Сьогодні о 17:00
Марафон. День 2:
«Сталий розвиток: від освіти до світу»

КТП предмету «Захист України» У 10 класі (1,5 години на тиждень) вивчення предмета юнаками (дівчатами за їх власним бажанням)

Захист Вітчизни

Для кого: 10 Клас

19.04.2021

132

12

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування предмету «Захист України» У 10 класі (1,5 години на тиждень) вивчення предмета юнаками (дівчатами за їх власним бажанням) Навчальна програма «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» ДЛЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ (РІВЕНЬ СТАНДАРТУ) «Затверджено Міністерством освіти і науки України» (Наказ МОН України від 23.10.2017 № 1407)
Перегляд
матеріалу
Отримати код

6

КАЛЕНДАРНО - ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ВИВЧЕННЯ ЗАХИСТУ УКРАЇНИ У 10 КЛАСІ (1,5 години на тиждень) НА 2020-2021 н. р.

вивчення предмета юнаками (дівчатами за їх власним бажанням)

п/п

Тема уроку

К-сть

годин

Дата

Вступний урок. Зміст програми предмета «Захист України», завдання кожного розділу, порядок проведення занять. Обов'язки та правила поведінки учнів на уроках.

1

Розділ ІV. Стройова підготовка

4

Стройові прийоми і рух без зброї. Строї та їх елементи. Обов’язки військовослужбовця перед шикуванням і в строю.

1

Стройові прийоми і рух без зброї. Попередня та виконавча команди. Виконання команд «Ставай», «Рівняйсь», «Струнко», «Вільно».

1

Стройові прийоми і рух без зброї . Стройове положення. Повороти на місці. Повороти під час руху. Виконання стройових прийомів і руху без зброї.

Рух стройовим і похідним кроком.

1

Строї відділення. Перешикування відділення з однієї шеренги у дві і навпаки. Рух відділення стройовим і похідним кроком.

1

Розділ VI. Тактична підготовка

10

Основні риси загальновійськового бою. Поняття про бій. Види вогню та маневру, їх значення в бою.Основні види та риси ведення бою.Особиста зброя та екіпіровка солдата.

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Види носіння зброї (вільне, тактичне та в момент наближення до цілі)

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Пересування одиночно бійця на полі бою: переповзання (напівкарачки, по-пластунськи, щільне переповзання); перехід; перебігання.

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Поняття про вогневу позицію в обороні. Вимоги до вибору місця для ведення вогню і спостереження.

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Способи вивчення місцевості, виявлення цілей та доповідь про їх знаходження.

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Склад бойової групи. Розподіл обов’язків між військовослужбовцями та їх взаємодія у бойовій групі.

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Порядок дій у складі бойових груп.

1

Основи військової топографії. Суть орієнтування на місцевості.

1

Основи військової топографії. Визначення сторін горизонту за компасом, годинником та сонцем, зірками, місцевими предметами.

1

Основи військової топографії. Азимут магнітний і його визначення. Визначення азимута на місцевий предмет і напрямку руху за азимутом. Складання опису місцевості.

1

Розділ V. Вогнева підготовка

10

Стрілецька зброя та поводження з нею. Сучасна стрілецька зброя. Її класифікація, бойові властивості, принцип дії.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Призначення та бойові властивості автоматів. Поняття про будову автоматичної зброї та роботу її частин та механізмів

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Підготовка автомата до стрільби. Можливі затримки і несправності під час стрільби і способи їх усунення.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Заходи безпеки при поводженні зі зброєю

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Тренування у неповному розбиранні та складанні автомату.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Основи стрільби зі стрілецької зброї.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Прийоми та правила стрільби зі стрілецької зброї. Поняття постріл.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Правила та одноманітне прицілювання.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Прийоми стрільби (вогневі тренування). Положення під час стрільби з місця (лежачи, з коліна, стоячи) та в русі.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Вибір і зайняття правильної позиції для стрільби.

1

Розділ IX. Домедична допомога

8

Базова підтримка життя. Рятувальний ланцюжок при раптовій зупинці серця. Алгоритм дій.

1

Базова підтримка життя. Основні правила та порядок проведення реанімації. Звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів – западання язика, нижньої щелепи, слизу, води тощо – та відкриття верхніх дихальних шляхів (підняти підборіддя та висунути нижню щелепу).

1

Базова підтримка життя. Штучне дихання – його різновиди, методика та техніка проведення штучної вентиляції легенів. Непрямий масаж серця, як спосіб відновлення діяльності серцево-судинної системи, методика його виконання.

1

Базова підтримка життя. Застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятору. Техніка проведення реанімаційних заходів одним та двома рятівниками.

1

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Види кровотеч. Неконтрольована кровотеча найбільш поширена причина серед попереджуваних смертей після травматичного ушкодження. Алгоритм дій при кровотечі.

1

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Техніка застосування прямого тиску на рану. Техніка накладання турнікета на верхні та нижні кінцівки.

1

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Техніка тампонування рани. Техніка накладання давлячої пов’язки.

1

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Техніка виносу поранених.

1

Розділ ІІІ. Статути Збройних сил України

2

Військовослужбовці та відносини між ними. Військова дисципліна. Поняття про військові статути. Військові звання і знаки розрізнення. Начальники та підлеглі, старші та молодші, їх права і обов'язки. Дотримання військовослужбовцями статутних взаємовідносин. Правила військової ввічливості і поведінки військовослужбовців.

1

Організація внутрішньої служби. Розподіл часу і повсякденний порядок. Розпорядок дня та його значення для виконання основних заходів повсякденної діяльності навчання й побуту особового складу підрозділів.

1

Розділ ІІ. Збройні Сили України на захисті Вітчизни

5

Нормативно-правова база з військових питань. Військова присяга та військова символіка України. Законодавство України про військову службу.Структура та завдання Збройних сил України. Військові навчальні заклади, правила прийому, порядок підготовки та вступу до них.

1

Історія розвитку українського війська. історія українського війська періоду Київської Русі; історія українського війська періоду козаччини;

1

Історія розвитку українського війська. ЗСУ незалежної України до 2014 року. Нова українська армія 2014-2017; видатні військові діячі українського народу.

1

Основи міжнародного гуманітарного права. Особливості ведення воєнних дій з врахуванням норм МГП. Заборонені засоби та методи ведення воєнних дій.

1

Основи міжнародного гуманітарного права. Правила застосування норм МГП щодо розпізнавання осіб та об’єктів.

Міжнародний правовий захист жертв війни та цивільних об’єктів. Захист дітей та жінок в МГП.

1

Розділ І. Основи національної безпеки України

2

Система світової колективної безпеки. Система національної безпеки України. Поняття національної безпеки держави. Система національної безпеки України. Поняття «гібридна війна»

1

Національні інтереси України та загрози національній безпеці. Воєнна доктрина України. Розвиток національних Збройних Сил та інших військових формувань України - необхідна умова забезпечення могутності української держави.

1

Розділ VІIІ. Основи цивільного захисту

4

Нормативно-правова база цивільного захисту. Єдина державна система цивільного захисту та її складові. Законодавче та нормативно-правове забезпечення її функціонування.

1

Надзвичайні ситуації природного, техногенного, воєнного, суспільного, соціально-політичного характеру. Причини виникнення та класифікація надзвичайних ситуацій.

1

Надзвичайні ситуації природного, техногенного, воєнного, суспільного, соціально-політичного характеру. Загальні ознаки надзвичайних ситуацій. Рівні надзвичайних ситуацій.

1

Надзвичайні ситуації природного, техногенного, воєнного, суспільного, соціально-політичного характеру. Джерела небезпечних ситуацій у військовий час.

1

Розділ VІI. Прикладна фізична підготовка

6

Силова підготовка та подолання перешкод. Силові вправи з вагою власного тіла та з обтяженнями.

1

Силова підготовка та подолання перешкод. Біг по пересіченій місцевості Подолання перешкод. Ознайомлення з елементами смуги перешкод.

1

Силова підготовка та подолання перешкод. Біг по пересіченій місцевості Подолання перешкод. Ознайомлення з елементами смуги перешкод.

1

Силова підготовка та подолання перешкод. Силові вправи з вагою власного тіла та з обтяженнями.

1

Силова підготовка та подолання перешкод. Силові вправи з вагою власного тіла та з обтяженнями.

1

Силова підготовка та подолання перешкод. Біг по пересіченій місцевості Подолання перешкод. Ознайомлення з елементами смуги перешкод.

1

РАЗОМ

52

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.