Матеріали години спілкування "Цікаве про панораму "Оборона Севастополя"

Опис документу:
Година спілкування "Цікаве про панораму "Оборона Севастополя" - зустріч з шедевром художнього мистецтва. Мета: виховувати в учнів вміння відчувати та розуміти художні образи; розвивати естетичні почуття та переживання, пов’язані із сприйняттям художнього твору.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Матеріали години спілкування ,,Цікаве про панораму "Оборона Севастополя"

      14 травня 1905 року у Севастополі було відкрито панораму  "Оборона Севастополя".

      Оборона Севастополя — музей-панорама, присвячений першій обороні Севастополя в 1854 - 1855 роках, який розташований у центрі Бастіонного пагорба.  Ця панорама одна з найбільших панорам у світі. Це картина довжиною 115 і висотою 14 метрів, яка розповідає про відбиття штурму 6 червня 1855 року. Полотно розміщене всередині круглої будівлі, купол якої вінчає ротонда.

Франц Рубо працював над полотном протягом 1901—1904 і закінчив його до п'ятдесятирічного ювілею оборони.

      Автор панорами, основоположник російського панорамного мистецтва, професор класу батального живопису Петербурзької Академії мистецтв Франц Олексійович Рубо поклав в основу твору найяскравіший епізод севастопольської епопеї — бій на Малаховому кургані 6 червня 1855 року. У цей день 75-тисячна російська армія успішно відбила натиск 173-тисячного англо-французького війська.

      Головним героєм битви Ф. А. Рубо вважав народ, в прославленні його подвигу він і бачив основне своє завдання. Роботу над панорамою художник розпочав у 1901 році. Приїхавши до Севастополя, він вивчав історичні документи, знайомився з місцями боїв, розмовляв з учасниками і очевидцями подій, а потім у Петербурзі створив ескіз картини. Величезне живописне полотно (14 м × 115 м) писалося в Мюнхені за допомогою художників Шенхена, Мерте, Фроша і 20 студентів Баварської академії мистецтв. Одночасно велася робота над створенням натурного плану площею 900 м². Влітку 1904 твір доставили до Севастополя, а 14 травня 1905 року, до 50-річчя героїчної оборони міста, панорама була відкрита для загального огляду. Одними з перших її відвідувачів були ветерани севастопольських битв, яких здивувала і зворушила достеменисть відтворених подій.

     25 червня 1942 року під час бомбардування та артилерійського обстрілу в будівлі панорами потрапили фашистські бомби. Загорілося живописне полотно. Боротьба за порятунок картини тривала близько двох годин. Тільки героїчними зусиллями моряків-чорноморців і солдатів, що кинулися у вогонь, вдалося врятувати 86 окремих частин картини. Вночі 27 червня вцілілі фрагменти твору були занурені на останній корабель, який прорвався до обложеного міста — лідер есмінців «Ташкент». На його борту розмістилися також 2 000 осіб — поранені, жінки і діти. У неймовірно важких умовах, під безперервним бомбардуванням фашистських літаків екіпажу корабля на чолі з його командиром В. М. Єрошенком вдалося доставити людей і цінний вантаж до Новоросійська. Спеціальною комісією було встановлено, що врятовані дві третини картини площею 1 116 м² не підлягають реставрації.

     Відразу ж після закінчення війни відродження панорами було включено у п'ятирічний план відновлення і розвитку народного господарства СРСР. Ця почесна місія покладалася на групу художників під керівництвом академіка живопису В. Н. Яковлєва.

      Відразу ж після закінчення війни відродження панорами було включено у п'ятирічний план відновлення і розвитку народного господарства СРСР. Ця почесна місія покладалася на групу художників під керівництвом академіка живопису В. Н. Яковлєва. Після його смерті групу очолив академік живопису П. П. Соколов-Скаля. До 100-річчя першої героїчної оборони Севастополя, 16 жовтня 1954, панорама знову була відкрита.

Фрагменти панорами "Оборона Севастополя"

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.