Методична розробка для профтехучилища електротехнічного профілю, для 8, 9, 11 класів: «Демонстрація роботи термопари»

Фізика

Для кого: 8 Клас, 9 Клас, 11 Клас, Дорослі

09.10.2021

34

0

0

Опис документу:

Німецький фізик Томас Йоган Зеєбек винайшов термоелектричні перетворювачі – термопари в 1821 році.

Термопара (термоелектричний перетворювач) - пристрій, що застосовується в промисловості, наукових дослідженнях, медицині, в системах автоматики. Застосовується в основному для вимірювання температури.

Термопара - пара провідників з різних матеріалів, з'єднаних на одному кінці і при різній температурі на кінцях провідників утворюється термоелектричний ефект, тобто між кінцями появляється напруга (термо-ЕРС). Так, для прикладу; при температурі спаю ніхрому і алюміній-нікелю дорівнює 3000 C термо-ЕРС складає 12,2 мВ.

Термопари знайшли широке використання в техніці. Їх переваги - можливість вимірювання температур у великих діапазона- простота пристрою і надійність в експлуатації. Недоліки термопар - невелика чутливість, яка в ряді випадків призводить до ускладнення вимірювальних схем, а також необхідність підтримки постійної температури холодних спаїв.

В запропонованій конструкції отримано термо-ЕРС значно меньша, але використано поширені метали- залізо і алюміній. Мета досліду демонстрація роботи термопари і не ставилась ціль- отримати максимальну термо-ЕРС.

На практиці часто використовують не один елемент, а батарею з декількох елементів, включених послідовно.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.