Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Матеріал на батьківські збори: "Поради батькам"

Виховна робота

Для кого: 3 Клас, 4 Клас, 6 Клас, 8 Клас, 10 Клас, 12 Клас

23.03.2021

146

7

0

Опис документу:
Даний документ "Поради батькам.", можна використати для роботи з батьками на батьківських зборах,, або онлайн спілкуванні. Документ містить такі пункти : Поговоріть з дитиною Складіть список питань Розкажіть про свою дитину Будьте готові до співпраці Просіть пояснень Мало часу? Продумайте план дій Будьте далекоглядними Будьте відверті з дитиною
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Поради батькам.

З кожним роком учні стають все більш незалежними і самостійними. Однак комунікація в форматі «батько-дитина» і «батько-учитель» необхідна завжди. Важливо не просто розмовляти з педагогами і вислуховувати їхню думку, але і отримувати від цього максимальну користь.

Поговоріть з дитиною

Намагайтеся з’ясувати, чи є у вашого сина або дочки проблеми, які варто було б обговорити з вчителями. Поясніть, що хочете бути в курсі того, що відбувається, щоб вчасно допомогти в будь-якій ситуації — будь то успішність або взаємини з однокласниками.

Складіть список питань

Грунтовно підготуйтеся до розмови. Це допоможе з’ясувати все, що потрібно, і не відхилятися від теми. Якщо хочете отримати детальні відповіді на кілька запитань підготуйте правильні питання. Починайте з того, що найбільше хвилює, не тягніть до останньої хвилини зустрічі. У списку можуть бути такі питання:

  • У чому моя дитина сильна, а в чому не дуже?

  • Він (а) вчасно здає домашні завдання?

  • Як моя дитина справляється з тестами і контрольними? Поясніть, що означає ця оцінка.

  • Він (а) бере активну участь в загальних дискусіях і класних заходах?

  • З ким він (а) спілкується на перервах? Дружить з іншими дітьми? Як справляється з груповими завданнями?

  • Як вважаєте, чи потрібна моїй дитині допомогу з якихось предметів? Що треба робити?

  • Якщо дитина вимагає особливого підходу, відвідує додаткові заняття або факультативи, дізнайтеся, як часто вони проходять і як у неї успіхи. Запитайте, чи є в школі індивідуальний навчальний план і за яким принципом він складається.
    Можливо, має сенс перейти на домашнє навчання? Що для цього потрібно?

Розкажіть про свою дитину

Ми знаємо своїх дітей краще за всіх. Постарайтеся розповісти, що любить і не любить дитина, чим захоплюється, в чому її переваги і недоліки, чим її можна мотивувати, що спрацювало, а що ні. Діти вчаться не тільки математики або читання. Формується їхня особистість. Все, що відбувається поза школою, позначається на навчанні та поведінці в школі.

Учителям варто знати про обстановку в сім’ї, друзів, щоденних заняттях, режиму сну — про все, що може вплинути на уявлення про дитину. Поговоріть про це.

Будьте готові до співпраці

Хелен Келлер писала: «Поодинці нам вдається дуже небагато. Разом ми здатні перевернути гори». У нас з педагогами спільні цілі: дати дитині освіту і навчити її соціальної взаємодії. Не згодні з думкою вчителя — не соромтеся заперечувати. Обговорюйте розбіжності.

Ми повинні брати до уваги, що в різних ситуаціях і з різними людьми діти поводяться по-різному. Шукайте точки дотику і розвивайте партнерство «школа-дім». Це командна робота.

Просіть пояснень

Зустрічі з учителями потрібні для того, щоб ми знали, що відбувається у дитини в школі. Просіть розтлумачити все, що не зрозуміли. Просіть навести реальні приклади, навіть випадки зі світової практики, щоб краще розуміти позицію педагогів.

Мало часу?

Батьківські збори проводяться лише кілька разів на рік, і на те, щоб про все розпитати, часто не вистачає часу. Не турбуйтеся, просто скажіть вчителю, що у вас виникли якісь запитання і домовтеся зустрітися наступного дня.

Продумайте план дій

Попросіть вчителя порадити, як допомогти дитині з домашніми завданнями, режимом дня, самоорганізацією, проблемами в поведінці, і так далі. Список рекомендацій — це і є план дій.

Відстежуйте прогрес і намагайтеся підтримувати зв’язок з учителем (по телефону, через електронну пошту або при зустрічах). Перегляньте цей план разом. Нехай він буде письмовим, щоб переконатися, що у вас однакові очікування.

Будьте далекоглядними

У багатьох школах активна взаємодія вчителів з батьками закінчується після початкових класів. Однак можна наполягти на зустрічі з класним керівником або відразу з усіма вчителями-предметниками. Поговоріть зі шкільним психологом або іншим фахівцем і дізнайтеся, як це організувати.

Не чекайте, поки видадуть табелі, щоб виявити проблеми. Краще підтримувати постійний зв’язок зі школою і обходитися без неприємних сюрпризів. А якщо все добре, порадійте і похваліть дитину.

Будьте відверті з дитиною

Говоріть про все, що обговорювалося в школі. Відзначайте позитивні сторони і без натяків вказуйте на проблеми. Показуйте плани, складені спільно з учителем.

Для учнів середніх і старших класів особливо важливі чесність і безпосередня участь, оскільки в цьому віці загострюється бажання бути самостійним. Нехай дитина стане активним учасником власного успіху.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.