Міфи про практичних психологів.

Психологія

20.03.2020

353

12

0

Опис документу:
Інформаційний буклет. Практичний психолог - хто це? Розгляньмо разом! 1. Міф. Психолог вирішує за людей їхні проблеми. Міф 2. Послуги психолога - для психічно нездорових людей. Міф. 3. У психолога не може буди своїх проблем...
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Городнянський ясла-садок № 4

Підготувала

практичний психолог

Семко Віра Григорівна

Городня, 2018 р.

Кожна людина обирає собі професію за покликом душі, за своїми інтересами. За професією людини можна оцінити особливості її характеру, зрозуміти життєву налаштованість.

Практичний психолог -- хто це? Розгляньмо разом!

Міф і. Психолог вирішує за людей їхні проблеми

Аж ніяк. Психолог лише створює такі умови, за яких людина сама зможе вирішити свої проблеми. Сюди ж варто додати, що психолог працює лише з тими людьми, які звертаються особисто. І допо­могти він може лише в тому випадку, коли клієнт готовий змінити себе, а не навколишній сівт.

Міф 2. Психолог може вирішити всі проблеми

Варто знову ж зазначити, що психолог не ви­рішує проблеми своїх клієнтів, а допомагає їм са­мим знайти вихід.

Найкращих результатів можна досягти, коли клієнт і психолог зуміли встановити довірливі стосунки, і обоє зосереджені на роботі над пев- ною проблемою. Потрібно відповідально поста­витись до вибору психолога, адже продуктивна робота неможлива без взаємної симпатії.

Міф 3. Послуги психолога — для психічно нездорових людей

Звернення за допомогою до психолога — не є ні показником слабості, ні знаком психічного нездоров'я. Психологи працюють зі здоровими людьми. Однак періодично всі люди потребують підтримки й допомоги зі сторони. У нашій куль­турі ще не прижилася традиція звернення до психологів. Замість цього прийнято приходити за допомогою до друзів або заливати проблеми алкоголем. Вибір завжди за людиною. Справжній психолог не нав'язує своїх послуг.

Міф 4. У психолога не може бути своїх проблем

Якби-то! Психологи — теж люди. Не будемо про це забувати. Сказати, що в психолога не може бути особистих проблем, це однаково, що сказа­ти лікар-терапевт не може застудитися.

Психолог вміє ефективно вирішувати власні проблеми самостійно, атакож може звертатися за допомогою до своїх колег. І в цьому немає нічогі­сінько негожого, адже мудрість не стільки в тому, щоб усе вирішувати самому, скільки в тому, щоб вирішити найкращим способом і з найменшою затратою нервів. Упевненість у собі — це здат­ність як надавати допомогу тоді, коли ти можеш це зробити, так і попросити про неї, коли самому не під силу.

Міф 5. Психологи — безвідмовні добряки, готові допомагати усім у будь-який час і за будь-яких обставин

Деякі люди думають, що психологи — свого роду месії, які відчувають потребу віддати жит­тя на служіння людям і жертвувати собою заради всіх і всього. Насправді, психолог — це професія. І хоч ця професія і пов'язана з наданням підтрим­ки й допомоги людям, але власне психолог зовсім незобов'язаний перетворювати свою професійну діяльність у стиль життя. Психолог — це не та лю­дина, що буде потакати всім людським забаган­кам і примхам, не той, хто обов'язково підставить щоку для другого удару, коли вже отримав пер­ший. Він краще за всіх знає, що має право бути самим собою, точно так, як і всі інші люди.

Міф 6. Психолог може дати таку пораду, що відразу вирішить будь-яку проблему

Психологи не дають порад. Поради можна одержати де завгодно. Лише сама людина знає, що для неї краще. Психолог тільки намагаєть­ся допомогти їй знайти в собі сили, побачити їх і усвідомити.

Тож варто чітко розмежовувати стереотипні уявлення та реальне життя, у якому ми з вами живемо!

Зазвичай психолог обирає собі ту нішу ді­яльності, яка йому більше до серця, де він най­більше проявляє свій професіоналізм. Та ми вважаємо, що його талант надзвичайно гнуч­кий. Психолог-професіонал завжди допомагає тоді, коли цього потребує справа, тобто коли з'являються проблеми в освітньому процесі. Завжди цінують тих психологів, які готові об­стоювати інтереси закладу!!!

Ідеальний психолог — це душа колективу, закладу. Це дуже мудрий і талановитий пра­цівник, до якого завжди відчинені двері. Ква­ліфікований психолог завжди відчує, зрозуміє та обов'язково реалізує свої завдання в ко­лективі.

Професія — психолог!

Професія психологце гордість за діла,

Це радість та натхнення На все твоє життя!!!

Ми знаємо, що кожний не може бути ним. Психолог, це призвання, це вибір над усім.

Психолог знає мову — він серцем говорить.

Ця мованаче сонце, любов на цілий світ!

Це мудрість та терпіння, надія без оман. Психологце уміння допомогти без ран!

Усі мипедагоги, психологимайстри!

Бажаю вам натхнення та творчості в житті!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.