Матеріал до інформаційного стенду "Що потрібно знати про торгівлю людьми"

Опис документу:
В матеріалі описані особливості вербування в контексті торгівлі людьми. Ця інформація допоможе не потрапити в тенета торгівців людьми. Матеріал може бути розміщений на інформаційному стенді закладу освіти.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

Вербування - наймання, набір для будь-яких робіт, залучення до якої-небудь діяльності, у тому числі протиправної, залучення до складу будь-якої організації, в тому числі діяльність, яка заборонена законом

Вербування в контексті торгівлі людьми - набір людей для виїзду за кордон під приводом працевлаштування, одруження, навчання, туризму і т.п. в Україні або за кордоном. Це перша стадія в процесі торгівлі людьми. Особливістю вербування є обман людини стосовно країни призначення, виду та умов праці, розміру заробітної плати тощо. Основну роль у процесі вербування грають вербувальники.

Вербувальники поставляють товар на ринок торгівлі людьми. У завдання вербувальника входить переконати людину виїхати за кордон, допомогти підготувати їй всі необхідні документи, а в деяких випадках безпосередньо передати її в руки покупця чи посередника. Їх доходи безпосередньо залежать від кількості людей, яких вдасться переправити за кордон. Як правило, вони обізнані про те, що насправді чекає на людину в країні призначення.

У більшості випадків вербувальники намагаються представити роботу за кордоном як єдиний спосіб заробити необхідні гроші. Свої дії найчастіше мотивують "простим людським бажанням допомогти".

Часто вербувальниками можуть виступати колишні потерпілі від торгівлі людьми. Цей феномен пояснюється кількома причинами. У деяких випадках потерпілих змушують займатися вербуванням своїх подруг і знайомих, погрожуючи розправою над їхніми рідними та близькими в разі відмови. Для деяких, вербування співвітчизниць означає єдину можливість вирватися з рук торговців людьми і повернутися додому. У багатьох же випадках, дівчата діють за принципом "дідівщини" - чинити з іншими так, як вчинили з ними. Усвідомивши, що торгівля людьми приносить великі прибутки, колишні потерпілі з жертв перетворюються на злочинців.

Іноді вербувальники виступають в ролі свах. Вербувальниці (в такому випадку це, як правило, жінки) втираються в довіру до незаміжніх жінок і пропонують свої послуги по створенню для них сім'ї з іноземцями. Під час розмови, коли з'ясовується, що дівчина не проти вийти заміж за іноземця, на прикметі у вербувальниці випадково виявляється знайомий іноземець, наприклад, громадянин Німеччини, який мріє про дружину-українку. Далі ситуація, до потрапляння в країну призначення, розвивається за сценарієм красивого фільму... Інтерв'ю з жінкою, яку запропонували громадянину Франції за 2000 доларів, показало, що вона була обманута київської "свахою". Клієнт попереджав, що одружуватися він не буде, оскільки був одружений вже три рази і йому потрібна жінка для сексу і домашніх робіт. Жінці представили ситуацію таким чином, що на ній хоче одружитися французький мільйонер, і за таку хорошу партію вимагали з неї 500 доларів

Процес вербування.

Основним аргументом вербувальників на користь виїзду за кордон, виступає висока - за українськими мірками - заробітна плата. В залежності від країни призначення та роботи, вони пропонують людям від 500 до 3000 тисяч доларів США. Відомі випадки, коли, запрошуючи офіціанток для роботи в Сербії, пропонували 500 доларів на місяць, а за роботу домробітницею в ОАЕ обіцяли 3000 доларів. Ці суми далекі від того, що можна заробити в реальності.

Види робіт, які належить виконувати перед виїздом з України, як правило, не обговорюються.

Завдання формулюється в цілому: необхідний осіб для ведення домашніх справ, або роботи в барі, нічному клубі, на будівництві.

Умови проживання:

одно-, двокімнатна квартира на двох, яка, як і харчування оплачується роботодавцем,

8-годинний робочий день і два вихідних в тиждень.

Навіть якщо людині надають можливість працювати в тій сфері, про яку попередньо йшлося, ні оплата праці, ні про умови проживання не відповідають даним обіцянкам.

Вербування може здійснюватися наступними шляхами:
- за допомогою особистих зв'язків (родинних, дружніх);
- через оголошення в газеті:
- фірми по працевлаштуванню;
- туристичні агентства;
- модельні агентства;
- приватні особи;
- через Інтернет.

Дослідження проблеми торгівлі людьми протягом останніх 5 років показує, що способи вербування з часом змінюються. У 1997 - 1998 рр. столичні газети були переповнені інформацією про працевлаштування за кордоном. Зараз спостерігається переорієнтація фірм, які спеціалізуються по найму працівників для роботи за кордоном, у сільську місцевість. Це пов'язано з тим, що міським жителям більш доступна інформація про реальну можливість працевлаштування за кордоном і обдурити їх складніше.

Наступною тенденцією є перехід від вербування за допомогою оголошень у ЗМІ до вербування через особисті знайомства, зв'язки. Вона також пов'язана з посиленням недовірою до фірм, які займаються працевлаштуванням. Набагато простіше завербувати людину для виїзду за кордон, якщо інформація про можливе працевлаштування виходить від сусідки, подруги або навіть родича.

Джерело: Запобігання торгівлі людьми: навчально-методичний посібник.- Харків: Вид-во ун-ту внутр. справ, 2001.- С. 24-25.

  • 02.08.2020
  • Психологія
  • 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі
  • Інші методичні матеріали
  • 116
  • 0
  • 5
  • Стежити
  • Поскаржитись

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!