Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Методична розробка для профтехучилища електротехнічного профілю, для учнів 8, 9, 11 класів (факультатив): «Демонстрація термоелектричного охолоджувача»

Фізика

Для кого: 8 Клас, 9 Клас, 11 Клас, Дорослі

09.10.2021

28

0

0

Опис документу:

Як відомо з історії, у 1834 році французький годинникар і натураліст Жан- Шарль Пельтьє помістив краплю води на спай між електродами з вісмуту і сурми, а потім пропустив по колу електричний струм і виявив, що крапля води замерзла. В історії було багато випадків, коли відкриття ще чекають «свого» часу. Так сталось і з цим відкриттям - пройшло майже два століття і вчені знову звернулись до ефекту Пельтьє. Для охолодження електронних пристроїв потрібні були системи охолодження з малими габаритами - це можливо зробити використавши елементи Пельтьє. Недоліком елементів Пельтьє є низький коефіцієнт корисної дії (ККД), але з цим приходиться «миритись». Вчені працювали в напрямку збільшення ККД і виявили, що найбільший ККД можливо отримати, якщо використовуються напівпровідникові матеріали з різним типом провідності. Використання елементів Пельтьє дуже різноманітне:

  • Холодильники;

  • Кондиціонери;

  • Автомобільні охолоджувачі;

  • Кулери для води;

  • Охолоджувачі і нагрівачі дитячих напоїв;

  • В системах комп’ютерного охолодження та ін.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.