два підноси із різними іграшками : для хлопчика (машинки, конструктор та ін.) та для дівчинки (ляльки, посуд та ін.)
Діти кладуть по черзі до ляльок : дівчинки та хлопчика іграшки.
Виконання парного таночку.
А тепер відпочивайте,
З іграшками ви пограйте.
- Діти, а тепер підійдіть до своїх улюблених іграшок. Сідайте разом з ними за столики.
Перегляд презентації «Без сім’ї немає щастя на землі».
Перегляд мультфільму «Моя сім’я».
- Молодці, діти, будемо пригощатись печивом.
- Добре, коли родина весела, дружна, міцна, коли діти слухаються дорослих, а дорослі дбають про дітей. Тоді кожному живеться щасливо і радісно.
- Діти, як ставляться до вас ваші рідні? Як ви ставитеся до мами, тата, бабусі з дідусем, братиків і сестричок? Що ви робите разом?
Підсумок
- Хто до нас приходив?
- Що ми дивилися?
Будемо в садок ходити,
Будемо разом дружити.
Зараз можна відпочивати,
З іграшками весело гратись.
ї групи про родину

















