і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »
 • Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Методика формування комунікативної компетенції учнів у процесі навчання іноземних мов

Методика формування комунікативної компетенції учнів у процесі навчання іноземних мов

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Характеристика процесу формування мовленнєвої компетенції учнів середньої школи

Основною метою навчання іноземних мов в середній школі є розвиток здібностей учнів використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу. Ця мета передбачає взаємопов'язаний комунікативний і соціокультурний розвиток учнів засобами іноземної мови для підготовки їх до міжкультурного спілкування в різноманітних сферах життєдіяльності. Як зазначено у документі „Державні стандарти базової і повної середньої освіти ” - формування в учнів умінь і навичок іншомовного спілкування передбачає досягнення ними такого рівня комунікативної компетенції, який був би достатнім для здійснення спілкування у певних комунікативних сферах. А це означає розвиток здібностей і готовності здійснювати спілкування чотирма його видами: розуміння (аудіювання, читання), говоріння, письмо [15, с.21-22]. Компетентність у навчанні мов часто асоціюється з поняттям „комунікативна компетенція”. У більш загальному розумінні поняття „компетентність” означає відповідність вимогам, встановленим критеріям та стандартам у відповідних сферах діяльності та при вирішенні певного типу завдань, володіння необхідними активними знаннями, здатність впевнено досягати результатів та володіти ситуацією.

Поняття „компетенція” вперше стало вживатися в США в 60-ті роки в контексті діяльнісного навчання (performance-based education), метою якого було готувати спеціалістів, здатних конкурувати на ринку праці. Спочатку “компетенції учнів” розглядалися як прості практичні навички, які формувалися в результаті автоматизації знань, пізніше компетенції перетворилися в одиниці навчальної програми.

Етимологічний словник української мови дає визначення компетенції наступним чином: „компетенція” - відповідність, узгодженість, пов'язане з competere - разом домагатися, прагнути. Словник довідник з методики викладання української мови дає наступне визначення: „комунікативні компетенції - компетенції, які передбачають опанування усним та писемним спілкуванням, оволодіння кількома мовами”. Великий тлумачний словник сучасної російської мови дає наступне тлумачення компетенції: „компетенція - область питань, у яких хто-небудь гарно обізнаний” [3, с.446]. Для того, щоб навчитися гарно говорити, читати та грамотно писати, людина повинна набути відповідних знань та вмінь. Сучасна лінгвістика та лінгводидактика визначають навчання мови та навчання мовлення як навчання спілкування мовою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
стаття
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Англійська мова
 • Клас
  10 Клас, 11 Клас
 • Тип
  Стаття
 • Переглядів
  211
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер матеріала
  SB059903
 • Вподобань
  0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь