Сьогодні о 17:00
Марафон. День 2:
«Сталий розвиток: від освіти до світу»

КТП предмету «Захист України» У 10 класі (1 година на тиждень) вивчення предмета юнаками (дівчатами за їх власним бажанням)

Захист Вітчизни

Для кого: 10 Клас

19.04.2021

81

4

0

Опис документу:
Календарно-тематичне планування предмету «Захист України» У 10 класі (1 година на тиждень) вивчення предмета юнаками (дівчатами за їх власним бажанням) Навчальна програма «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» ДЛЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ (РІВЕНЬ СТАНДАРТУ) «Затверджено Міністерством освіти і науки України» (Наказ МОН України від 23.10.2017 № 1407)
Перегляд
матеріалу
Отримати код

4

КАЛЕНДАРНО - ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ВИВЧЕННЯ ЗАХИСТУ УКРАЇНИ У 10 КЛАСІ (1 година на тиждень) НА 2020-2021 н. р.

вивчення предмета юнаками (дівчатами за їх власним бажанням)

п/п

Тема уроку

К-сть

годин

Дата

Вступний урок. Зміст програми предмета «Захист України», завдання кожного розділу, порядок проведення занять. Обов'язки та правила поведінки учнів на уроках.

1

Розділ ІV. Стройова підготовка

4

Стройові прийоми і рух без зброї. Строї та їх елементи. Обов’язки військовослужбовця перед шикуванням і в строю.

1

Стройові прийоми і рух без зброї. Попередня та виконавча команди. Виконання команд «Ставай», «Рівняйсь», «Струнко», «Вільно». Стройове положення. Повороти на місці.

1

Стройові прийоми і рух без зброї. Рух стройовим і похідним кроком. Повороти під час руху. Виконання стройових прийомів і руху без зброї.

1

Строї відділення. Перешикування відділення з однієї шеренги у дві і навпаки. Рух відділення стройовим і похідним кроком.

1

Розділ VI. Тактична підготовка

7

Основні риси загальновійськового бою. Поняття про бій.

Види вогню та маневру, їх значення в бою.

Основні види та риси ведення бою. Особиста зброя та екіпіровка солдата.

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Види носіння зброї (вільне, тактичне та в момент наближення до цілі)

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Пересування одиночно бійця на полі бою: переповзання (напівкарачки, по-пластунськи, щільне переповзання); перехід; перебігання.

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Поняття про вогневу позицію в обороні. Вимоги до вибору місця для ведення вогню і спостереження. Послідовність обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи.

1

Індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп. Склад бойової групи. Розподіл обов’язків між військовослужбовцями та їх взаємодія у бойовій групі.

1

Основи військової топографії. Суть орієнтування на місцевості.

1

Основи військової топографії. Визначення сторін горизонту за компасом, годинником та сонцем, зірками, місцевими предметами.

1

Розділ V. Вогнева підготовка

6

Стрілецька зброя та поводження з нею. Сучасна стрілецька зброя. Її класифікація, бойові властивості, принцип дії.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Основи стрільби зі стрілецької зброї. Прийоми та правила стрільби зі стрілецької зброї. Поняття постріл.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Положення під час стрільби з місця (лежачи, з коліна, стоячи) та в русі. Вибір і зайняття правильної позиції для стрільби.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Правила та техніка ведення стрільби. Спостереження за полем бою, вибір цілі для обстрілу.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Призначення та бойові властивості автоматів. Поняття про будову автоматичної зброї та роботу її частин та механізмів.

1

Стрілецька зброя та поводження з нею. Порядок неповного розбирання і складання та обслуговування.

Тренування у неповному розбиранні та складанні автомату.

1

Розділ IX. Домедична допомога

5

Базова підтримка життя. Рятувальний ланцюжок при раптовій зупинці серця. Алгоритм дій.

1

Базова підтримка життя. Основні правила та порядок проведення реанімації. Звільнення дихальних шляхів від сторонніх предметів

1

Базова підтримка життя. Штучне дихання – його різновиди, методика та техніка проведення штучної вентиляції легенів. Непрямий масаж серця, як спосіб відновлення діяльності серцево-судинної системи, методика його виконання.

1

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Алгоритм дій при кровотечі.

Техніка застосування прямого тиску на рану.

1

Надання домедичної допомоги при кровотечах. Техніка накладання давлячої пов’язки. Техніка виносу поранених.

Розділ ІІІ. Статути Збройних сил України

2

Військовослужбовці та відносини між ними. Військова дисципліна. Начальники та підлеглі, старші та молодші, їх права і обов'язки. Дотримання військовослужбовцями статутних взаємовідносин.

1

Організація внутрішньої служби. Розподіл часу і повсякденний порядок. Розпорядок дня та його значення

1

Розділ ІІ. Збройні Сили України на захисті Вітчизни

3

Нормативно-правова база з військових питань. Військова присяга та військова символіка України. Законодавство України про військову службу. Структура та завдання Збройних сил України. Військові навчальні заклади, правила прийому, порядок підготовки та вступу до них.

1

Історія розвитку українського війська . ЗСУ незалежної України до 2014 року. Нова українська армія 2014-2017; видатні військові діячі українського народу.

1

Основи міжнародного гуманітарного права. Заборонені засоби та методи ведення воєнних дій. Запобігання порушення норм МГП.

1

Розділ І. Основи національної безпеки України

2

Система світової колективної безпеки. Система національної безпеки України. Поняття національної безпеки держави. Система національної безпеки України. Поняття «гібридна війна»

1

Національні інтереси України та загрози національній безпеці. Воєнна доктрина України. Розвиток національних Збройних Сил та інших військових формувань України - необхідна умова забезпечення могутності української держави.

1

Розділ VІIІ. Основи цивільного захисту

3

Нормативно-правова база цивільного захисту. Єдина державна система цивільного захисту та її складові. Законодавче та нормативно-правове забезпечення її функціонування.

1

Надзвичайні ситуації природного, техногенного, воєнного, суспільного, соціально-політичного характеру. Причини виникнення та класифікація надзвичайних ситуацій. Загальні ознаки надзвичайних ситуацій. Рівні надзвичайних ситуацій.

1

Надзвичайні ситуації природного, техногенного, воєнного, суспільного, соціально-політичного характеру. Надзвичайні ситуації, які характерні для регіону, їх наслідки для життєдіяльності населення та суб’єктів господарювання.

1

Розділ VІI. Прикладна фізична підготовка

2

Силова підготовка та подолання перешкод. Силові вправи з вагою власного тіла та з обтяженнями.

1

Силова підготовка та подолання перешкод. Біг по пересіченій місцевості Подолання перешкод. Ознайомлення з елементами смуги перешкод.

1

РАЗОМ

35

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.