Майстер-клас для керівників гуртка з образотворчого мистецтва «Кінусайга, як новий художній жанр»

Опис документу:
У даному майстер-класі розповідається про історію виникнення техніки «мозаїчної клаптикової аплікації». Подано техніку виконання картин, як рідкісного і дивовижного твору мистецтва, який виник в Японії. Подані власні авторські картини з даного напрямку

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Майстер-клас для керівників гуртка
«Кінусайга, як новий художній жанр»

Матеріал: стеки, клей, готові форми з пінопласту, кольорові клаптики тканини, картини для показу.

План заходу.

1. Бесіда «Історія виникнення техніки «клаптикової аплікації»

2. Основна частина (показ та виготовлення картини)

Кінусайга – художній жанр, що виник, якщо можна так висловитися, на ґрунті економії. Вірніше, японської економності.

Це спочатку був спосіб «утилізувати» старі відслужили кімоно. Шовк кімоно – тканина дорога, і красива, хотілось придумати їй «друге життя». І придумали!

Кінусайга – жанр досить рідкісний:далеко не всім європейцям, котрі побували в Японії, пощастило подивитися на клаптикові картини. Але на тих, вдається їх побачити, вони справляють незабутнє враження. Зазвичай з першого погляду (та й не тільки з першого) важко зрозуміти, як це зроблено. Поки екскурсовод не пояснить, глядачі не здогадуються, що це своєрідна техніка аплікації. А зрозумівши, залишаються враженими дивовижною «натуральністю» клаптикових картин. Зазвичай кінусайга досить великі за розміром, зображуються на них найчастіше міські пейзажі. Але іноді це натюрморти, картини природи і т.д. Людей на картинах немає, хіба що спиною. Вже дуже тонкий об’єкт для мозаїчної техніки - людське обличчя. Правда, іноді художникам кінусайга вдається навіть це. Найчастіше це обличчя похилого віку, зорані зморшками. Художник, який взявся за створення клаптикової аплікації, витрачає дуже багато часу – що не дивно при описаній техніці – і на самі аплікації, і на тривалу підготовку до них. Але праця винагороджується чудовим результатом: картина кінусайга - рідкісний і дивовижний твір мистецтва.

Чого тільки не придумали винахідливі й неймовірно чуйні до краси японці! І ось ще одне дивовижне явище: клаптикові картини – так звана кінусайга.

Клаптикові картини створюються так. По-перше, проект майбутньої картини малюється на папері. Всі лінії переноситься на дерево. І на цих лініях у дереві прорізаються жолобки-канавки глибиною в 2 мм. Потім паперова картина розфарбовується – кожен фрагмент певним кольором. Ці фрагменти нумеруються (і на папері, і на дереві), і за формою кожного шматочка з тканини вирізується такий самий шматочок того ж кольору, трохи більший, з припуском в 1 мм. Цей краєчок буде заправлятися в прорізану в дереві канавку, коли сам фрагмент буде наклеєний на відповідне місце.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
0
8
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!