Корекційно-розвиткове заняття з конструювання для дітей з ООП молодшого дошкільного віку.
МЕТА: Вчити дітей впізнавати і правильно називати квадрат, основні кольори; розрізнювати поняття "один", "багато", розуміти запитання “скільки всього?". Закріпити уявлення про широку та вузьку сторони цеглинки, використовуючи зоровий і тактильно-руховий аналізатори. Розвивати узгодженість в роботі обох рук. Виховувати бажання працювати самостійно,розвивати інтерес до занять.
МАТЕРІАЛ: ДЕМОНСТРАТИВНИЙ: зелений квадрат (40х40см.), цеглинки, іграшкові: квочка, курчата, лисиця.
РАЗДАВАЛЬНИЙ: зелені квадратики, цеглинки чотирьох кольорів, маленькі іграшкові курчата.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
ПРИВІТАННЯ:
Я усіх дітей гукаю,
Та до себе закликаю!
Будемо ми разом грати,
Заняття час вже починати.
Діти сидять півколом. Дефектолог показує їм квадрат зеленого кольору.
Загадує загадку: В мене ось такі кути, Вони схожі, як брати. І чотири сторони однієї довжини. Отже, треба нам, малята, усе знати про…(квадрата).
Дефектолог:Діти, як називається ця фігура? Якого кольору цей квадрат? Подивіться навколо і спробуйте назвати предмети, схожі на квадрат. (Діти називають).
Дефектолог:Цей великий квадрат галявина, на якій будуть гуляти квочка з
курчатами. Давайте полічимо, скільки у нас квочок? (одна). А скільки курчат? (багато).І курчата можуть розбігтися, загубитися.
Дефектолог:Що треба зробити, щоб допомогти мамі-квочці доглянути за ними? Правильно, побудувати з цеглинок паркан.
Як ви будите ставити цеглинки? (треба ставити на широку сторону).
ДІТИ ПРАЦЮЮТЬ. Запитання до дітей: Якого кольору у вас паркан? Як будете ставити цеглинки? Скільки качечок у кожного з вас? Скільки всього качечок сховалося за парканом?Скільки лисиць?
ПАЛЬЧИКОВА ГРА:
Вийшла курочка гуляти,
І травички подзьобати. (стискаємо, розтискаємо пальці рук)
А з нею малятка,
Маленькі курчатка. (йдемо пальчиками по столу, як ніжками)
Ко-ко-ко, ко-ко-ко,
Не ходіть далеко! (Погрожуємо пальчиком)
Землю розгрібайте (загрібаємо ручками),
Зернятка шукайте. (клюємо пальчиками зернятка)
З'їли товстого жука,
Дощового черв'яка (погладжуємо животики)
Випили водиці
Повненьке коритце (розводимо руки в сторону).
Позитивний підсумок заняття.