Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«Адаптація і соціалізація дітей з особливими освітніми потребами в умовах дитячо-учнівського колективу»

Малювання на воді для дітей і дорослих

НУШ

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

29.07.2020

482

13

1

Опис документу:
Ебру – це дуже просто і складно водночас. Вода і фарби. Кожен малюнок – це фотографія моменту, в якому ви є, всесвіт і вода… Почавши це ''спілкування'' з водою одного разу, з кожним кроком ви розумієте все більш глибоке пізнання світу і себе …
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Малювання на воді.

Ебру – це дуже просто і складно водночас. Вода і фарби. Кожен малюнок – це фотографія моменту, в якому ви є, всесвіт і вода… Почавши це ''спілкування'' з водою одного разу, з кожним кроком ви розумієте все більш глибоке пізнання світу і себе …

Малювання на воді  має давню історію, цікаво як дітям так і дорослим.   Це просто нанесення фарб на певну поверхню – це скоріше ціла філософія. Ебру – це малювання, в основі якого лежать правильні природні форми, а саме коло.

Кожна крапля, яка потрапляє у воду, розтікається в коло, яке ми можемо перетворити абсолютно в будь-яку бажану форму. Цінність мистецтва Ебру визначається не тільки результатом, а й самим процесом.

Ебру – це малюнок однією рідиною на поверхні іншої. Це можливо тільки, якщо у цих рідин різний поверхневий натяг. Тому воду, на якій буде виконуватися малюнок, необхідно загустити.

Як загусник використовується екстракт рослини гевен . Ця гірська колючка виростає в Анатолії, Ірані, Пакистані, деяких районах на Кавказі.  Її висушують на сонці. Для отримання потрібного нам розчину пелюстки потрібно настоювати 2 тижні. Але можна купити готовий екстракт, вже подрібнений в порошок, тоді чекати доведеться всього добу. Разом екстракту гевена можна використовувати загусники з морської червоної водорості, які використовуються в харчовій промисловості (особливо м’ясної, молочної, дитячого харчування), у виробництві косметики і в інших галузях.

Щоб розчин був однорідним, перед початком роботи його обов’язково потрібно процідити через капронову панчоху. Потім накрити газетою на 5 хв, щоб зібралися всі мікро-бульбашки повітря. Газетою накривати Кітрі слід після кожного малюнка і по закінченню роботи.

Фарби для Ебру включають в себе натуральний пігмент, воду і жовч. Вони дуже рідкі по консистенції, по суті кольорова вода. Для виготовлення фарб Ебру використовуються наступні нерозчинні пігменти:

Жовтий: сірчистих сполук природного миш’яку.

Синій: лахорскій синька, яку отримують з кореня рослини. Рецепт її виготовлення створений в пакистанському місті Лахор.

Зелений: з’єднання синього і жовтого. Якщо багато миш’яку, колір виходить ближче до фісташкового, якщо багато синьки -бліже до смарагдового.

Темно-синій: особливий сорт натуральної синьки.

Чорний: пічна сажа, зібрана вручну. Здавна сажа використовується для виготовлення чорнила. У приготуванні це найскладніша фарба. Вона погано вбирає воду через сажі, яка постійно піднімається на поверхню води. Тому її потрібно дуже довго перемішувати. Щоб полегшити цей процес, в розчин добавляють соснові голки.

Білий: карбонат свинцю (свинцеві білила) в натуральному вигляді.

Червоний: оксид заліза з листя червоної капусти.

Основне завдання пензликів – вбирати більше фарби та легко віддавати її у вигляді безлічі дрібних крапель. Для цього традиційно і донині в Ебру використовується волосся кінського хвоста. Ручка традиційно виготовляється з стебла троянди.

Для виконання малюнка використовується шило.

Ним художник акуратно рухає фарби по поверхні Кітрі так, щоб виходили потрібні форми. Таким можна навіть писати портрети. Замість шила цілком підійдуть спиці, голки, бамбукові шпажки і т.п.

Гребінь

Для отримання «лускатого» візерунка використовується гребінь, довжина якого відповідає довжині або ширині піддону. Цей інструмент відмінно підходить для рівномірного заповнення простору малюнком і для створення фону.
Джерело:

https://zvetnoe.ru/club/poleznye-stati/risovanie-na-vode-ebru/

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.