Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Формування компетентностей сучасного педагога: інструменти професійного саморозвитку
»
Взяти участь Всі події
Платна розробка

Куточок з Цивільного Захисту

doc

Захист України

Для кого: 10 Клас, 11 Клас, Змішаний

15.02.2022

266

4

0

Вміст матеріалу: показано 4 з 10 сторінок

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

РАДІОПРОТЕКТОРИ здатні знижувати радіочутливість організму. Механізм їх дії обумовлений здатністю викликати у клітинах стан гіпоксії. А саме змен-шення внутріклітинної наявності кисню що знижує їх чутливість до іонізуючо-го випромінювання. Однак вживати радіопротектори потрібно тільки при реа-льній дії надмірних доз радіації, при малих дозах їх необгрунтоване вживання може принести тільки шкоду (йодистий калій, з’єднання утримуючі сірку, амі-нокислоти, РЗ №1 і РЗ №2).

КОМПЛЕКСОНИ - прискорюють вивід радіоактивних речовин з організму (солі кам’яної та вугільної кислот, унітиол, пентоцин).

АДАПТОГЕНИ–підвищують стійкість організму до радіоактивних речовин (зо-лото, срібло, китайський лимонник, коразол, дибазол, електрококк, ехінацея).

АДСОРБЕНТИ - вбирають радіоактивні речовини і виводять їх з собою (суль-фат барію, активоване вугілля, адсорбери).

АТИГЕМОРРАГІЧНІ - сприяють зупиненню кровотечі (желатин, лейкоген, пентоклис, препарати фолієвої кислоти).

Природні барвники в основі яких є фенольні з’єднання (чорна і червона сморо-дина, синій і рожевий виноград, червоний буряк і т.п.) здатні з радіонуклідами утворювати нерозчинні комплекси та з шлаками виводитись з організму.

Після покупки цей матеріал відразу стане доступним для використання повною мірою. Запитів на доступ не потрібно відправляти. Всі придбані матеріали зберігаються в кабінеті покупок.