Матеріал до інформаційного стенду "Наркоманія і токсикоманія"

Опис документу:
В матеріалі подані визначення понять "нарокоманія", "наркозалежність", "токсикоманія", "абстинентний синдром", міститься інформація про ознаки наркоманії та токсикоманії, класифікація нарокоманії та токсикоманії, роз'яснення щодо лікування нарокманї та токсикоманії. Матеріал може використовуватись з метою просвіти учнів, батьків, педагогічних працівників.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

НАРКОМАНІЯ І ТОКСИКОМАНІЯ.

У 21 столітті в країнах усього світу проблема наркоманії стоїть особливо гостро. Це питання концентрує на собі увагу громадськості, проте повністю перемогти цю хворобу людство навряд чи зможе в найближчі роки.

У результаті нетривалого регулярного (а деколи - навіть одноразового) вживання наркотичних речовин, деяких лікарських препаратів розвиваються наркоманія і токсикоманія. Їх наслідки неймовірно пагубні і носять важкий характер. Перш за все, страждає головний мозок. Внутрішні органи, нервова система стають вразливими до різних захворювань, здатним навіть понести життя наркомана. Незабаром починається і руйнування особистості з духовної точки зору. Психіка сильно змінюється, і це тягне за собою розвиток егоїзму і черствості, втрачається здатність адекватно оцінювати свої вчинки. Людина стає асоціальною, він не прагне до повноцінного життя, а все більше деградує.

Виділяють основні ознаки наркоманії та токсикоманії, які спостерігаються у всіх людей з таким діагнозом:

1.Психічна залежність. Система цінностей руйнується, життєві цілі спочатку йдуть на другий план, а потім і зовсім стають непотрібними. Кожен день наркоман прокидається з думкою про те, де взяти нову порцію наркотиків – для цього він і живе.

2.Фізична залежність. Абстинентний синдром – це явище, коли наркотичні речовини руйнують в організмі ферменти і гормони, що відповідають за природне знеболювання. Ломка – болісні відчуття, і для того, щоб позбутися від них, наркомани йдуть на найвідчайдушніші і страшні вчинки.

3.Змінюється відчуття від прийому наркотику. Він уже не викликає колишньої ейфорії і радості. Наркотик лише допомагає заглушити біль від ломки. При цьому самостійно відмовитися від вживання наркотичних речовин людина вже не в змозі – фізичні страждання дуже сильні. Лише одиниці змогли сказати «ні» і пережити кілька днів без наркотику. Ще складніше потім не повернутися до нього знову …

Наркоманія (від грецьких слів narke — заціпеніння, сон, і mania — божевілля, пристрасть, потяг) — група хвороб, що виникає внаслідок систематичного, у наростаючій кількості вживання речовин, які включені до затвердженого на офіційному рівні списку наркотиків (такий поділ зумовлений передусім правовими, а не медичними чинниками, - адже з клінічних позицій наркоманії та токсикоманії патогенетично досить схожі). Проявами наркоманії є психічна і фізична залежність від цих речовин, а також розвиток абстиненції внаслідок припинення їх прийому.

Наркозалежність — непереборний потяг пов'язаний з психічною (психологічною), а інколи фізичною (фізіологічною) залежністю від наркотиків.

Розрізняють позитивну прихильність — прийом наркотику для досягнення приємного ефекту (ейфорія, відчуття бадьорості, підвищений настрій) і негативну прихильність — прийом наркотику для того, щоб позбутися поганого самопочуття. Фізична залежність означає тяжкі і навіть болючі відчуття, хворобливий стан при перерві постійного прийому наркотиків (т.зв. абстинентний синдром, ломка). Від цих відчуттів рятує поновлення прийому наркотиків.

Токсикома́нія — хвороба, яка характеризується психічною, а іноді й фізичною залежністю від психоактивної токсичної речовини не віднесеної до списку наркотиків.

Токсикоманія як патологічний потяг змінює психічний стан залежної людини, викликається снодійними засобами (барбітурати), транквілізаторами (діазепам — седуксен тощо), психостимуляторами (циклодол тощо).

КЛАСИФІКАЦІЯ наркоманії і токсикоманії .

Клінічні форми розглянутих захворювань розрізняють по психоактивній речовині, якою зловживає хворий :

I. Опійна наркоманія .

II .Наркоманія , зумовлена ​​зловживанням препаратами конопель .

III .Зловживання седативно - снодійними засобами:

- Наркоманії , викликані снодійними ;

- Токсикоманії , зумовлені зловживанням транквілізаторами .

IV .Зловживання психостимуляторами :

- Амфетамінового наркоманія ;

- Зловживання кустарними препаратами ефедрину і ефедринвміщуючих сумішей ;

- Кокаїнова наркоманія ;

- Зловживання кофеїном.

V.Зловживання галюциногенами :

- Дія мескалина і псилоцибіна ;

- Зловживання ЛСД ;

- Зловживання Фенциклідін ;

- Зловживання холінолітиками :

- Токсикоманія , викликана атропіноподобнимі засобами ;

- Токсикоманія при використанні антигістамінних препаратів ;

- Циклодолова токсикоманія .

VI .Токсикоманія , зумовлена ​​вдиханням летких органічних розчинників.

VII .Полінаркоманії , ускладнені наркоманії , політоксікоманіі.

Лікування наркоманії та токсикоманії – досить складний процес. Застосовувані в спеціалізованих клініках методики дійові лише при активній позиції самого хворого. Але й у таких випадках після одужання частими є рецидиви. Хворому потрібна допомога не лише фахівців, а й суспільства та близьких людей.

Список використаних джерел:

1.Наркомания. http://uk.wikipedia.org/wiki/

2. Наркоманія і токсикоманія.

http://reshebnik.rv.ua/samovdoskonalennya/narkomaniya-i-toksykomaniya/

3. Токсикоманія. http://uk.wikipedia.org/wiki/

4. Токсикомания и наркомания. http://www.grandars.ru/college/medicina/narkomaniya-i-toksikomaniya.html

  • 02.08.2020
  • Психологія
  • 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі
  • Інші методичні матеріали
  • 114
  • 0
  • 2
  • Стежити
  • Поскаржитись

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00