Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Створюємо квести та вебквести для роботи у класі та дистанційно
»
Взяти участь Всі події

Методична розробка для профтехучилища електротехнічного профілю, для 8, 9, 11 класів (факультатив): «Генератор потужного імпульсу»

Фізика

Для кого: 8 Клас, 9 Клас, 11 Клас, Дорослі

10.10.2021

31

0

0

Опис документу:

Генератор потужного імпульсу використовується для трьох дослідів – демонстрація електромагнітного прискорювача феромагнітної кульки, демонстрація явища електромагнітної індукції, демонстрація іскрового розряду.

Для найбільшого ефекту імпульс струму в соленоїді повинен бути короткочасним і потужним. Як правило, для отримання такого імпульсу використовуються оксидні конденсатори великої ємності і з високою робочою напругою.

Принципова електрична схема генератора потужного імпульсу для електромагнітного прискорювача феромагнітної кульки приведена на рис.1.

Кнопка SB1 малої потужності, а кнопка SB2, в розрядному колі повинна витримувати великі струми. При ввімкненому в електромережу пристрої і натиснутій кнопці SB1 (на 5…10 сек) заряджаються конденсатори С1 і С2. Схема випрямляча з подвоюванням напруги, тобто на конденсаторі С1 буде постійна напруга 220 В × 1,4 = 308 В і така ж напруга буде на конденсаторі С2. Конденсатори включені послідовно і загальна напруга буде 616 В. Це досить висока напруга і небезпечна для життя людини, тому необхідно обережно поводитись з генератором потужного імпульсу. Схема досить проста і виготовити його може навіть юний електротехнік. Перед випробовуванням необхідно ретельно перевірити правильність зібраної схеми і вмикати в електромережу тільки під наглядом вчителя

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.