+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »
 • Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Діловодство
 • Методичні рекомендації щодо організації та проведення свята «Останнього дзвоника» та урочистостей з нагоди вручення випускникам школи документів про освіту

Методичні рекомендації щодо організації та проведення свята «Останнього дзвоника» та урочистостей з нагоди вручення випускникам школи документів про освіту

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Методичні рекомендації щодо організації та проведення свята «Останнього дзвоника» та урочистостей з нагоди вручення випускникам

Переїзнянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

документів про освіту

Проведення кожного святкового заходу у школі має свою навчальну, розвиваючу і виховну мету. Відзначення його вважається визначною подією у житті шкільного колективу і важливим засобом патріотичного, морального, естетичного, трудового виховання учнів. Тому бажано, щоб кожна дитина брала активну участь у святковому дійстві, отримала позитивні емоції. Різний їх зміст зумовлює і різні форми святкування. Але незалежно від того, що форми проведення й їх тематика є різними, вони повинні бути наповнені цікавим змістом, щоб участь у них була бажана для кожного учня і охоплювала їх переважну більшість. При цьому слід враховувати вікові особливості дитини, її творчі можливості та особисті побажання. Це сприятиме комунікативному входженню у колектив, утвердженню серед своїх однолітків, розкриттю здібностей, тобто допоможе стати впевненішим у собі, позбутися комплексів, відчувати радість і насолоду від своєї діяльності. Кожний такий захід згуртовує дитячий колектив, об'єднує однодумців, діти тягнуться до краси, до цікавої роботи.

На виконання наказу  Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 03.03.2019 р. №88 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області в 2018-2019 навчальному році» інформуємо, що свято «Останній дзвоник» у загальноосвітніх навчальних закладах області буде проведено __ травня 2019 року з 8 год. 30 хв. до 10 год., вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту випускникам 9-х класів на урочистих зборах __ червня  2019 року

З нагоди проведення свята «Останній дзвоник»  рекомендуємо:

 • провести шкільне свято «Останній дзвоник» традиційно у вигляді урочистої лінійки за участі всіх учнів школи;

 • запросити батьків, вчителів, представників державних установ і громадськості;

 • забезпечити музичне оформлення свята.

Використати під час проведення свята державну і національну символіку. Обов’язковим є виконання Державного Гімну України  під час відкриття та закриття свята.   Вимоги щодо використання державної символіки при проведенні урочистостей у закладах освіти викладені у рекомендаціях МОН України (наказ від 7.09.2000р. №43, інформаційний збірник МОН №5, 2001р.).

Побажання і слова подяки висловлювати не тільки на адресу перспективної молоді, а й учителів, батьків – усіх тих, хто плекав любов і пошану до навчання в серцях молодих учнів.

    

Рекомендовано покладання квітів до пам’ятників  національним героям, видатним діячам, загиблим воїнам під час Великої Вітчизняної війни та воїнам-інтернаціоналістам.

Основними етапами свята є:

 • підсумки навчального року;

 • нагородження учнів, які успішно відзначились в навчанні, спорті, в позакласній роботі, брали участь в різноманітних творчих проектах і т. ін.;

 • вшанування вчителів (слово першій вчительці, батькам, колишнім випускникам);

 • напутнє слово випускникам і, власне, сам дзвоник.

Шкільні сценарії повинні враховувати регіональні особливості краю, традиції, звичаї, мати власні вірші та пісні, відзначатися оригінальністю. Педагогічним колективам слід навчити учнів, вихованців з користю розпоряджатися своїм вільним часом, відпочивати, цікаво проводити своє дозвілля, знати і вміти відзначати різні свята.

Тривалість свята не більше 40 хв.

Невід’ємним, незабутнім етапом завершення шкільного життя є  проведення урочистостей з нагоди вручення атестатів чи документів про освіту. Цей виховний захід у школі для випускників залишається у пам’яті кожного учня на все життя.  Тому під час  підготовки сценарію випускного свята, в першу чергу, слід враховувати побажання тих, для кого воно, власне, й проводиться.  Починаються і закінчуються урочистості виконанням Державного Гімну України; на сцені встановлюється Державний прапор України; окрім вчителів, батьків запрошуються керівники органів виконавчої влади та самоврядування, керівники підприємств, депутати; святково прикрашається будівля закладу; до підготовки святкових програм залучаються як самодіяльні, так і мистецькі художні колективи.

У процесі підготовки до організації випускних вечорів доцільно залучати органи самоврядування навчального закладу (раду загальноосвітнього навчального закладу, піклувальну раду тощо).

Для забезпечення організованого і, головне, безпечного проведення  свята необхідно передбачити наступне:

 • органам управління освітою районних адміністрацій/ міських рад мати чіткі відомості щодо місць проведення урочистостей та  скласти графіки проведення свят навчальних закладів (час, місце);

 • керівникам навчальних закладів спільно з підрозділами УМВС та батьківськими патрулями забезпечити дотримання громадського порядку.

Потребує посиленого контролю керівниками навчальних закладів поведінка випускників у громадських місцях під час проведення випускних вечорів. Окремі прояви неетичної поведінки випускників породжують негативну реакцію громадськості, що позначається на престижі навчальних закладів.

Проведення свята випускного вечора у навчальних закладах має сприяти  моральному, духовному становленню молодої людини.

 

Наголошуємо, що керівники місцевих органів управління освітою та керівники навчальних закладів персонально відповідають за дотриманням вимог законодавства про боротьбу з корупцією.  З метою попередження зловживань не допускати незаконного збирання коштів працівниками навчальних закладів.

Опис документу:
Проведення кожного святкового заходу у школі має свою навчальну, розвиваючу і виховну мету. Відзначення його вважається визначною подією у житті шкільного колективу і важливим засобом патріотичного, морального, естетичного, трудового виховання учнів. Тому бажано, щоб кожна дитина брала активну участь у святковому дійстві, отримала позитивні емоції.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти