Сьогодні відбулась
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Методична розробка для профтехучилища електротехнічного профілю, для 8, 9, 11 класу (факультатив): «Використання магнітострикції»

Фізика

Для кого: 8 Клас, 9 Клас, 11 Клас, Дорослі

09.10.2021

26

0

0

Опис документу:

При вивченні магнетизму в фізиці йде мова про застосування в техніці магнітострикції; при цьому доцільно привести приклад використовування магнітострикції. В минулому столітті, протягом 45-ти років з успіхом використовувались магнітострикційні смугові фільтри для апаратури ущільнення в галузі електрозв’язку. Ці фільтри мають дуже добрі характеристики, тобто велике послаблення сигналу в зоні непрозорості і мале послаблення сигналу в межах прозорості. Зазвичай ці фільтри використовувались для отримання односмугового сигналу «вирізаного» з двохсмугового сигналу, який утворюється при амплітудній модуляції від спектру звукового сигналу і несучої частоти. Магнітострикційні фільтри, які використовувались в аналоговій апаратурі типу К-60 були на частоти від 60 до 108 кГц- кожен фільтр мав смугу пропускання 3,1 кГц. В теперішній час в електрозв’язку аналогова апаратура замінена на більш сучасну, з імпульсно- кодовою модуляцією; а радіоаматори- зв’язківці всього світу продовжують використовувати односмугову модуляцію (SSB) в своїй апаратурі і з успіхом можуть використовувати магнітострикційні фільтри для утворення односмугового сигналу з Δ F= 3,1 кГц (канал тональної частоти).

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.