• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Фізика
  • Методична розробка для профтехучилища електротехнічного профілю, для 8, 9, 11 класів (факультатив): «Демонстрація звукового генератора на тунельному діоді»

Методична розробка для профтехучилища електротехнічного профілю, для 8, 9, 11 класів (факультатив): «Демонстрація звукового генератора на тунельному діоді»

Фізика

Для кого: 8 Клас, 9 Клас, 11 Клас, Дорослі

15.10.2021

33

0

0

Опис документу:

Зробити генератор звукової частоти на тунельному діоді (ТД) зовсім не складно, однак значно складніше отримати від такого генератора синусоїдальний сигнал з малими спотвореннями. Автор пропонує схему звукового генератора на 400 Гц з коефіцієнтом нелінійних спотворень не більше 0,1%. Отримано це завдяки застосуванню коливального контуру з високою добротністю і слабким навантаженням на нього. Схема генератора звукової частоти на 400 Гц на ТД приведена на рис. 1. На ТД1 зібраний генератор звукової частоти, який виробляє частоту 400 Гц. Режим роботи ТД1 задається підлаштування резистором R2. У схемі використовується котушка індуктивності на феритових сердечнику Б-22 з проникністю 2000 НМ, з такими даними: WI = 818 витків дроту ПЕВ-2 діаметром 0,125 мм., З відведенням від 84 витка. При складанні сердечника необхідно поставити паперовий кільце і забезпечити зазор 0,3 мм. Котушка взята готова від аналогової апаратури зв'язку В2-2, яка використовувалася в минулому столітті. З такою котушкою індуктивності отримана частота генерації 400 Гц.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.