Квест для учнів 6 класу

Опис документу:
« Україна починається з тебе . . . »

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

« Україна починається з тебе . . . »

патріотичний квест для учнів 6 класу

Україна починається з тебе…

Мета: пеpевірити знання учнів про Україну; продовжувати знайомити дітей із державними і народними символами, розвивати мовлення, їхній світогляд, пізнавальний інтеpес до історії свого народу, своєї країни; сприяти вихованню творчої особистості; виховувати повагу до української культуpи, почуття гордості за свою Батьківщину, патріотизм, людяність, любов до України.

Обладнання: карта України, глобус, національна символіка: герб, прапор, гімн; картки із завданнями.

Форма проведення : патріотичний квест

Хід уроку

Учитель. Дорогі діти! Ось іще одні веселі канікули пролетіли на крилах теплого і ласкавого літа. І знову вересень, і шкільний дзвоник кличе вас до праці. Кожен наступний клас – це новий ступінь вашого зростання. А для зростання людині потрібні праця розуму і серця. Тож вітаючи вас, уже п’ятикласників, із початком навчального року, я щиро бажаю, щоб ця праця не була для вас примусовою, хай вона приносить вам радість і добрі результати. Ваша головна ціль в житті – стати справжньої людиною, особистістю. До неї ви йдете не один рік. Крок за кроком на кожній вищій сходинці ви все більше розумієте у чому суть справді людського. І що цікаво: чим більше людина знає і розуміє, тим більше питань ставить перед нею життя. А перед нами, українцями, життя сьогодні ставить складні, але цікаві питання, бо ми живемо в країні з великими можливостями та з високим призначенням.

Учитель. (Читає вірш Ліни Kостенко)

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, –

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься – Україна.

Така краса, висока і нетлінна,

що хоч спинись і з Богом говори.

Український політик, публіцист, літературний критик писав: «Україна починається з тебе …» - саме така і тема нашого першого уроку.

(Діти з літерами стоять біля дошки і читають вірш про Україну)

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

Легенда «Виникнення української землі» Учитель. Багато планет, різних і таких не схожих одна на одну, створив Бог. Та всі вони були мертві. Але якось набрав Творець пригорщу родючих ґрунтів і голубих вод та й кинув чудодійний дар на планету, що пролітала поблизу. За мить та планета ожила і заграла всіма барвами. Минуло багато часу, і вирішив Творець провідати ту планету. Дістав він із Божої скрині мішок і склав у нього весь свій скарб: золото і срібло, діаманти й кришталь, руду і сіль, вугілля і граніт... Кинув свій мішок у напрямку живої планети, яку щойно назвав Землею. Раптом мішок зі скарбом розв’язався, і почали висипатися з нього Божі дари на планету. А найбільше їх потрапило на слов’янську землю. Минули тисячі років. Якось зібрався Творець поглянути на цю маленьку планету. Облетів довкола неї й побачив дивовижний куточок, кращого від якого не було на всій цій Землі. І вигукнув Господь: – Це справжній рай! Ступив на казкову землю, яка так припала йому до душі, і нарік її Україною. Адже у цій назві було слово «рай». Ось так і виникла українська земля, яку сам Творець хотів би мати за рай.
– Наша Україна – райська земля безмежних степів, неозорих ланів, прадавніх таємничих лісів. Це земля могутніх і славних предків, які залишили її нам у спадок.

Учитель. Сьогодні наш урок проходитиме у формі квесту. Давайте пригадаємо, що таке квест? (Квест – це спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання командами або окремими гравцями заздалегідь підготовлених завдань. По – друге, квест – це виконання групами кількох завдань за маршрутним листом). Учитель. А зараз я пpопоную вам дуже цікаві завдання. Попрацюймо в групах.

Наш клас – це великa територія для твоpчості, отримання нових знань, дружньої поради та підтримки, ви об’єднаєтесь у 2 групи. (Перед початком квесту відбувається жеребкування. Отримавши синього та жовтого кольорів, діти поділяються на дві команди.

(На парті маршрутні листи із назвами зупинок).

МАРШРУТНИЙ ЛИСТ

3.Квітка мрії

1. УКРАЇНА-

ЄДИНА КРАЇНА

2. КАРТА УКРАЇНИ

5. ОМРІЯНИЙ ШЛЯХ

4. Творча

Учитель. На першій зупинці ви зможете перевірити себе, нaскільки добре ви знаєте країну, в якій ми живемо.

 1. Зупинка «УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА»

Учитель.

команда, команда. Ваше завдання: скласти ментальну карту України, презентувати її (діти заповнюють зразок шаблону карти).

УКРАЇНА - ЄДИНА КРАЇНА!

 1. Зупинка «КАРТА УКРАЇНИ»

Учитель. Україна! Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес. Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це безмежні степи і ліси, зелені долини і луки, Карпатські верховини і донецькі простори, біленькі полтавські хати і київські каштани. Кожен народ, маючи свою історію, має і свої прекрасні міста. Тому для мандрівника важливо вміти користуватися картою, щоб подорожувати Україною.

Завдання: ви маєте вказати назву міста, що описується у вірші та відшукати його на карті України.

Для команди :

Славне місто у Карпатах – мусим, діти, добре знати: в межиріччі Бистриць двох –

славних і швидких річок, що зливаються в одну…

Місто це у давнину звалось просто Станіслав.

Тут поет Франко бував.

Його йменням й зветься місто –

гарне, світле, добре, чисте. (Івано-Франківськ)

Для команди :

Де колоситься жито - там буде мир,

Там сонце сяє на весь обшир.

Це славне місто! Княже ім’я

хлібом і миром під сонцем сія.

Чи ж зрозуміли ви, про що ми?

Жито і мир – це місто...! (Житомир)

 1. Зупинка «Квітка мрії»

Учитель. Неможливо уявити україночку без яскравого віночка на голові. Сплетений із пахучих трав та ніжних квітів, прикрашений барвистими стрічками і наділений магічним змістом, український вінок — один з найдавніших символів нашої країни.

Квіти-символи, які традиційно вплітають у вінок:

 • мак — квітка мрій, символ родючості, краси та молодості;

 • цвіт яблуні — материнська любов та відданість;

 • ромашка — символ ніжності, вірності і кохання;

 • соняшник — символ відданості й вірності;

 • м’ята — оберіг дитини та її здоров’я;

 • волошки у віночку — символ людяності;

 • мальва — символи віри, надії, любові;

 • материнка — символ материнської любові;

 • калина — краса та дівоча врода;

 • лілея — дівочі чари, чистота, цнота;

 • дев’ятисил — корінь дев’яти сил, який зміцнює та повертає здоров’я;

 • безсмертник — символ здоров’я, загоює виразки і рани;

 • хміль — гнучкість і розум;

 • польовий дзвіночок — символ вдячності.

У кожної команди на столі зображення 5 квітів, що вплітають в український віночок. Їм потрібно визначити назви цих квітів.

 1. Зупинка «Творча»

Учитель. Кожна команда повинна розгадати ребуси

 1. Національний символ України. Його дарують, ним обмінюються у Великоднє свято. (Писанка)

5=А

 1. Дерево, яке оспівано у народних піснях, у віршах. Воно освячується в церкві перед Пасхою, як засіб від злих сил. (Верба)

3. Кущ оспіваний в українських народних піснях, символ дівочої вроди. (Калина)

 1. Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу. (Рушник)

5. «ОМРІЯНИЙ ШЛЯХ»

Учитель. Ми дуже часто чуємо з екранів наших телевізорів такі слова, як «Європа. Європейський союз. Майбутнє України.” Але що вони значать? Що таке Європа? Де вона знаходиться? (висловлювання дітей)

А що ж таке «Європа»? Хто підкаже?

Куди ж ми курс омріяний взяли?

Хто нас спрямує? Шлях легкий покаже?

Хто скаже: «Зупиніться! Вже прийшли!»?

Я вам скажу: іти не доведеться,

Бо в серці ми Європи споконвік!

Та, все ж, без нас усіх не обійдеться:

Без нас усіх і разом, і повік!

Європа – не лише частина світу,

То – цілий світ, в якому навіки

Всі люди миром впевненим зігріті…

Погляньте-но! Ось бачите зірки?...

Це – стяг Європи. Прапор миру й волі…

Його в нас відбирають на війні…(А. Ткаченко)

Саме з тебе, з нас починаєься Україна! Саме ми з вами робимо нашу державу відомою, європейською. Саме ми з вами можемо розповісти через соціальні мережі державам-сусідам про нашу унікальну країну, про її природні багатства, про мальовничі куточки, де поєднується колорит багатьох народів.

Сьогодні ми організуємо подорож «КОРАБЛЕМ СПОДІВАНЬ», яка відкриє Україну з різних ракурсів для європейців. Але, щоб наш корабель швидше плив, потрібно виконати завдання.

На дошці зображений «КОРАБЕЛЬ СПОДІВАНЬ», кожна з команд по черзі виконують завдання.

команда. Ваше завдання: написати на картках-хвилях із клейкими аркушами свої прагнення і дії щодо кращого майбутнього України.( «Що я можу зробити, щоб Україна стала кращою?»)

команда . Ваше завдання: написати на картках-вітрилах із клейкими аркушами свої мрії, побажання.( «Якою я хочу бачити Україну в майбутньому?»)

Учитель. Діти, побажаємо нашому кораблику цікавої подорожі без перешкод країнами Європи.

Звучить пісня Тіни Кароль «Україна – це ти» .

Учитель. Усі ви сьогодні були активними, кмітливими, спритними. Тож усі ми маємо об’єднатися в одну команду – українців, які багато знають про рідну країну, шанують її символи, завжди підтримують одне одного! Як заповідав великий Тарас, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими. Усі ми, громадяни України, не байдужі до долі своєї Батьківщини, маємо пам’ятати: саме в єдності наша сила!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»