і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

майстер клас: "Оптичні ілюзії"

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №LS689107
За публікацію цієї методичної розробки Денисова Галина Григорівна отримав(ла) свідоцтво №LS689107
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Ілюзія сприйняття розміру
Однією з найвідоміших ілюзій сприйняття розміру є ілюзія Мюллера-Лайера. Подивившись на цей малюнок, багато хто скаже, що відрізок зі стрілками назовні, довший відрізка зі стрілками, спрямованими всередину. Насправді відрізки рівні.
Два абсолютно рівних кола в середині сприймаються як різні за величиною в залежності від того, оточують їх більші чи менші кола.
Ілюзія з колами пояснюється дією закону контрасту, предмет буде здаватися більше своєї реальної величини на фоні дрібних предметів, і навпаки.
Ще один приклад такого виду ілюзії - ілюзія Понці. Всім очевидно, що дальній відрізок набагато більше ближнього. Однак, і в цьому випадку вони рівні. Ілюзія створюється через помилку нашого мозку, тому що він звик, що, чим далі предмет, тим він менше.
Спотворення форми предметів.
Паралельні лінії будуть сприйматися як непаралельні, якщо їх розглядати на фоні косих ліній які перетинаються. Коло втрачає свою правильну форму, якщо його розглядати на тлі кривих ліній.
Цей вид ілюзій знаходить своє пояснення в тому, що різко виражені особливості фону впливають на сприйняття розташованих, на цьому фоні предметів.
Переоцінка вертикальних ліній. З двох ліній однакового розміру вертикальна завжди сприймається візуально, як значно більша в порівнянні з горизонтальною. У зв'язку з цією ілюзією висота предметів здається нам більше її дійсної величини. (Жінка справа здається нижчою і повнішою).
Рухомі ілюзії.
Фотознімок здається рухомим. Одне і те ж обертається зображення може обертатися в різні боки.
Геометричні ілюзії створюють величезні можливості для художників, фотографів, модельєрів. Однак інженерам і математикам доводиться бути обережними з кресленнями і підкріплювати «очевидне».
Ілюзія сприйняття кольору
Найважливішим властивістю нашого ока є його здатність розрізняти кольори. Але і тут ілюзіям вдалося мене обдурити. На малюнку серед смуг синього і жовтого кольору я побачив два відтінку червоного і два відтінки зеленого кольору, хоча реально є тільки один червоний і один зелений колір. Помилка виникла через яскравості фону і кольору навколишніх предметів.
В решітці Герінга на перетині білих смуг, за винятком того перетину, на якому я фіксував погляд, було видно маленькі сірі плями. Виходить, можна побачити те, чого немає !?

Ілюзії руху - найбільш вражаючі і самі важкозрозумілі. Дивишся на нерухомі об'єкти, а вони починають рухатися. Одне і те ж обертається зображення може обертатися в різні боки. Більшість ілюзій руху побудовані на регулярному повторі різних за яскравістю або кольором фрагментів. Провідну роль в ілюзії руху грає периферичний зір. Спробуйте піднести палець до скроні. Ви не будете його бачити. Але варто поворушити пальцем, і рух буде помічено, хоча зорова система і не зможе розпізнати, що ж там миготить. Відомий творець ілюзій руху А.Кітаока проводив дослідження і з'ясував цікаві факти. Виявляється, деякі люди ілюзію руху побачити не можуть (за деякими оцінками, їх близько 5%).
Інший факт не менш цікавий: люди похилого віку частіше, ніж молоді не бачать рух.
Штучні ілюзії
Подвійні зображення

Подвійні зображення - це зображення, в яких людина виділяє для себе або фон, або фігуру в залежності від його сприйняття малюнку.
Зображення - перевертні
Як не крути, що не перевертай зображення-перевертні, а картинки місцями не змінюються.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Сприяє підвищенню професійної майстерності вчителів природничих дисциплін щодо методів та форм роботи з формування творчої компетентності школярів
 • Додано
  26.02.2018
 • Розділ
  Біологія
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  520
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  LS689107
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти