Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Майстер-клас на тему: “Слайм, лизун, хендгам – що це?”

Образотворче мистецтво

Для кого: Дошкільнята (4-5 років), Дошкільнята (5-6 років)

16.06.2021

125

8

0

Опис документу:
Мета: апробувати нові нетрадиційні техніки роботи з дітьми , як фактор позитивного емоційного розвитку через використання нетрадиційного матеріалу для творчості - слайм. Матеріали: клей ПВА, рідке мило, фарбник, піна для гоління, тарілки, ложки, шприци, вологі серветки. Вікова категорія: 5 років
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Центр творчості дітей та юнацтва

Прилуцького району Чернігівської областіМайстер-клас на тему:

Слайм, лизун, хендгам – що це?

Підготувала - керівник

гуртка “Кольорові долоньки”

Кишиневська Інна

Олександрівна

Прилуки 2021 р.

Мета: апробувати нові нетрадиційні техніки роботи з дітьми , як фактор позитивного емоційного розвитку через використання нетрадиційного матеріалу для творчості - слайм.

Матеріали: клей ПВА, рідке мило, фарбник, піна для гоління, тарілки, ложки, шприци, вологі серветки.

Вікова категорія: 5 років

Хід заняття

І. Організаційна частина

Сьогодні, на майстер-класі, я хочу розповісти про нетрадиційний матеріал і про те, як і де його можна ще використовувати.

ІІ. Основна частина

Слайм - це незвичайний желеподібний матеріал. Він дуже м'який, пружний, пластичний і безформний. Його легко розтягувати, стискати, рвати.

Останнім часом дуже популярною у всьому світі дитячою іграшкою став хендгам (з англійської "жуйка для рук"), а у нас їх ще називають лизун і слайм. У чому різниця між хендгамом і слаймом?

Загалом все це лизуни. Спочатку його продавали в пластиковій посудині і у нього був зелений колір. У нас ця іграшка відома як «лизун» - назва є прямою відсилкою до веселого і милого привида Лизуна з фільму відомого, напевно, кожному - «Мисливці за привидами». А ручна жуйка за густотою більше нагадує пластилін або велику жувальну гумку.

Давайте переглянемо фрагмент цього мультфільму.


У чому користь лизунів?

Навіть лікарями ця іграшка рекомендується для дітей старше 3-х років, для створення позитивного емоційного настрою, поліпшує концентрацію уваги і розвитку творчого мислення.

Ви не повірите, але навіть зняти стрес або агресію можна за допомогою цієї іграшки.

Зручний і приємний масажер для кисті і пальців рук, який завжди можна взяти з собою. Після переломів або інших травм руки допомагає розробити м'язи.

Цей список можна продовжувати довго, але вся привабливість у тому, що можна не тільки купити вже готовий хендгам, але і зробити слайм або жуйку для рук самому! Від складових інгредієнтів залежить, як буде виглядати ваш лизун.

Може ви вже колись пробували зробити слайм власноруч, то добре знаєте які потрібно матеріали (діти називають інгрідієнти, серед них тетраборат) А чи знаєте ви , що тетраборат натрію дуже шкідливий.

Давайте подивимось відео .

Тому ми сьогодні виготовимо слайм без шкідливих матеріалів.

Для цього нам потрібні такі інгрідієнти:

  • рідке мило;

  • піна для гоління;

  • фарбник;

  • клей ПВА.


Показ і пояснення способу роботи


Діти , які властивості цього матеріалу вам подобаються? (пластичність, гнучкість, м'якість) Зверніть увагу ще раз, що слайм прекрасно тягнеться, і тому пропоную вам спробувати написати ним букву або зобразити геометричну фігуру (діти викладають фігури за допомогою слаймів). Незвичайний спосіб письма, чи не так?  А ще, дуже цікаво викладати його на нерівні поверхні і дивитися, як він змінює форму. Пропоную подивитися що сталося зі слаймом в контейнері . Він придбав його форму.


А як ви вважаєте, що буде, якщо змішати слайми двох кольорів? Діти висловлюють свої припущення. Пропоную спробувати вам провести ще один експеримент і змішати слайми двох кольорів. Що у вас вийшло? Вийшов третій колір Який висновок ми можемо ще зробити? Матеріал легко змішується.

Отже, ми пам'ятаємо, що слайм легко розтягується, забарвлюється і змішується. А це означає, що нічого не заважає нам використовувати слайм як образотворчий матеріал, або замість фарб. Пропоную спробувати цей матеріал в образотворчій діяльності.

Щоб зробити процес «малювання» більш цікавим, я спочатку пропоную вам скористатися шприцами. За допомогою шприца наші шматочки набувають вигляду тонких ковбасок, якими можна намалювати контур майбутнього малюнка. А ще вони значно урізноманітнюють візерунки. Щоб відокремити слайм від шприца, вам необхідно натиснути його носиком на парту.
Діти беруть в руки шприци і виконують роботу.

Самостійна робота дітей

ІІІ. Підсумок заняття.

Наш майстер-клас добігає кінця. Тепер, коли ви стільки дізналися про цей матеріал, мені дуже хотілося б дізнатися вашу думку..

Якщо Вам було цікаво, то прошу вас намалювати смайлик за допомогою шприца .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.