Урок 1.
Тема уроку: Мистецтво навколо нас. Виражальні засоби мистецтва. Зображення хмаринки.
Мета уроку : формування ключових компетентностей: загальнокультурної, інформаційної;
міжпредметної естетичної компетентності: виявлення естетичного ставленнядо мистецтва, вміння цінувати красу, створену різнимимитцями;
предметної мистецької компетентності: ознайомити учнів з матеріалами та інструментами, що використовуються на уроках образотворчого мистецтва, навчити дітей малювати предмети округлої форми (великі і маленькі) вздовж або впоперек смуги, проводити лінії в різних напрямках, різні за шириною; розвивати естетичні почуття; виховувати охайність.
Обладнання уроку: підручник Мистецтво: підруч. інтегрованого курсу для 1 кл. закл. загал. серед. освіти / Т. Є. Рубля, Т.Л. Щеглова, І. А. Мед. – Харків: Вид-во «Ранок», 2018.- 104с.: іл.
длявчителя – ТЗН;
для учня - альбом, кольорові олівці, фломастери
Техніка виконання: графіка
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Освітні галузі: мистецька, соціальна,природнича
Очікувані результати навчання:
відтворює прості форми предметів і об’єктів довкілля графічними матеріалами
розміщує пропорційно зображення, використовуючи всю площину аркуша
компонує ( з допомогою вчителя) зображення у форматі (горизонтальний)
спостерігає різноманітність і красу природних форм, рослин, тварин, у навколишньому середовищі
досліджує і виявляє цікаве, незвичайне у довкіллі
Хід уроку
І. Організаційний етап
1. Привітання
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок.
Починаємо урок!
Вже закінчилась перерва.
І дзвенить для нас дзвінок.
Всі зібралися у класі?
Починаємо урок!
Перевірка готовності до уроку
Що ви сьогодні бачили на вулиці, ідучи в школу?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
Чи доводилося вам спостерігати як пропливають у небі білі кучеряві хмарки?
А чи бачили ви, квіти різних кольорів?
Чи сподобалася вам форма дерев?
Чи помітили дивовижних метеликів над чарівними квітами?
Світ навколо нас дуже цікавий, тому його потрібно досліджувати. І цьому будуть присвячені наші уроки, а всі ви станете справжніми дослідниками світу, що нас оточує. Усе, що навколо нас, можна сфотографувати, намалювати, зліпити з пластиліну. Тобто ми будемо передавати свої емоції і враження у зображенні.
Сьогодні на уроці ми будемо досліджувати що вивчає образотворче мистецтво, та які матеріали можна використовувати під час малювання.
ІІІ. Засвоєння нового матеріалу
1.Теоретико-аналітична робота
Перша ознака дослідника – спостерігати і ставити запитання.
Друга ознака дослідника – матеріали та інстументи.
На уроках образотворчого мистецтва ми зможемо помандрувати у казковий і різнокольоровий світ мистецтва. У далеку мандрівку до незвичайної країни, а тим паче — до чарівної, де на кожному кроці нас чекатимуть усілякі дивовижні фантазії, не можна вирушати без провідника.
А таким провідником у нас буде хлопчик — Пензлик-малювець.
Подивіться, яка в Олівця-малювця гарна деревяна сорочечка. Вона захищає кольоровий грифельок, захований усередині олівця. Якщо олівець упаде на підлогу, він розіб’ється. Але розіб’ється не зовні, а усередині. Тендітний грифельок зламається, й малювати ним вже буде неможливо. Тому з олівцями потрібно поводитися дуже обережно.
Але спочатку давайте попросимо пташок-долоньок допомогти нам.
Проведення гри « Пташки-долоньки»
Візьмемо олівець «дзьобиком», а три пальчики-крильця міцно пригорнемо до долоньки. На них спирати олівчик так само зручно, як і пензлик.
Візьмемо в одну руку олівець, а іншою рукою триматимеио аркуш паперу, щоб він не втік. Лікоть повинен лежати на столі.
Правила роботи з олівцями.
Не дозволяйте олівцеві котитися по парті, бо він може впасти на підлогу, й грифельок розіб’ється.
Не стискайте олівець дуже міцно, ви його задушити, але й не відпускайте зовсім, бо він утече.
Водити олівцем по паперу треба легко, тільки ледь натискаючи. Не слід із силою терти олівцем по паперу, він може порвати аркуш.
У нашу подорож не можна вирушати з порожніми руками. У нашого Пензлика-малювця є багато друзів. Тому їх завжди під рукою треба мати:
акварельні та гуашеві фарби
фломастери і кольорові олівці
різні пензлики;
палітра — на ній ви будете змішувати фарби і створювати нові відтінки різних кольорів;
пластмасова склянка з водою;
невеличка ганчірка для рук;
гумка.
білий і різнокольоровий папір та картон
клей ПВА — найкращий у нашій справі, бо він клеїть чисто й міцно;
пластилін;
стеки – помічники пластиліна;
дощечка
Підготовчі вправи
Третя ознака дослідника – завжди готовий
Пальчикова гімнастика «Качалочка»
Прокатування олівця в міжпальцевому просторі. Прокоти олівець
між пальчиками. Постарайся, щоб він не впав.
Пояснення послідовності виконання завдання.
Робота з підручником.
Розгорніть підручник на сторінці 7.
Розгляньте малюнки. Намалюйте той, який найбільше сподобався. Розмалюйте його кольоровими олівцями.
Четверта ознака дослідника – нумо усі разом!
V. Закріплення нового матеріалу. Творча практична робота. Самостійна робота учнів під керівництвом учителя.
Учні виконують роботу самостійно. Учитель надає індивідуальну допомогу.
Підсумок уроку. Аналіз робіт.
Учні по черзі демонструють свої роботи та розповідають про них. Учитель пропонує разом визначити, що потрібно змінити, або додати, щоб малюнок став більш схожим на оригінал.
Рефлексія.
Що нового ви дізналися на уроці?
Чому навчилися?
Кому подаруєте свій малюнок?
Урок не має на меті правильно відтворити малюнок. Учні мають навчитися передавати власне зображення.















