і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Акція
Вебінарний безліміт
Заощаджуйте понад 5000грн

Замовляйте усі свідоцтва за вебінари (понад 90 вебінарів)

з 12 липня
до 25 липня
199грн
з 26 липня
до 15 серпня
299грн
з 16 серпня
до 31 серпня
399грн
Замовляйте «Вебінарний Безліміт» та отримуйте
місяць необмеженого доступу до 90 вебінарів
Предмети »

майстер клас: "Оптичні ілюзії"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Ілюзія сприйняття розміру
Однією з найвідоміших ілюзій сприйняття розміру є ілюзія Мюллера-Лайера. Подивившись на цей малюнок, багато хто скаже, що відрізок зі стрілками назовні, довший відрізка зі стрілками, спрямованими всередину. Насправді відрізки рівні.
Два абсолютно рівних кола в середині сприймаються як різні за величиною в залежності від того, оточують їх більші чи менші кола.
Ілюзія з колами пояснюється дією закону контрасту, предмет буде здаватися більше своєї реальної величини на фоні дрібних предметів, і навпаки.
Ще один приклад такого виду ілюзії - ілюзія Понці. Всім очевидно, що дальній відрізок набагато більше ближнього. Однак, і в цьому випадку вони рівні. Ілюзія створюється через помилку нашого мозку, тому що він звик, що, чим далі предмет, тим він менше.
Спотворення форми предметів.
Паралельні лінії будуть сприйматися як непаралельні, якщо їх розглядати на фоні косих ліній які перетинаються. Коло втрачає свою правильну форму, якщо його розглядати на тлі кривих ліній.
Цей вид ілюзій знаходить своє пояснення в тому, що різко виражені особливості фону впливають на сприйняття розташованих, на цьому фоні предметів.
Переоцінка вертикальних ліній. З двох ліній однакового розміру вертикальна завжди сприймається візуально, як значно більша в порівнянні з горизонтальною. У зв'язку з цією ілюзією висота предметів здається нам більше її дійсної величини. (Жінка справа здається нижчою і повнішою).
Рухомі ілюзії.
Фотознімок здається рухомим. Одне і те ж обертається зображення може обертатися в різні боки.
Геометричні ілюзії створюють величезні можливості для художників, фотографів, модельєрів. Однак інженерам і математикам доводиться бути обережними з кресленнями і підкріплювати «очевидне».
Ілюзія сприйняття кольору
Найважливішим властивістю нашого ока є його здатність розрізняти кольори. Але і тут ілюзіям вдалося мене обдурити. На малюнку серед смуг синього і жовтого кольору я побачив два відтінку червоного і два відтінки зеленого кольору, хоча реально є тільки один червоний і один зелений колір. Помилка виникла через яскравості фону і кольору навколишніх предметів.
В решітці Герінга на перетині білих смуг, за винятком того перетину, на якому я фіксував погляд, було видно маленькі сірі плями. Виходить, можна побачити те, чого немає !?

Ілюзії руху - найбільш вражаючі і самі важкозрозумілі. Дивишся на нерухомі об'єкти, а вони починають рухатися. Одне і те ж обертається зображення може обертатися в різні боки. Більшість ілюзій руху побудовані на регулярному повторі різних за яскравістю або кольором фрагментів. Провідну роль в ілюзії руху грає периферичний зір. Спробуйте піднести палець до скроні. Ви не будете його бачити. Але варто поворушити пальцем, і рух буде помічено, хоча зорова система і не зможе розпізнати, що ж там миготить. Відомий творець ілюзій руху А.Кітаока проводив дослідження і з'ясував цікаві факти. Виявляється, деякі люди ілюзію руху побачити не можуть (за деякими оцінками, їх близько 5%).
Інший факт не менш цікавий: люди похилого віку частіше, ніж молоді не бачать рух.
Штучні ілюзії
Подвійні зображення

Подвійні зображення - це зображення, в яких людина виділяє для себе або фон, або фігуру в залежності від його сприйняття малюнку.
Зображення - перевертні
Як не крути, що не перевертай зображення-перевертні, а картинки місцями не змінюються.

Опис документу:
Сприяє підвищенню професійної майстерності вчителів природничих дисциплін щодо методів та форм роботи з формування творчої компетентності школярів

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Воркшоп як інноваційна освітня технологія»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн
354 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти